Technologie značek DPA a Wisycom zachycují improvizační schopnosti filmových aktérů.

Technologie značek DPA a Wisycom zachycují improvizační schopnosti filmových aktérů.

Reference

Původní snímek z produkce společnosti Netflix, Paddleton, je postaven na zcela výjimečných improvizačních a hereckých dovednostech. Pro Daniela S. McCoye, zakladatele a provozovatele společnosti ToneMesa, Inc., tak zachycení zvuku během natáčení představovalo nelehký úkol. Vzhledem k tomu, že byl do hlavní role obsazen znamenitý komik Ray Romano, McCoy se rozhodl využít příležitosti a pro vyjádření hercova talentu použil produkty dvou „mocností“ z oblasti zvukové technologie – firem DPA Microphones a Wisycom.

Díky technologiím DPA Microphones a Wisycom mohl McCoy při realizaci díla produkční společnosti Duplass Brothers uspět v podstatě jako „jednočlenný“ zvukový tým. Neustále se měnící přístup se v současné filmové tvorbě u mnoha projektů (Paddleton nevyjímaje) posouvá směrem k dokumentární povaze. Tato forma vyžaduje spolehlivé technické vybavení a jen minimální – základní – štáb, jehož členové dokáží pracovat co možná nejefektivněji.

„Mohlo se stát, že se natáčecí štáb přesune na dříve neplánované místo. Musel jsem být připraven tým okamžitě následovat,“ vysvětluje McCoy. „Bylo tedy nezbytně nutné mít takové mikrofony, přijímače a vysílače, na které se mohu spolehnout i v situacích, kdy nemám ani ponětí o tom, co bude následovat. Během natáčení filmu Paddleton jsem kvůli zvuku nezmařil ani jeden záběr a jsem na to také velice pyšný.“

McCoy během natáčení použil miniaturní mikrofon DPA d:screet™ CORE 4061. Paddleton se tak stal jedním z prvních filmových projektů, při jehož realizaci byla nasazena nová technologie CORE.
Z produktů dánského výrobce byly dále použity tužkové mikrofony d:dicate™ 4017 a 4018.

Je úžasné, jak bezproblémově a uceleně do sebe zapadly zvuky ze směrových mikrofonů na ‚tágu‘
a zvuky z klopových mikrofonů. Bylo tomu tak nejen v mixu, ale i během postprodukce, zkrátka kdykoliv to bylo potřeba,
“ dodává McCoy. „Kvůli lepší artikulaci rád míchám část basové složky a proximity efekt ze všesměrového mikrofonu (4061) na těle s výškovým spektrem natočeným pomocí tužkového mikrofonu, který je umístěn v prostoru. Kombinací klopových mikrofonů z řady DPA 4000 a směrových mikrofonů 4017 a 4018 se mi podařilo dosáhnout harmonie mezi zvukem hlasu a ambienty. Herecké dialogy tak hladce zapadly do zvuků skutečných čtvrtí , měst a dopravního ruchu. I přes zvuky pozadí jsem byl schopen zachytit lidský hlas čistě a až neuvěřitelně věrně.

V případě bezdrátového přenosu se McCoy spoléhal na prověřený širokopásmový bodypack vysílač Wisycom MTP40/41, který spároval s miniaturním kamerovým UHF přijímačem MCR42-S2.

S Wisycomem již zkrátka vím, že mi výjimečný radio-frekvenční rozsah pokaždé zajistí perfektní záznam. Vždycky mě fascinuje, s jakým rozsahem mohu pracovat,“ pokračuje. „V případě tohoto projektu jsem na mikrofonním přijímači použil výstup AES3 a vedl jsem ho přímo do digitálního audio streamu přijímače. Zvuk zůstal digitální i na vstupu do Wisycom MCR42 a znělo to skvěle. Do postprodukce se tak od nás dostal materiál s obrovským dynamickým rozsahem, díky čemuž bylo možné zvuk filmu skutečně hníst a tvarovat. 

Mikrofony DPA a technologie firmy Wisycom dále prokázaly svou spolehlivost během výletní scény. McCoy zde vytvořil monitorovací systém, který umístil v autě s herci i v dalších vozidlech.

Ne vždy jsme se mohli k hercům přiblížit na délku dvou nebo tří aut, ale s Wisycomem a DPA to nebyl problém,“ popisuje situaci McCoy. Spojení těchto dvou značek mu umožnilo zachytit audio až ze vzdálenosti 1,5 km a přitom bez problému míchat zvuk pro danou scénu. Totéž platí i celkovém zvuku filmu.

Chcete se o mikrofonech DPA  i technologiích Wisycom dovědět více? Potřebujete poradit s výběrem správného mikrofonu nebo si některý  z naší nabídky u nás vyzkoušet?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com