Interkomové řešení společnosti Clear-Com pomáhá po celém světě lidem z produkce se vzdáleným připojením

Interkomové řešení společnosti Clear-Com pomáhá po celém světě lidem z produkce se vzdáleným připojením

Reference

Prudký nárůst počtu uživatelů aplikace Agent-IC potvrzuje zásadní roli tohoto programu pro zachování komunikace mezi produkčními týmy, ať už pracují z domova, kanceláře nebo jsou kdekoli na cestách.

Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii COVID-19 řada firem po celém světě v současné době funguje z domovů svých zaměstnanců přes „obrazovky“, společnost Clear-Com® zaznamenala nárůst užívání své mobilní aplikace Agent-IC® pro iOS a Android, která je schopna proměnit chytré telefony, tablety a další přenosná zařízení na plně vybavené interkomy s konektivitou přes Wi-Fi nebo sítě 3G, 4G a LTE.

Společnost Clear-Com vždy nabízela širokou škálu produktů a technických řešení pro rozličné způsoby práce a rozmanité pracovní podmínky. I když je na místě přiznat, že jsme nikdy ani nepomysleli na to, že bychom se ocitli v takové situaci, jakou tu máme dnes, aplikace Agent-IC přesto přináší jednoduché ale přitom vysoce efektivní řešení produkčním týmům pracujícím z domova po celém světě a pomáhá jim zůstat ve spojení.

Bob Boster, Prezident společnosti Clear-Com

Velké i malé televizní a rozhlasové stanice a mediální společnosti po celém světě (mimo jiné Verizon Media, filadelfská WFMZ/WDPN-TV nebo německá Home Shopping Europe – HSE24) nyní vyhledávají aplikaci Agent-IC, aby své produkční úkoly mohly plnit z domova.

Ve společnosti Verizon Media adaptivní konektivita jejich vývojové platformy Eclipse umožnila produkčním týmům plně využít výhod mobilních zařízení vybavených aplikací Agent-IC a zprostředkovala jim plnohodnotný vzdálený přístup, takže jsou schopné připojit svá komunikační zařízení k základnímu interkomovému systému, aniž by někdo musel být přítomen přímo ve studiu.

Agent-IC byl takovým komunikačním tmelem, díky němuž Yahoo Finance a Verizon Media dokázaly během současné krize v New Yorku spojené s COVID-19 realizovat svou tvorbu výhradně vzdáleným přístupem – skutečně nás zachránil.

Dan Brantigan, vedoucí zvukové sekce společnosti Verizon Media

„Vzhledem k současné situaci jsme některé z našich živých produkcí museli přesunout do odlehlých prostor. Díky hladké integraci aplikace Agent-IC byli naši zaměstnanci schopni pokračovat v produkování živých přenosů na dálku a zachovat běžný pracovní provoz díky řízení v reálném čase.“

Norbert Wilinski, přenosový technik stanice HSE24

Agent-IC byl naprosto klíčovým nástrojem, díky kterému jsme uspěli, a naši zaměstnanci žasnou nad tím, jaké možnosti jim dává. Díky tomu, že mají plně funkční interkomový panel přímo na svých mobilních zařízeních, mohou komunikovat v reálném čase s naším produkčním týmem, s moderátory, zpravodajskými týmy a reportéry přímo ze svých domácích „kanceláří“. Je to životně důležitý nástroj v dnešním pracovním prostředí.

Jeff Kuhns , TV stanice WFMZ/WDPN-TV

Početné varianty konektivity pomáhají personálu zvolit možnost, která nejlépe vyhovuje jejich geografické poloze a denní době v závislosti na místních rychlostech širokopásmového připojení. Přenos přes 3G, 4G, LTE a Wi-Fi sítě umožňuje vyvážení míry interakce se studiem, aniž by bylo nezbytně nutné používat stejné síťové zdroje jako editovací nástroje, a může pomoci zajistit komunikaci, aniž by zatížil vyšší vlnové délky, které využívá programový obsah jako je obraz a grafika.

„Je důležité říci, že i když tyto domácí verze interkomových systémů jsou naprosto nepostradatelné v současných podmínkách práce z domova, aplikace Agent-IC stěží nahradí klasické pracovní postupy, až tato krize pomine,“ vysvětluje Bob.

„Ne každý má dost místa k tomu, aby dokázal zorganizovat vzdálenou produkci třeba sportovního utkání, která může trvat i deset hodin, a navíc se potýkáme s problémy s latencí při přenosu přes Wi-Fi, která by mohly ohrozit programový obsah. V této situaci je to však výborné provizorní řešení,“ dodává.

Aplikace Clear-Com Agent-IC je dostupná pro zařízení vybavené operačními systémy iOS a Android, tzn. například chytré telefony, tablety nebo hodinky Apple. S příslušnou licencí je možné nainstalovaného klienta nastavit a aktivovat přes konfigurační nástroje společnosti Clear-Com v prostředí Eclipse-HX nebo LQ. Ke stažení je dostupná i bezplatná demo verze pro ty, kdo chtějí vyzkoušet možnosti této aplikace.

Zaujalo vás toto řešení, chcete se o možnostech využití interkomových  systémů Clear-Com dovědět více? Rádi vám poradíme.

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com