SDVoE – Software Defined Video over Ethernet

Technologie SDVoE je standardizované rozhraní mezi koncovými body a softwarem, je komplexním řešením pro "AV-over-IP". Jiné technologie „odpovídají“ jen na dílčí otázky – tj. například jak zajistit přesun bitů, jak se v rámci sítě vypořádat s chybami v časování apod. Každý dílek této skládanky je velmi důležitý, nicméně bez SDVoE by byli výrobci i uživatelé nuceni skládat tuto celou mozaiku sami. SDVoE pracuje s přístupem ke všem sedmi síťovým vrstvám modelu OSI. K přesunu bitů z jednoho místa na druhé využívá to nejlepší, co nabízí IT průmysl (kabelové rozvody podle standardu TIA-568, Ethernet, TCP/IP, IGMP), a navrch je přidán standard SDVoE.

 • SDVoE Session Management na úrovni páté relační vrstvy řeší, jakým způsobem bude SDVoE ovladač reagovat na různé dotazy: Jaké zařízení bude vysílat a na jaké multicastové adresy? Kdo je přihlášen k odběru různého zvukového a obrazového obsahu? Kam budou směřovat řídící signály IR a COM?
 • SDVoE Adaptive Clock Resynchronization je způsob, jakým zařízení s podporou SDVoE na úrovni šesté prezentační vrstvy kódují a dekódují zvukové a obrazové HDMI signály. Tato technologie tyto signály transformuje pro účel přenosu dat nižšími vrstvami.

 • SDVoE API technicky odpovídá sedmé aplikační vrstvě, ve skutečnosti však slouží jako rozhraní mezi aplikační vrstvou a vším pod ní. SDVoE API umožňuje výrobcům, vývojářům a systémovým integrátorům uplatňovat svou tvořivost, měnit tradiční způsoby práce s AV obsahem a dokonce vymýšlet zcela nové, které by bez platformy SDVoE nebyly vůbec možné.
  Technologie SDVoE vytváří flexibilní hardwarovou a softwarovou platformu, kterou lze využít mnoha různými způsoby a zařízeními, včetně maticových přepínačů, KVM přepínačů, ovladačů video-stěn a multiview procesorů. SDVoE lze rovněž integrovat do různých zdrojových a zobrazovacích zařízení, která jsou všechna připojitelná k síti. Technologie SDVoE kromě toho všeho připravuje především cestu pro vytváření zcela nových aplikací.

Vzhledem k tomu, že audiovizuální odvětví nevyhnutelně přechází na řešení „AV-over-IP“, nástroje pro jednoduché AV přepínání a distribuci signálu se kvalitativně navzájem vyrovnávají. Děje se tak vlivem špičkové technologie pro přenos bitů – Ethernetu! S jakou přidanou hodnotou tedy mohou výrobci AV technologií ještě přijít? Odpovědí na tuto otázku jsou signálové endpoint procesory a softwarové aplikace. Tzv. koncové body (endpoints), které provádějí převod mezi AV signály (HDMI) a Ethernetem, mohou obsahovat procesory, které dokáží přeformátovat a obnovit audio a video signály (přizpůsobení videa velikosti obrazovky, vytvoření videostěny, sloučení vícekanálového zvuku apod.). Software, který by dokázal na dobré uživatelské úrovni tyto koncové body spravovat, je další oblastí, která je vhodná pro inovaci.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com