Technický nábytek pro řídící centra železniční dopravy

Technický nábytek pro řídící centra železniční dopravy

Reference

Španělská společnost RDI je dodavatelem technického řešení pro operační střediska, řídící místnosti či krizová centra. Specializuje se na výrobu a export technického nábytku s vysokou přidanou hodnotou a ergonomií, jež je vhodná pro nepřetržitě fungující provozy. Speciální nábytek Roomdimensions naleznete celosvětově v mnoha operačních střediscích, RDI upevnila svoji pozici předního dodavatele funkčního řešení pro řídící centra působící v sektoru železniční dopravy.

Nové řídící centrum pro sektor železniční dopravy v Belgii

Liège Tramway je tzv. lehkou městskou železniční sítí, která bude sloužit belgickému městu Liège a jeho okolí. Nová železniční linka má procházet městem souběžně s řekou Mázou a v severní části metropolitní oblasti má být rozdělena do dvou větví.

Nové operační středisko zohledňuje požadavky řídících center na ergonomii práce. Proto také navržené konzole řady RDI LITE disponují důležitou možností výškového nastavení.

Projekt zahrnuje veškerý technický nábytek, ovládací konzoly, pomocný nábytek (kartotékové moduly, moduly pro tiskárny, skříňky s bezpečnostními zámky apod.), ergonomické židle (CXO), řešení pro osvětlení pracovní plochy a podpěry monitorů. Všechny konzoly jsou nastavitelné dle potřeb operátorů, kteří na nich mohou pracovat vsedě i ve stoje. Jejich provedení je zcela uzpůsobeno povaze provozu a potřebám technologií nezbytných pro správu řídicího centra.

Konstrukce konzol umožňuje vedení veškeré kabeláže přes tzv. funkční oblouk. Operátoři díky tomu mají snadný přístup k různým prvkům konzoly (přihrádky a přípojné body v oblasti pracovní plochy).

Národní vlakové řídící centrum (NTCC) ve stanici Heuston v irském Dublinu

RDI spolupracuje se španělskou nadnárodní společností INDRA SISTEMAS, jež působí v sektoru informačních a komunikačních technologií. Společně připravují a realizují projekt nového vlakového dispečinku (NTCC) v Irsku. Posledních 40 let obstarávala řízení vlaků na irské železniční síti stanice Conolly, která ovšem dosáhla své kapacity a musí být zrekonstruována. Většina zdejšího provozu bude přesunuta do řídícího centra NTCC, do nového umístění ve stanici Heuston.

Národní vlakové řídící centrum (NTCC) se stane dispečerským střediskem Iarnród Éireann (Irish Rail), jež je provozovatelem národní železniční sítě v Irsku. Kromě řízení a regulace pohybu vlaků bude centrum rovněž v reálném čase poskytovat informace zákazníkům ve stanicích, na webových stránkách a sociálních sítích. Současné vlakové řídící středisko Iarnród Éireann muselo být nahrazeno kvůli kapacitním omezením a zastaralým IT systémům.

Nové NTCC integruje provoz signalizace a komunikace napříč celou železniční sítí Iarnród Éireann a dopomáhá tak k mnohem efektivnějšímu řízení železniční dopravy.

Řídící centrum pro izraelské železnice

RDI ve spolupráci s izraelským partnerem vyvinulo nové moderní řídící centrum pro izraelskou státní železniční společnost Israel Railways.

Izraelské dráhy Israel Railways (ISR) jsou veřejným dopravcem spadajícím pod Ministerstvo dopravy. Zajišťují a řídí železniční provoz v celém Izraeli. Izraelské dráhy v současnosti po celé zemi spravují 70 stanic a každý den provozují více než 700 vlaků, které tvoří spoje mezi hlavními metropolitními oblastmi, včetně velkoměst, měst a odlehlých vesnic.

V rámci rozvojového programu bylo v Lodu (20 km od Tel Avivu) postaveno nové špičkové řídící centrum, které operátorům poskytne pokročilé vybavení a velmi moderní zázemí pro efektivní a bezpečný provoz železniční dopravy po celé zemi.

Společnost Roomdimensions se podílela na vybudování několika řídících místností různého účelu, včetně těch zaměřených na zajištění bezpečnosti, odbavení pasažérů či reakce na kritické události. Všechny systémy jsou zde propojeny tak, aby autorizované týmy z jiných oblastí měly v případě potřeby okamžitý přístup k informacím.

Navržené konzole LAN byly vyvinuty s využitím těch nejpokročilejších technologií a prvotřídních povrchových materiálů, které garantují špičkovou kvalitu a vyhovují náročným parametrům řídících středisek.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného vybavení pro nejrůznější zasedací místnosti, krizová střediska nebo operační centra? Nabízíme kompletní technologické řešení na klíč.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com