Menší hudební skupina a její ozvučení

Menší hudební skupina a její ozvučení

Řešení

Jerdnoduché - základní ozvučení menší kapely

Zhodnocení

Zhodnocení

Nejprve je třeba zhodnotit, v jaké sféře se budete pohybovat - tedy prostory, které budete chtít ozvučit, počet posluchačů, pro které budete hrát a v neposlední řadě i kolik bude vás, muzikantů.

Vždy je třeba si uvědomit, zda budete aparaturu hodně stěhovat anebo, zda je nastálo do zkušebny či kulturního domu. Možnosti jsou zpravidla dvě:

 • aparatura aktivní (reproboxy již obsahují zesilovač)

 • aparatura pasivní (zde musíte vždy dbát na výkonovou rezervu reproboxů oproti výkonu zesilovače a samozřejmě na impedanci - u
  profesionálního zařízení je to zpravidla 8Ohmů)

Pro a proti

Pro a proti
 • u aktivní soustavy nemusíte nijak řešit zesilovač a s tím spojené nutnosti, jako jsou odpovídající výkony reprosoustav či impedance. Nevýhodou může být vyšší hmotnost, ale na druhé straně je méně přístrojů a tím i stěhování
 • pasivní soustava - zde je nutné zakoupit zvlášť zesilovač - je oproti aktivní více uživatelsky přizpůsobitelná - Váš zesilovač (nebo powermix - mixážní pult s vestavěným zesilovačem) můžete použít pro jakékoliv jiné reprosoustavy. Tím můžete získat více menších aparátů.

Konečný výběr

Potřebujete poradit s obdobným řešením? Navrhnout vám na míru šité ozvučení?

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

Mohlo by vás také zajímat: 
Jak vybrat nejlepší mikrofon na zpěv?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com