Clear-Com uvádí FreeSpeak Edge – novou generaci interkomu

Clear-Com uvádí FreeSpeak Edge – novou generaci interkomu

Novinky

Nové pokročilé bezdrátové interkomové řešení je navrženo tak, aby plně využilo všech výhod 5GHz pásma a přenosu audia přes IP

FreeSpeak Edge™ je nejnovější přírůstek do rodiny prvotřídních digitálních bezdrátových interkomů řady FreeSpeak™. FreeSpeak Edge představuje zatím nejpokročilejší bezdrátové interkomové řešení, které i v tom nejkomplikovanějším provozu živé produkce dokáže uživatelům poskytnout tu nejlepší zvukovou kvalitu a výkon, za kterým stojí pokročilé možnosti koordinace použitých frekvencí a intuitivní design vysílacích/přijímacích jednotek (transceiverů) a beltpacků.

FreeSpeak Edge byl od základů postaven v reakci na zpětnou vazbu pokročilých uživatelů stávajícího systému FreeSpeak II. Začlenění nejnovějších technologií vedlo k vytvoření zcela nové 5GHz čipové sady, která se vyznačuje přenosovými komponenty, které byly výlučně optimalizovány pro potřeby interkomu. I FreeSpeak Edge ve své architektuře využívá nejnovější poznatky z oblasti přenosu audia přes IP. Použitím standardu AES67 pro spojení mezi transceivery a hostitelskou jednotkou interkomu tak při nasazení systému dosahuje zcela výjimečné úrovně flexibility.

„FreeSpeak Edge je budoucností pokročilé bezdrátové komunikace,“ říká Bob Boster, prezident společnosti Clear-Com. „Zatímco se někteří výrobci pouze pokoušejí postupně vylepšovat stávající řešení, my jsme se v oblasti bezdrátového interkomu rozhodli skočit až na samotnou hranici možného. Díky tomu jsme připraveni na rostoucí požadavky zítřka. Velmi často slyšíme ostatní hovořit o tzv. rozdílových hráčích, jenomže je to právě systém FreeSpeak Edge, kdo si takové označení zaslouží.“

Pásmo 5 GHz je ideálním řešením pro komunikaci ve velkém měřítku. Toto frekvenční pásmo je možné spravovat tak, aby bylo možné vyhnout se interferencím, a navíc poskytuje nejširší rozsah RF kanálů, díky čemuž je tento systém mimořádně škálovatelný. Vyšší frekvenční hranice představuje větší prostor pro datový přenos a tudíž i preciznější řízení, další zvukové kanály, vyšší stabilitu, nižší latenci a lepší zvukovou kvalitu. Systém FreeSpeak Edge využívá všechny výhody 5GHz technologie k tomu, aby jej bylo možné bezproblémově provozovat i během nejnáročnějších akcí s vysokými nároky na počet komunikačních cest. Systém využívá exkluzivní radiofrekvenční technologii společnosti Clear-Com, která využívá k vytvoření odolné přenosové vrstvy tzv. ortogonální multiplex s frekvenčním dělením (OFDM). Tato vrstva je mimořádně imunní vůči většině forem rušení. FreeSpeak Edge poskytuje velmi čistý zvukový přednes v 12kHz kvalitě a s ultra nízkou úrovní latence. 

Jedná se o vysoce škálovatelný systém, který je v případě opravdu velkých produkcí schopen pracovat s více než 100 beltpacky a 64 transceivery. FreeSpeak Edge lze bez problémů kombinovat se systémy FreeSpeak II 1,9 GHz a 2,4 GHz, a tím dosáhnout tří přenosových pásem v rámci jednoho sjednoceného komunikačního systému. Transceivery a beltpacky systému FreeSpeak Edge nabízejí uživatelům dosud největší prostor pro vlastní přizpůsobení. Výrobce tak reaguje na rostoucí složitost komunikačních nároků. Součástí ergonomického designu beltpacků je rovněž asymetrické konkávní/konvexní provedení horních tlačítek, které pomáhá k jejich snadnému a okamžitému rozpoznání. Mezi dalšími prvky lze nalézt osm programovatelných tlačítek, otočné ovladače na stranách, hlavní ovladač hlasitosti a světelnou indikaci na spodní straně. Způsob, jakým jsou u beltpacků řešeny mikrofon a reproduktor, vychází vstříc potřebám dnešních produkcí – tj. možnost provozu bez headsetu nebo v roli desktopového řešení. 

Bezdrátové transceivery jsou určeny k upevnění na tělo nebo za opasek, jsou voděodolné a dají se dezinfikovat. Každý transceiver je připraven k práci v náročných podmínkách, podporuje spojení s 10 beltpacky, pracuje s funkcí útlumu, a také s externími anténami pro účely vytváření vlastních RF zón. Transceivery je možné instalovat na zeď nebo na mikrofonní stojan. Nový systém poskytuje přesně takovou úroveň robustnosti a spolehlivosti, jakou zákazníci od oceňované řady FreeSpeak, očekávají.

Chcete se o kvalitách a možnostech využití interkomů Clear-Com dovědět více? Rádi vám poradíme.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com