SRT – Secure Reliable Transport

SRT je otevřený (open-source) protokol pro zabezpečený a nízkolatenční přenos vysoce kvalitního videa veřejným internetem. Pomocí zabezpečených datových toků a snadného přechodu přes firewall brány SRT optimalizuje výkon streamování i v nepředvídatelném a nestabilním síťovém prostředí. Díky těmto schopnostem SRT protokol přináší vysoce kvalitní živý video přenos i do těch nejhorších sítí. SRT zohledňuje nejrůznější chyby při přenosu dat, jako jsou ztráta paketů, jitter (nestabilní rychlost odezvy) a kolísající šířka pásma, a udržuje tak integritu a kvalitu vašeho videa. Na základě reálného stavu sítě zajišťuje bezpečnost a odolnost v celém průběhu přenosu a tím se za všech okolností a v jakékoliv síti stará o tu nejvyšší možnou kvalitu videa.

Jak to funguje

SRT lze považovat za konkurenta nejběžnějšího přenosového protokolu TCP (Transmission Control Protocol), případně za provedení myšlenky použití UDP protokolu (User Datagram Protocol) jako podkladové transportní vrstvy.

Odvozený UDT protokol, který byl navržen pro rychlý přenos souborů, vytvořil spolehlivý mechanismus tím, že pracuje s pořadovými čísly, rozpoznáváním a opakovaným přenosem ztracených paketů. Oproti TCP byl tento protokol vylepšen využitím selektivního a okamžitého opakovaného přenosu (na bázi negativního potvrzení; NAK). Kromě toho bylo do SRT implementováno několik funkcí, které podporují režim živého vysílání.

SRT protokol, který je integrován v kamerách (je používán např. u kamer Avonic – serie CM7xx), představuje skvělé řešení dokonce i pro místní sítě, které nemají problém s dostupnstí šířky pásma.
I zde SRT zajišťuje bezpečnost, nízkou latenci a šifrování se standardem AES256, zachovává integritu přenosu a zabraňuje ztrátám důležitých detailů ve video streamu. Tyto kamery jsou vhodné například pro citlivé využití ve výzkumných prostorech či v lékařských vyšetřovnách, pro distribuci video obsahu po kampusech univerzit a pro mnoho dalších situací.

Podle způsobu využití lze SRT v kameře nastavit do režimu „volajícího“ nebo do režimu „posluchače“. Stačí se pouze přihlásit do WebGui (softwarového rozhraní) kamery a přejít na nastavení SRT. K povolení vstupu do těchto nastavení je nutná další licence AV-LC70-1, kterou lze zakoupit samostatně.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com