Nový standard pro ozvučení rozlehlých areálů – reprosoustavy MTS série od Electro-Voice

Nový standard pro ozvučení rozlehlých areálů – reprosoustavy MTS série od Electro-Voice

Novinky

Electro-Voice představuje novou řadu full-range reprosoustav řady MTS Series. Tyto nové point-source modely s vysokou úrovní výstupu jsou vybaveny čtyřmi 15“ woofery a středo/výškovými koaxiálními kompresními drivery. MTS jsou schopny generovat akustický tlak až do 151 dB, vyznačují se vysokou směrovostí i při ozvučení rozlehlých prostor.

říjen 2021

Čtveřice nízko-frekvenčních měničů je symetricky připojena ke stejnému vlnovodu jako kompresní drivery. Účelem je vytvoření jednotného bodového zdroje s vydatnou basovou odezvou, která má v mnoha situacích eliminovat potřebu nasazení dalších subwooferů.

Nová řada se vyznačuje 16 jedinečnými modely, které vycházejí ze dvou standardních třípásmových konfigurací (MTS-4153) s pokrytím v úhlech 60 x 40 nebo 40 x 30 stupňů, a také ze dvou kardioidních konfigurací (MTS-6154), jež nabízejí stejný typ pokrytí doplněný o výraznější nízko-frekvenční směrovost. Modely s pokrytím 60 x 40 stupňů jsou schopny vyprodukovat akustický tlak až 151 dB (hudba) či 154 dB (mluvené slovo), a to až do 55 Hz (při -10 dB). V případě modelů s pokrytím 40 x 30 stupňů výrobce uvádí SPL 152 dB (hudba) a 155 dB (řeč) až k 50 Hz (při -10 dB).

Všechny verze jsou k dostání v černé nebo bílé povrchové úpravě, a také v provedeních s různou odolností vůči povětrnostním vlivům pro použití v krytém (PW) nebo venkovním zcela otevřeném (FW) prostředí. Veškeré modely pracují se stupněm krytí IP55 a jsou tedy odolné vůči prachu i vodě.

Tyto reprosoustavy byly navrženy pomocí výpočetních clusterů High-Performance Computing (HPC), na kterých běží proprietární modelovací software z dílny techniků EV. Aby dosáhli optimálního výkonu systému, provedli stovky FEA simulací (analýza metodou konečných prvků). Tato práce vedla k vytvoření nových technologií, jako je například duální bezeztrátový vlnový konvertor Hydra, který pohání velký zvukovod s konstantní směrovostí a koherentním zdrojem, a dopomáhá tak zajistit řízenou směrovost až k 350 Hz.

Řada MTS také dále rozvíjí firemní technologie Manifold a MH. Technologie Manifold je popisována jako metoda akustického skládání výstupu několika měničů. Společnost EV byla před desítkami let průkopníkem v přístupu k vysokofrekvenčním kompresním měničům a zdokonalila technologii jak pro koaxiální kompresní, tak pro nízkofrekvenční měniče.

Reprosoustavy MTS jsou navrženy pro použití se zesilovači a procesory značky Dynacord, jakožto součást hardwarového/softwarového „ekosystému“ SONICUE, který pomáhá uživatelům dosáhnout optimální výkonnosti ozvučovacího systému i mimořádné energetické účinnosti a vyznačuje se mnoha bezpečnostními funkcemi. Proprietární vyladění reproduktorů a funkce limiteru mají pomoci zajistit výjimečný výkon s dlouhodobou spolehlivostí i při velmi vysokých výstupních úrovních.

Pro pokročilou simulaci akustického a mechanického chování systému v různých místech je uživatelům k dispozici balíček vzorových souborů. Software EV PREVIEW je výrobcem představován jako nejrychlejší a nejpřesnější nástroj pro vytváření akustických návrhů za pomocí reprosoustav MTS, včetně těch, které počítají s rozšířením modelů MRS o doporučovaný duální 18“ subwoofer X 12i-128.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vetších i menších prostor? Exteriérů i interiérů? Haly, stadiony, tělocvičny, divadla, restaurace, (sport)bary, fitness, obchody,..., ale třeba i ozvučení kapely.

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com