Pokud jste se rozhodli investovat do obrazovky s technologiemi 4K/HDR, případně do systému domácího kina, měli byste také investovat do vhodných 4K kabelů. V opačném případě totiž nedokážete využít plný potenciál 4K/HDR rozlišení. Je to dáno tím, že množství dat, které je k vytvoření takto vysoké kvality obrazu potřebné, do vašeho zařízení prostě nedoputuje a vy se budete muset spokojit s obrazem horší kvality, který nemusí být o moc lepší, než to, na co jste byli zvyklí před inovací.

Označení 4K se používá k popisu zobrazovacích zařízení s vysokým rozlišením a vyšším počtem obrazových bodů (pixelů) – přibližně čtyřikrát vyšším než v minulosti nabízely standardní HD televizory. Obraz s vyšším rozlišením se projevuje lepší ostrostí, čistotou, hloubkou, širší škálou barev a výrazně realističtějším podáním.

Přestože se 4K stalo „všeříkajícím“ označením pro vysoce kvalitní obrazovky, které se mohou pochlubit přibližně čtyřmi tisíci pixelů (na jedné ze stran), ve skutečnosti existuje ještě několik dalších důležitých faktorů, které musí televizor splňovat, aby mohl tento přídomek oprávněně používat.

4K není jen číslo, jedná se o rozsah spektra. Kabely, které nesou označení 4K, avšak jejich propustnost je nižší než 18 Gb/s se nacházejí na spodním okraji 4K spektra a nebudou schopny přenášet plné množství dat tak, aby byl u 4K obrazovek zajištěn obraz odpovídající jejich potenciálu.

Označení HDR (vysoký dynamický rozsah) se vztahuje k barvě, jasu, kontrastu a jejich spektru, které je zobrazeno na obrazovce. Vyšší dynamický rozsah pomáhá rozšířit zobrazené spektrum tak, aby obraz zobrazený na televizoru / projektoru více odpovídal skutečnosti, tedy, aby dosahoval plného potenciálu toho, co jsou vaše oči schopné vnímat. HDR je prémiovou funkcí, která jde ruku v ruce se 4K videem. Pokud se chystáte k přechodu na 4K, pak je pro vás HDR nezbytností.

Pokud se rozhodnete investovat do špičkové obrazovky / projektoru nebo domácího kina, nesmíte zapomenout na vhodné připojovací kabely. Levné nebo špatně zkonstruované kabely mohou data komprimovat, což znamená, že žádné vaše draze pořízené zařízení nebude dosahovat svého plného potenciálu tak, aby vám poskytovalo opravdový zážitek z technologií 4K a HDR.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com