Nový způsob komunikace s maticovým systémem

Nový způsob komunikace s maticovým systémem

Novinky

Společnost Clear-Com, přední dodavatel drátových, bezdrátových, maticových a IP komunikačních interkomových řešení, přichází se zcela novým způsobem komunikace s vaším interkomovým systémem – aplikací Agent-IC.

Toto softwarové řešení, které získalo ocenění NewBay Media Product Innovation Award (za r. 2016) je určeno pro zařízení využívající platformy iOS a Android a zcela nově definuje způsob, jakým lze chytré telefony, tablety a dokonce i další nositelné elektronické pomůcky (jako například hodinky) využít pro komunikaci s digitálním maticovým systémem Clear-Com Eclipse HX. Pomocí této nové mobilní aplikace (ke stažení na Google Store či Apple Store) vytvoříte ze svého smartphonu či tabletu plně funkční a mobilní ovládací panel. Jakmile totiž od správce Eclipse HX získáte přístup k maticovému systému, s Agent-IC můžete přes Wi-Fi či 3G, 4G a LTE síť komunikovat s celým interkomovým týmem.

Veškeré funkce uživatelského panelu ve vašem mobilním zaříze

Aplikace Agent-IC, určená pro platformy iOS a Androind, je vybavena stejnými možnostmi, jakými disponuje tradiční ovládací panel a poskytuje tak uživateli přístup ke standardním funkcím interkomu, jako jsou přímá dvoubodová „point-to-point“ spojení, vícebodová „point-to-multipoint“ komunikace, partyline, push-to-talk či oznamovací funkce. Pokročilé funkce Agent-IC jsou ovládány pomocí intuitivního grafického uživatelského rozhraní (GUI), které bylo navrženo s důrazem na snadnou čitelnost a efektivní použití v rušných provozních podmínkách. Snadno přístupné GUI totiž umožňuje uživateli rychle se do systému integrovat a i bez složitého školení začít během několika minut svou komunikaci s dalšími účastníky interkomového týmu.

Plně integrované řešení

Aplikace Agent-IC byla navržena dle koncepce „top-down design“, tedy s prioritním důrazem na uživatelské a mezi-funkční prvky. Výsledkem je mimo jiné přítomnost několika komunikačních bodů, které mohou uživatelé maticového systému Eclipse HX využít pro komunikaci s ostatními zařízeními. Ať už se tedy jedná o klíčový panel V-Series, bezdrátové beltpacky FreeSpeak II, softwarový panel Concert založený na IP protokolu, a nebo nyní i o iOS/Android aplikaci Agent-IC – všechny tyto platformy společnosti Clear-Com jsou mezi sebou schopny navzájem komunikovat v rámci jednoho plně integrovaného řešení.

Rychlé připojení vzdálených uživatelů a bezproblémová komunikace

Skutečným přínosem aplikace Agent-IC je možnost připojit všechny účastníky týmu (bez ohledu na to, v jakém místě produkce se zrovna nacházejí) během několik málo minut. Díky dostupnosti aplikace Agent-IC App na Google Play a Apple Store si ji může kdokoliv velice snadno stáhnout a po obdržení přístupu od administrátora systému Eclipse HX také okamžitě komunikovat. Nejpodstatnější výhodou je ovšem možnost bezdrátového připojení a komunikace přes Wi-Fi či 3G, 4G a LTE sítě. To mimo jiné znamená, že k provozu Agent-IC není potřeba žádný externí server či proprietární hardware. Jakýkoliv uživatel v prostoru konání akce (i mimo něj) může za účelem komunikace použít pouze svůj mobilní telefon! Díky všem těmto aspektům představuje Agent-IC rychlou, jednoduchou, cenově výhodnou a uživatelsky komfortní komunikační platformu interkomového řešení Eclipse HX

Klíčové vlastnosti:

 • Plně vybavený interkomový klient pro mobilní přístup do maticového systému
 • Síťová kompatibilita: Wi-Fi, 3G, 4G, LTE
 • Až 32 účastníků na jedné kartě typu IVC-32-HX
 • Bez nutnosti externího serveru
 • Heslem zabezpečený přístup do systému Eclipse HX s audio šifrováním
 • Přidělování oprávnění k použití Agent-IC maticovým systémem prostřednictvím plovoucích licencí.
 • V případě iOS zařízení (v8.0+) volně ke stažení přes Apple App Store
 • V případě Android zařízení (v5.0+) volně ke stažení přes Google Play

Ocenění NewBay Media Product Innovation Award, udělované od roku 2013, propůjčuje uznání za vynikající výsledky při výrobě produktů, které mají na profesionální úrovni sloužit v oblasti televizní, video, rozhlasové a zvukové produkce. Držitel tohoto ocenění je vybírán porotou profesionálních uživatelů, mezi jejichž hodnotící kritéria patří inovativnost koncepce daného produktu, jeho design, kreativní využití technologie, hodnota a vhodnost využití v oblasti brodcastingu – pro TV/rádia, online vysílání apod.

 • Prezentace Clear-Com produktů v našem produktovém katalogu ZDE.

Chcete se dovědět více o možnostech využití interkomových systémů společnosti Clear-Com?

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com