IP řešení Clear-Com otevřelo cestu k premiéře velkolepého muzikálu o Hedvábné stezce

IP řešení Clear-Com otevřelo cestu k premiéře velkolepého muzikálu o Hedvábné stezce

Reference

Tvůrce z celého světa pomohly přenést na jednu scénu technologie Clear-Com, konkrétně IP rozhraní řady LQ Series, mobilní aplikace Agent-IC a desktopový software Station-IC. Společnosti Nederlander Worldwide Entertainment (NWE) a Shaanxi Tourism Group's Legend Performances se podílely na realizaci světové premiéry muzikálu „The Sound Of the Silk Road“ (Zvuk hedvábné stezky), která se odehrála v létě (r. 2021) v divadle Shanxi Grand Theatre v čínském Si-anu.

Klíčoví členové týmu NWE se mohli premiéry účastnit pouze na dálku, proto bylo nesmírně důležité dopředu zajistit odpovídající komunikační řešení. Produkční tým muzikálu se proto obrátil na pekingskou společnost Panda Dream Quan Cultural Development Co., Ltd (PQD), s níž konzultoval své potřeby pro lokální i dálkové odbavení nového představení. PQD pro účely zkoušek i světové premiéry dodala ucelený systém firmy Clear-Com, tvořený kombinací digitálního bezdrátového interkomu FreeSpeak II, digitálního partyline systému HelixNet, IP rozhraní řady LQ Series, mobilní aplikace Agent-IC a nedávno uvedeného virtuálního klienta Station-IC.

Představení „The Sound of the Silk Road“ připomíná město Si-an jako místo, kde se před více než dvěma tisíci lety během dynastie Han zrodila Hedvábná stezka – proslulá síť obchodních cest spojujících Čínu s Evropou a Blízkým východem.

Inscenace je vrcholným dílem nejlepších čínských a amerických (Broadway) umělců a interpretů, kteří přinášejí starobylou čínskou kulturu na moderní scénu. Na jevišti během představení vystupují akrobaté, hudebníci, kouzelníci i loutky v životní velikosti. Koordinace všech účinkujících vyžaduje mimořádné nasazení všech členů produkčního týmu, kteří se neobejdou bez kvalitní komunikace.

Komunikačnímu řešení pro toto vystoupení byla věnována obrovská pozornost. Produkce si vyžádala spolehlivý bezdrátový systém pro použití přímo v dějišti představení, který by podporoval práci s více kanály a point-to-point komunikaci. Přípravy vystoupení i načasování premiéry výrazně zkomplikovala omezení související s koronavirovou pandemií. Kolegové ze společnosti Nederlander Worldwide Entertainment, tým designéru z Německa, někteří účinkující a další spolutvůrci z celého světa nemohli přicestovat do Číny a účastnit se zkoušek a příprav. Byli tedy nuceni pracovat na projektu dálkově.

Ye Lynn ze společnosti PDQ, Project Leader

Během zkoušek v divadle Ankang Theatre byla nejprve nasazena kombinace partyline systému HelixNet a interkomu FreeSpeak II. Během premiéry v divadle Shanxi Grand Theatre byly kvůli optimálnímu pokrytí v celém prostoru strategicky rozmístěny také přijímače FreeSpeak II. Systém byl použit ve spolupráci s plně duplexními digitálními dvoukanálovými beltpacky HXII-BP HelixNet, se čtyřkanálovými reproduktorovými stanicemi HKB-2X HelixNet a čtyřkanálovými dálkovými stanicemi HRM-4X HelixNet.

K zajištění těchto „dálkových potřeb“ byla přímo na místě do systému FreeSpeak II a HelixNet integrována IP rozhraní řady LQ. Vzdálení uživatelé, kteří měli ve svých mobilních telefonech nainstalovánu aplikaci Agent-IC či ve svém počítači (s operačními systémy Windows nebo MacOs) desktopového klienta Station-IC, se mohli ke komunikační síti divadla připojit právě přes rozhraní LQ a být ve spojení z New Yorku, Německa a dalších koutů světa.

Kombinace IP rozhraní LQ Series s aplikacemi Agent-IC a Station-IC vyřešila problém dálkové komunikace a umožnila zahraničním spolutvůrcům pracovat tak, jako kdyby byli všichni v jedné místnosti. Nový software Station-IC od Clear-Com je naprosto výjimečnou a bezchybně pracující desktopovou aplikací. V blízké budoucnosti plánujeme dokoupit další licence.

Ye Lynn ze společnosti PDQ, Project Leader

Od premiéry, která proběhla v srpnu 2021, sklízí muzikál „The Sound Of the Silk Road“ u čínského publika obrovský úspěch. V roce 2022 bude mít „trvalé bydliště“ ve vlastním divadelním sále, který byl vybudován přímo pro účely tohoto představení v novém zábavním parku Silk Road Paradise v Si-anu. V plánu je rovněž mezinárodní turné.

Potřebujete poradit s výběrem komunikačních technologií či vhodného interkomového řešení pro vaše podnikání?

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com