Mobilní aplikace pro vzdálenou produkci, interkomové a desktopové systémy společnosti Clear-Com získaly na sklonku roku 2021 řadu ocenění.

Mobilní aplikace pro vzdálenou produkci, interkomové a desktopové systémy společnosti Clear-Com získaly na sklonku roku 2021 řadu ocenění.

Reference

Stanice Arcadia Central Station, FreeSpeak Edge Base Station a desktopový nástroj Station-IC získaly od asociace NAB a veletrhu InfoComm 2021 ocenění „nejlepší produkt na trhu“. 

Produkty společnosti Clear-Com posbíraly hned šest významných ocenění respektovaných oborových asociací, vydavatelství a veletrhů (NAB, Future Publishing, InfoComm). Za „produkt roku“ či „nejlepší produkt na trhu“ byly v různých kategoriích označeny centrální stanice Arcadia, základní stanice FreeSpeak Edge Base Station, desktopový software Station-IC a mobilní aplikace Agent-IC.

Aplikace Agent-IC zvítězila v kategorii vzdálené produkce (Remote Production) třetího ročníku prestižních cen „Product of The Year Awards“ udělovaných asociací NAB. Tato aplikace přetváří chytré telefony, tablety a další mobilní zařízení na plně funkční interkomové panely s možností připojení přes WiFi, 3G, 4G/LTE a 5G sítě. Ačkoliv byla aplikace Agent-IC uvedena na trhu již v roce 2015, v posledních dvou letech zaznamenala obrovský úspěch. Od března 2020 si tento nástroj stáhlo více než 10 000 uživatelů. Lidé pracující v oblasti broadcastingu, živého ozvučování či v jiných segmentech začali v době pandemie využívat Agent-IC, aby si usnadnili práci z domova nebo na dálku. Agent-IC představuje intuitivní, cenově výhodné a rychle zprovoznitelné řešení, které napříč obory nachází každý den nové způsoby využití.

Nová IP stanice Arcadia Central Station získala hned dvě významná ocenění v oblasti instalací a televizních technologií. Jmenovitě se jedná o ceny „Best in Market for Installation“ od NAB a „Best in Market for TV Technology“ od InfoComm. Tato základní stanice nové generace přináší škálovatelnou IP platformu, jež dokáže integrovat veškeré kabelové i bezdrátové partyline systémy, včetně rodiny bezdrátový digitálních systémů FreeSpeak™. Základní stanice v provedení jedné rackové jednotky (1RU) kromě 2- a 4vodičových audio portů zajišťuje připojení celé řady koncových bodů od Clear-Com i zařízení třetích stran, která podporují rozhraní Dante. Připravovaná integrace digitálních partyline systémů HelixNet, která je plánována na rok 2022, nabídne uživatelům Arcadia další vzrušující možnosti.

Společnost Clear-Com si těchto ocenění velice váží, a to nejen proto, že souznějí s myšlenkou technologického pokroku a inovací, na kterých je naše značka postavena. Jsme rádi, že jsme i po pěti letech našeho vedoucího postavení považováni za průkopníky v oblasti interkomových řešení.

Simon Browne, viceprezident oddělení produktového managementu Clear-Com

Profesionální autority si „všimly“ také IP stanice FreeSpeak Edge Base Station, jež byla uvedena v létě 2021. Magazíny Pro Sound News a Mix v rámci veletrhu InfoComm označily tuto novou základní stanici za nejlepší produkt na trhu („Best in Market Product“). Edge Base Station podporuje celou řadu oceňovaných digitálních bezdrátových interkomů FreeSpeak, včetně systémů operujících v pásmech 1,9 GHz, 2,4 GHz a 5 GHz, a také včetně produktů jiných výrobců s podporou protokolu Dante. Nové zařízení o výšce jedné rackové jednotky dokáže pracovat až se 16 beltpacky a 6 IP transceivery (nebo s 10 transceivery typu E1). Vyznačuje se mimořádnou flexibilitou, pokud jde o kombinování pásem, a je také vybaveno až osmi porty pro interoperabilitu s Dante zařízeními jiných výrobců. Díky kombinaci IP a 2- či 4vodičových audio portů dokáže základní stanice FreeSpeak Edge integrovat různé systémy, včetně partyline systému Clear-Com Encore a dokonce i dvoucestných radiostanic s inteligentním GPIO rozhraním.

Bez přídomku „nejlepší“ nezůstal ani desktopový softwarový klient Station-IC, který vychází z úspěchu mobilní aplikace Agent-IC. Společnost TVB Europe přiřkla tomuto řešení ocenění „NAB Best in Market“. Station-IC představuje škálovatelnou interkomovou stanici běžící na operačních systémech MacOS a Windows. Připojením k IP maticím Eclipse HX dokáže Station-IC zajistit přístup „one-to-one“, „one-to-many“, partyline, ISO a IFB komunikaci, a také k signálům telefonních hovorů a logického řízení. Station-IC se dokáže připojit také k IP rozhraním řady LQ Series a umožňuje tak přes desktopové počítače přistupovat k partyline okruhům LQ a audio portům. Funkčnost tohoto desktopového klienta si může každý uživatel přizpůsobit dle svých potřeb a vytvořit tak efektivní interkomovou stanici.

Chcete se o možnostech využití interkomových technologií dovědět více? Rádi vám poradíme.

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com