Obrovský obraz z projektoru v obývacím pokoji

Obrovský obraz z projektoru v obývacím pokoji

Řešení

Obývacím pokojům vždy dominovaly a dominují LCD, LED a plazmové televize. Naproti tomu projekční systémy se dosud typicky vyskytovaly v domácím prostředí pouze ve vyhrazených prostorách pro domácí kino, a v high-endových instalacích. S příchodem nových technologií se však situace mění a z projekčních systémů se stává dokonalé řešení i pro obývací pokoje.

Kvalitní projekce už dávno není výsadou kanceláří nebo zasedacích místností. Pokud si opravdu chcete kvalitně vychutnat filmové dění na plátně, či sportovní přenos, velkoplošná projekce je již trendem i v rezidenční sféře. Výrobci dělají projektory, projekční plochy a doplňky v takové kvalitě, že jsou schopny skvěle fungovat prakticky kdekoliv v domě. Vlastně je celá tato kategorie mnohem dostupnější z hlediska ceny, funkčnosti i jednoduchosti instalace. To znamená, že prakticky pro jakoukoliv aplikaci, ať již domácí či komerční, je možné nalézt vhodný projekční systém.

Klasická obrazová projekce v libovolné místnosti či prostředí. Opravdu?

Klasická obrazová projekce v libovolné místnosti či prostředí. Opravdu?

Opravdu. Projekční systémy mohou nyní snadno nahradit televizi téměř kdekoliv v domě - ve velkých místnostech, v obývacím pokoji, v ložnici, v otevřeném prostoru, nebo téměř kdekoliv, kde je televize žádoucí. V tomto začíná být tato kategorie velice zajímavá a zaslouží si vaši pozornost. TV už nemusí být jen velký a neforemný komponent, který visí na zdi, odráží světlo a soupeří s dalšími prvky interiéru. Použitím projekčních systémů se „televize" může stát integrovaným prvkem celého designu, prvkem, který chceme a zároveň si ho ceníme. Technologie schopné potlačit odraz okolního světla, jako jsou BlackDiamond, nebo Slate, které s velkým úspěchem používá společnost Screen Innovations, umožnily projekčním systémům vynořit se z tmavých místností do světlých, vzdušných a otevřených prostor. Navíc v dnešní době již nemusíte přizpůsobovat svůj prostor "televizi", ale projekční plocha se přizpůsobí vám. Možnosti umístění jsou neomezené. Může vyjíždět z nenápadně umístěné konzole, která splývá s interiérem, lze ji instalovat volně v prostoru nebo např. před okno. 

Už žádné oddělené a mnohdy tmavé místnosti domácího kina.

Už žádné oddělené a mnohdy tmavé místnosti domácího kina.

Pojetí domácí zábavy se posouvá z vyhrazených, tmavých a často oddělených místností domácího kina, a mění se v koncept otevřeného prostoru „domácího kina" v rámci hlavní obytné části.
Skutečnost je taková, že díky novým technologiím dochází ke kulturním změnám a s tím i ke způsobu, jak spolu rodiny tráví čas a baví se. Díky interaktivním multiplayerovým herním technologiím, jako jsou Xbox Kinect nebo Nintendo Wii, 3D video obsahu atd., které přináší zcela nové zážitky z filmové a herní zábavy si rodiny mohou toto vše užívat společně.

Nejsou projekční systémy cenově nepřístupné ve srovnání s plochou televizí?

Nejsou projekční systémy cenově nepřístupné ve srovnání s plochou televizí?

Ani zdaleka ne. Ve skutečnosti přinášejí projekční systémy ve srovnání s velkoformátovou televizí výraznou výhodu z hlediska ceny, funkcí, estetičnosti a celkového zážitku. Jde o běžný omyl, že projektor s plátnem vyjde dráž, než plochá televize, když budeme počítat cenu jak projektoru, tak projekční plochy, ale ve skutečnosti si teď můžete dovolit mnohem větší projekční plochu za mnohem méně peněz, pokud zvolíte právě projekci. To platí zejména o plochách o velikosti více než 80" nebo 90". Podívejte se na to takhle. Při velikosti projekční plochy 120" je obraz už v životní velikosti. Tím pádem jsou filmy, hry, sportovní přenosy a videa daleko realističtější, více se do nich ponoříte a daleko víc si je užijete. A konec konců, není tohle to, o čem má zábava být? Z toho vyplývá, že projekční systémy vám umožní prožít sledování televize takovým způsobem, který nikdy dřív nebyl možný. V pohodlí vašeho domova, v kterékoliv místnosti si přejete, a to aniž byste museli vyloupit banku. Prostě nelze docílit srovnatelného prožitku u ploché televize, jako u projekčních systémů.

Chcete se o kvalitě a možnostech projekčních systémů přesvědčit na vlastní oči, navštivte náš showroomu, rádi poradíme s výběrem vhodné projekce.

Ondřej Žatečka

ondrej.zatecka@audiopro.cz+420 603 434 922

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com