Závodní okruh F1 v Šanghaji modernizuje ozvučovací systém audiotechnikou Electro-Voice a Dynacord

Závodní okruh F1 v Šanghaji modernizuje ozvučovací systém audiotechnikou Electro-Voice a Dynacord

Reference

F1 je zosobněním špičkové technologie, týmového ducha, řidičských dovedností a kuráže. Jednotlivé závody se konají v průběhu celého roku a zahrnují organizaci vlastního závodu, týmovou práci, televizní přenosy a další. Každý detail je pečlivě naplánován tak, aby šampionát sklidil úspěch. Profesionální ozvučení každého závodního okruhu je dalším klíčovým prvkem v procesu plánování, protože kvalita zvuku přímo ovlivňuje zážitek diváků i závodníků. Právě proto Mezinárodní závodní okruh v Šanghaji modernizoval svůj stávající zvukový systém pomocí profesionálního zařízení dodaného společnostmi Electro-Voice a Dynacord.

„Rychlost a vášeň, dokonale propojené“

„Rychlost a vášeň, dokonale propojené“

Hlavní tribuna šanghajského Mezinárodní okruhu je 400 m dlouhá a 40.6 m široká. Stupňovitě se zvyšuje od jihu k severu; na jižním konci je vysoká 2.74 m, na severním 27 m. Její poloha z ní činí nejlepší místo pro sledování závodu na šanghajském okruhu. Tento dlouhý a úzký prostor pojme celkem 28 400 diváků. Když se přední světové závodní automobily připravují na mávnutí kostkované vlajky, zvuk motorů je neuvěřitelně silný. Aby zvuk tohoto extrémně hlučného prostředí byl zároveň silný a čistý, reproduktory hlavní tribuny byly nahrazeny novými modely Electro-Voice ze série EVH. 39 dvoupásmových reproduktrorů EVH zajišťuje rovnoměrné pokrytí, vysokou srozumitelnost v prostředí plném dozvuku a efektivně řeší problémy s ozvučením, které se na takových akcích, jako jsou závody Formule objevují.

Nepostradatelné pro fungování celého systému jsou rovněž multikanálové DSP zesilovace Dynacord řady IPX, přestože pracují tak říkajíc v zákulisí. Pouhých 15 zesilovačů IPX napájí celou aparaturu EVH. Modely IPX jsou projektované pro nejvyšší možný výkon v pevných instalacích a dosahují na výstupu až 20 000W na jednotku, výrazně redukují velikost potřebného racku a jsou vybaveny tak, že fungují jak v síti Dante tak v rámci OCA. Řada zesilovačů IPX vyniká každým detailem ve své třídě, nabízí zdánlivě neomezený výkon a dokonalou kvalitu zvuku. Sada mobilních reproduktorů Cobra pak zajišťuje ozvučení zejména v prostorách startu. 

Propojení techniky značek Electro-Voice a Dynacord nejenže přijímá výzvy spojené s nejhlučnějším sportem na světě, ale také zprostředkovává divákům i závodníkům autentický, silný zvuk celého závodu F1.

Mohlo by vás zajímat:
Miniaturní mikrofony DPA a Formule1? Spojení skvělých výkonů. Více ZDE.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné ozvučovací techniky? Ozvučujeme jakékoli vnitřní i venkovní prostory. 

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com