Maticový mixážní procesor MXE5 získává nové funkce pro IP média a řídící systémy budov

Maticový mixážní procesor MXE5 získává nové funkce pro IP média a řídící systémy budov

Novinky

Dynacord MXE5 byl na trh uveden jakožto první zástupce nové řady maticových mixážních procesorů MXE.

 • Plug-iny pro systémy Crestron a Q-SYS pro snadnou integraci do řídících systémů pro odbavení mediálního obsahu

 • API rozhraní pro integraci do stávajících řídících systémů budov a IP periferií

 • Nová výuková videa a online školení pro MXE5 a TPC-1
Obrazovka jednoho z nových pluginů maticového mixážního procesoru MXE5 pro Crestron a řídící software Q-SYS.

Výkonná audio matice s 24x24 crosspointy zajišťuje komplexní možnosti směrování a míchání, vyznačuje se velkým množstvím funkcí pro řízení a monitoring a zároveň slouží jako komunikační hub pro IP periferie. Maticový mixážní procesor MXE5 má integrovanou kompletní síťovou infrastrukturu, včetně přenosu audia přes protokol Dante či řídícího protokolu AES70. Tento procesor je vhodný pro pevné instalace na stadionech a dalších sportovištích, v kongresových, konferenčních a společenských centrech i větších vzdělávacích zařízeních.

Od teď je s pomocí plug-inů možné maticový mixážní procesor MXE5 velice jednoduše integrovat do kontrolních systémů Crestron a Q-Sys. DSP konfiguraci MXE5 lze provést pomocí softwaru SONICUE. Tento software pro ozvučovací systémy patří k nejfunkčnějším řešením na trhu, poskytuje ucelené ovládání a snadný a intuitivní provoz. MXE5 se vyznačuje také HTTP nebo HTTPS API rozhraním pro možnost integrace s IP médii a řídícími systémy budov.

MXE5 dokáže pracovat rovněž jako OCA (AES70) kontroler integrující další zařízení podporující tento protokol, jako jsou například zesilovače řady Dynacord IPX, a představuje tak účinné rozhraní mezi audio systémem a všemi ostatními řídícími prvky audio instalace.

„Prioritou všech produktů firmy Dynacord byla vždy ta nejvyšší zvuková kvalita,“ říká Christian Glück, produktový senior manažer firmy Dynacord. „Trh ovšem klade stále větší důraz také na další vlastnosti, zejména pak na možnost integrace s kontrolními softwary pro odbavení médií a s řídícími systémy budov. Díky novým plug-inům od jiného výrobce a programovacímu API rozhraní se MXE5 může nyní pochlubit vylepšeným balíčkem funkcí, díky kterým dokáže výše uvedeným nárokům mnohem lépe vyhovět. Tuto funkčnost navíc plánujeme v budoucnu dále rozvíjet. Pro uživatele softwaru SONICUE jsme připravili také celou sadu výukových videí a online školení určené přímo pro MXE5 a dotykový řídící panel TPC-1.“

Pluginy s většinou řídících funkcí a software SONICUE pro zvukové systémy je možné zdarma stáhnout z webových stránek společnosti Dynacord. Nová výuková videa a školení budou k dispozici na YouTube kanále Dynacord a na platformě Bosch Communications Systems Academy.

Chcete poradit nebo se dovědět více o procesorech či jiných technologiích Dynacord / Electro-Voice?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com