Reprosoustava Electro-Voice MTS si poradí s ozvučením sportovního stadionu

Reprosoustava Electro-Voice MTS si poradí s ozvučením sportovního stadionu

Reference

Nový sportovní stadion na soukromé škole v americkém Texasu si užívá plného zvukového pokrytí díky jednomu jedinému point-source reproduktoru Electro-Voice MTS-4153. Tomu sekundují výkonový zesilovač řady IPX, maticový mix MXE5 a další technologie.

říjen 2023

Nový domov fotbalového týmu Trinity Christian Academy (TCA) v texaském Willow Park představuje stadion  Eagle Stadium s kapacitou 1 000 míst, digitální výsledkovou tabulí OES a ozvučovacím systémem s produkty značek Electro-Voice a Dynacord! Stadion Eagle Stadium je první realizací třífázového projektu v hodnotě několika milionů dolarů, který zahrnuje rovněž atletické sportoviště, baseballové a softballové hřiště.

Pro ozvučení stadionu byl doporučen třípásmový point-source reproduktor Electro-Voice MTS-4153. Ten je namontován přímo na výsledkové tabuli a zajišťuje plné zvukové pokrytí hřiště i míst k sezení.
Zvolená verze MTS-4153-64 je určena pro ozvučení velkých ploch a pracuje s pokrytím v úhlech 60 x 40 stupňů. Reproduktor kombinuje čtyři 15palcové woofery se dvěma koaxiálními středo/výškovými měniči – vše  symetricky připojeno ke stejnému vlnovodu. Účelem této konstrukce je vytvoření jednotného bodového zdroje s vydatnou basovou odezvou.

Jedním ze základních požadavků školy byl systém, který bude snadné v budoucnu rozšířit. Stadion může navyšovat kapacitu o další divácká místa. Další fáze projektu budou navíc vyžadovat i síťové řešení. Náš systém toto všechno umožní. A nejen to... Toto řešení působí sice jednoduše, ale je poměrně sofistikované. Instalace ve Willow Park byla jedna z prvních, kdy jsme využili reproduktory MTS. Podobné ‚balíčky‘ budeme rozhodně doporučovat i nadále.

Colby Howerton, U.S. southwest regional sales rep.

Použitý model řady MTS se vyznačuje plným krytím pro použití ve venkovním otevřeném prostředí. Buzen je výkonovým zesilovačem Dynacord IPX10:4 pro pevné instalace, který využívá síťovou architekturu OMNEO IP umožňující propojení standardů Dante a OCA/AES70. Modely řady IPX jsou vybaveny 96kHz DSP procesorem s nízkou úrovní latence a vysokým odstupem signálu od šumu. Jsou vybaveny technologiemi pro vyšší energetickou účinnost a ochranu systému.

Zesilovač je namontován do racku v místním press-boxu. Společně s ním je zde instalován také maticový mixážní procesor MXE5, který slouží jako řídicí centrum a komunikační uzel pro systémová zařízení a periferie založené na IP protokolu. Systém je ovládán a monitorován pomocí dotykového ovládacího panelu Dynacord TPC-1, který spolupracuje s mixážním procesorem. Díky softwaru SONICUE je možné nakonfigurovat obrazovku TPC-1 s přizpůsobitelnými ovládacími prvky, které mohou být doplněny o vizuální složky, jako jsou schematické nákresy, školní barvy či firemní loga.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vnitřních či venkovních prostor: Od restaurací, sportbarů, obchodů, fitness až po tělocvičny, sportovní haly, stadiony.

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com