Akustika a osvětlení v historické místnosti bez jediného šroubku

Akustika a osvětlení v historické místnosti bez jediného šroubku

Řešení

Na počátku tohoto projektu před námi byla velká výzva. Klient nás oslovil s požadavkem úpravy akustiky v zasedací místnosti v historické budově v centru Prahy poblíž pražského Orloje. Prostor byl velmi “nestandardní”. Jakékoli stavební zásahy v tomto historickém interiéru nepřipadaly v úvahu.

Akustické materiály se obvykle instalují na strop nebo stěny. Strop byl v tomto případě zdoben historickými stavebními ornamenty s atypickým osvětlením, stěny byly osazeny okny a vzácnými historickými obrazy natolik, že nezbyl žádný prostor pro pohltivé materiály. Další požadavek klienta byl, že se nesmí v místnosti vrtat… Zdá se to jako neřešitelný problém? Zdánlivě ano. O to větší potěšení nyní máme z vydařeného projektu.

A pak přišel nápad... Původní strop byl řešen ve dvou výškových úrovních. Zapuštěná část byla plocha o rozměru cca 18 m2. Celková plocha místnosti byla okolo 40 m2. Navrhli jsme řešení, že zapuštěnou (výškově vyšší) část stropu vyrovnáme do nižší výšky tzv. napínaným stropem. Jedná se o bezešvou tkaninu, která je průzvučná (propouští zvuk) a rozptyluje světlo. Pod tuto tkaninu se instaluje akusticky pohltivý materiál, který absorbuje nežádoucí odrazy zvuku. A mezi tyto dvě vrstvy jsme integrovali LED osvětlení po celé ploše.

Výsledkem tedy je řešení nejen akustiky, ale i původně nedostačujícího osvětlení. Akustický otisk místnosti se velmi výrazně změnil, zásadně se zkrátil nežádoucí dozvuk a přibližně polovina stropu je souvisle pokryta úsporným LED osvětlením s možností stmívání pomocí dálkového ovládání. Klient tak může pohodlně upravit intenzitu osvětlení dálkovým ovladačem i v průběhu jednání. Během celé instalace nebyl vyvrtán jediný otvor. Byla použita chemická kotva.

Klient byl s výsledkem velice spokojen – jak s akustikou, tak i s velmi efektním osvětlením. Povedlo se citlivě propojit historii s nejmodernější technologií. Ostatně, to se také zdařilo u dalšího využití nejmodernější, tentokrát AV techniky v této zasedací místnosti.

Podrobnosti naleznete v souvisejícím článku: Jednoduché mobilní technické řešení jednací místnosti 

Rádi Vám poradíme a navrhneme takové řešení, které splní veškeré požadavky kladené na funkcionalitu Vašich zasedacích místností.

Realizaci jsme schopni zajistit na klíč – designovým návrhem počínaje, přes kompletní technické zpracování, až po předání moderní zasedací místnosti. Více o zasedacích místnostech i o open space prostorách naleznete také zde: www.zasedackanaklic.cz

Máte zájem o bližší informace nebo potřebujete poradit s podobným řešením?

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com