Dynacord představuje nový nástěnný ovládací panel WPN1 a novou verzi softwaru SONICUE

Dynacord představuje nový nástěnný ovládací panel WPN1 a novou verzi softwaru SONICUE

Novinky

Společnost Dynacord přichází s novým síťově připojeným nástěnným ovladačem WPN1, jenž je vybaven jedním ovládacím prvkem a 4,5cm barevným TFT displejem. Zároveň s ním německý výrobce vydává novou verzi (1.2.4) systémového softwaru SONICUE, která nový WPN1 podporuje a zároveň přináší několik dalších vylepšení.

WPN1 byl navržen tak, aby umožnil obsluze provést rychlé nastavení zvuku, včetně nastavení úrovně hlasitosti, výběru zvukového zdroje, zatlumení zvuku a několika dalších systémových funkcí. Ovladač je k dostání pro nástěnné instalační krabičky evropského i amerického standardu. Zařízení je napájeno přes Ethernet (PoE) a jeho instalace je velmi jednoduchá. Díky vyměnitelným černým a bílým krytům, které jsou součástí balení, ovladač snadno sladíte s provedením většiny interiérů.

WPN1 je napojen do maticového mixážního procesoru MXE 5 s 24x24 crosspointy a celou řadou funkcí pro ovládání, mix a vedení signálu. Systémová logika MXE5, která slouží jako řídicí server pro všechny příkazy, umožňuje WPN1 ovládat jednu nebo více zvukových zón a také další periferní zařízení, jako jsou světla, projektory nebo žaluzie. Díky podpoře univerzální znakové sady (Unicode) mohou systémoví designeři ovládané parametry označit na displeji v místních jazycích.

Zabezpečení ovládání několika PIN kódy či možnosti spořiče obrazovky lze nakonfigurovat pomocí softwaru SONICUE, jehož nová verze 1.2.4 již plně nový ovladač podporuje. Aktuální verze zároveň vylepšuje systémovou logiku MXE5 a přidává API rozhraní (HTTP Application Programming Interface), díky kterému lze ovládat rovněž zařízení třetích stran. Nový update také pracuje s funkcí plánovače pro opakující se události, čímž přeměňuje MXE5 ze zvukového procesoru na řídicí centrum.

Nově byla implementována rovněž podpora ovládacích panelů pro výkonové zesilovače řady TGX a IPX, které umožňují sledování a ovládání těchto zařízení (bez potřeby MXE5) na zařízeních PC a iOS nebo prostřednictvím dotykového panelu TPC-1. Parametry jako úroveň, zatlumení, presety a jejich vyvolání, stejně jako stavové příznaky a VU metering, lze nyní použít k vytvoření vlastních ovládacích panelů pro provoz, monitorování a dohled zvukového systému.

Vylepšen byl také patentovaný koncept plovoucího panelu SONICUE. Funkce „Copy & Paste EQ flyout“ nyní umožňuje uživatelům libovolně kopírovat a vkládat shodné parametry do nabídek jiných EQ bez nutnosti manuálně zadávat hodnoty. Totéž funguje pro vícenásobné výběry a přenos mezi zařízeními, jako je například vložení nastavení ekvalizéru z výkonového zesilovače řady Dynacord L nebo C do Dynacord IPX či MXE (a obráceně).

Více o technologii SONICUE a možnosti stažení ZDE.

Chcete se o technologiích Dynacord dovědět více? Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších prostor nebo hledáte vhodný zpěvový či nástrojový mikrofon?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com