Technologie Clear-Com pomáhají zpravodajskému start-upu

Technologie Clear-Com pomáhají zpravodajskému start-upu

Reference

Digitální startupová zpravodajská stanice Straight Arrow News, sídlící v americké Nebrasce, se na své nové programové schéma připravovala také po technologické stránce. Své produkční workflow nově rozšířila o interkomové systémy Clear-Com, jmenovitě pak o digitální maticový systém Eclipse HX, IP rozhraní řady LQ a mobilní aplikace Agent-IC.

Produkční tým se prozatím soustředil na předem nahraný obsah – na studiové vstupy s moderátory nebo ranní události. Straight Arrow News v roce 2022 počítají s rozšířením svého mediálního obsahu o živé vysílaní, dálkovou produkci či přenosy na Facebook Live a další online platformy.

Instalovaný systém Clear-Com Eclipse HX dokáže spolupracovat s celou řadou komunikačních zařízení, a sice bezdrátově, přes IP (pomocí Dante, AES67, nebo nativně), a nebo skrze 2- nebo 4drátové analogové připojení.
Interkomový systém stanice pracuje rovněž s jednotkami řady LQ, které otevírají dveře budoucímu rozšíření, podporuje SIP telefonii a práci s mobilními aplikacemi, jako je Agent-IC.

Nepřipravujeme se na současnost, připravujeme se na budoucnost. Naše stávající vybavení nám nabízí více, než potřebujeme. Chtěli jsme ale technologie, které ‚porostou‘ s námi. Netoužíme se po dvou letech dostat do situace, kdybychom museli znovu prosit management o nové vybavení. Systém Eclipse HX je mimořádně škálovatelný a velmi snadno v budoucnu odbaví naše rostoucí a komplexnější komunikační potřeby.

Chris Childs, Director of technical operations

V současnosti je systém Eclipse HX využíván především pro produkci ve studiu v Omaze, kde odbavuje komunikaci mezi režií a třemi kamerovými pozicemi. Tým používá systém také pro čistý (mix-minus) feed „do“ a „z“ kanceláří v New Yorku a Washingtonu, kde jsou nahrávána interview pro ranní show.

„Díky Clear-Comu máme jistotu, že je během zkoušek a čtení scénářů vše na svém místě,“ říká produkční specialista Rusty Havener. „Můžeme mluvit ke všem najednou a zároveň si snadno nastavit kanály pro konverzaci jeden na jednoho.“

Zpravodajská stanice Straight Arrow News plánuje do svého vysílání zařadit více živých přenosů, během kterých se do akce dostane také Agent-IC. Díky této mobilní aplikaci bude interkomový systém – v tomto případě Eclipse HX – dostupný z jakéhokoliv uživatelského chytrého zařízení, které podporuje 3G, 4G, 5G, LTE nebo Wi-Fi připojení. Během prvních zkoušek přenosu na Facebook Live mohl operátor stabilizátoru Steadicam komunikovat s režií, aniž by byl „spoután“ kabely náhlavní soupravy. Díky Agent-IC se mohl volně pohybovat mezi třemi kamerami na podstavcích.

„Nechtěli jsme, aby byl ‚zadrátován‘ více než je nutné,“ vysvětluje Havener. „Agent-IC je skvělý nástroj pro natáčení v terénu. Zajišťuje komunikaci mezi kameramany, reportéry a producenty bez ohledu na to, kde se geograficky nacházejí. Produkty Clear-Com nejenže plní naše potřeby, ale navíc  překračují naše očekávání,“ uzavírá. 

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com