Virtuální desktopový software pro komunikaci s interkomovým systémem – Station-IC

Virtuální desktopový software pro komunikaci s interkomovým systémem – Station-IC

Novinky

Software Station-IC představuje cenově efektivní a snadné řešení v případech, kdy ke svému interkomu potřebujete připojit vzdálené uživatele.
Funkce aplikace Agent-IC lze nově využívat i na počítačích s operačními systémy Mac a Windows.

Společnost Clear-Com uvádí na trh softwarový nástroj Station-IC. Nový virtuální klient je připraven pro počítače s operačními systémy Mac a Windows a je určen pro komunikaci s digitálním maticovým interkomovým systémem Clear-Com Eclipse®. Výrobce plánuje v dohledné době rozšířit jeho funkčnost i na IP rozhraní řady LQ® Series. Uživatelé se prostřednictvím softwaru Station-IC budou moci nativně připojit k centrálnímu interkomu, který hostí základní služby, jako jsou zvukové a řídící systémy, včetně panelů, beltpacků a dokonce i obousměrných vysílaček či koncových zařízení od jiných výrobců interkomů. 

Intuitivní uživatelské prostředí aplikace Agent-IC je do desktopového prostředí přeneseno s mnoha novými výhodami, mezi něž patří především různé možnosti licencování a flexibilní okno aplikace. Vysoce kvalitní zvuk s velmi nízkou úrovní latence si mohou dopřát lokální i vzdálení uživatelé. Díky jednoduchému nastavení a minimálním nárokům na síťovou konfiguraci je software připraven k provozu během několika minut.

Aplikace se vyznačuje adaptivním uživatelským rozhraním, které lze efektivně přizpůsobit potřebám pracovního prostředí. Režimy zobrazení Normal a Full Screen poskytují uživateli přístup k layoutu s velkými tlačítky vhodnými pro práci s myší i pro dotykové ovládání. V režimu Compact se rozhraní nenápadně „vznáší“ nad jinými aktivními aplikacemi. Aniž by musel uživatel přerušit svoji práci v jiném softwaru, má tímto způsobem zajištěn přímý přístup k zásadním či oblíbeným funkcím Station-IC.

Aby vyhověla různým způsobům využití nového softwaru, společnost Clear-Com nabízí Station-IC ve formě jednorázových (Event) i dlouhodobých (Subscription) licencí. Pro produkční společnosti, které potřebují jednorázově během jedné konkrétní akce rozšířit možnosti svého interkomu, případně pro jiné uživatele, kteří totéž potřebují jen po určitý kratší čas, představují jednorázové licence cenově efektivní a flexibilní řešení dostupné pro období jednoho týdne nebo měsíce. Vysílací studia, divadla a další uživatelé, kteří budou se Station-IC pracovat na každodenní bázi, bezesporu ocení roční předplatné, jež jim kromě snížených nákladů přinese i možnost přenášet licence mezi různými počítači.

Způsob, jakým se za poslední rok změnil způsob práce a zvýšila se poptávka po mobilní aplikaci Agent-IC, nás přirozeně dovedl k nápadu převést její funkce na osobní desktopové počítače. Osobně jsem velmi nadšen naší nabídkou jednorázových krátkodobých licencí, z jejichž flexibility teď mohou těžit především rentalové společnosti.“

Kari Eythorsson, Product Manager – Clear-Com

Podrobné informace o Station-IC naleznete na stránkách Clear-Com, registraci na adrese www.clearcom.com/support/station-ic_registration, nebo v přiloženém PDF souboru. Současný software pracuje s digitální maticí Eclipse® HX. Verze plánovaná na druhé čtvrtletí 2021 bude komunikovat rovněž s IP rozhraními řady LQ® Series.

Nevíte si rady s výběrem vhodných vysílacích a komunikačních technologií? Rádi vám poradíme.

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

Soubory ke stažení​

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com