Reproduktory s technologií Variable Intensity – inovativní řešení pro divadla „kruhového“ půdorysu

Reproduktory s technologií Variable Intensity – inovativní řešení pro divadla „kruhového“ půdorysu

Reference

Kanadské univerzitní divadlo Theatre of the Arts instalovalo ozvučovací systém půlkruhového půdorysu, složený z dvoupásmových reproduktorů EVC-1122-VI (s technologií Variable Intensity) a zesilovačů Dynacord L1300.

Společnost Angus Audio (Cambridge, Ontario) spolupracovala s Univerzitou ve Waterloo a jejím oddělením Department of Communication Arts, které si zadalo modernizaci svého divadelního prostoru Theatre of the Arts s kapacitou 402 diváků. Program tohoto prostoru nabízí jedny z nejnápaditějších a nejmodernějších divadelních produkcí v okolí. I proto vyžaduje flexibilní a zároveň snadno ovladatelné technologie.

Divadlo prodělalo v uplynulých letech několik úprav, včetně vybudování nové pochozí lávky, instalace LED osvětlení a nasazení nových interkomových systémů. Nyní přišlo na řadu také nové ozvučení reproduktory Electro-Voice, které společně se zesilovači Dynacord zajišťují divadlu ten nejlepší možný zvuk. Gill Lesperance a Cameron Jolliffe z Univerzity ve Waterloo dokončili instalaci včetně nového zapojení a racků pro zesilovače, které jsou umístěny na pochozí lávce.

Prostor divadla má takřka půlkruhový půdorys, některá ze sedadel se nacházejí až u samotného okraje jeviště. Optimální zvukové pokrytí každého sedadla tak představuje nemalou výzvu. Tyto nároky pomohly vyřešit kompaktní instalační reproduktory Electro-Voice EVC Series. Model EVC-1122-VI (s technologií Variable Intensity) je dvoupásmový reprobox s jedinečným typem vlnovodu, který dokáže rovnoměrně pokrýt vymezenou poslechovou plochu ve tvaru obdélníku jen s minimálními odchylkami v úrovni hlasitosti a zvukové kvality.

Tyto reproboxy je možné použít jako tzv. „full-range“ systém, a nebo v kombinaci se subwooferem EVC-1181S jako středo/výškový reprobox. V případě této instalace byl model „VI“ vybrán díky své jedinečné schopnosti poskytovat mimořádně hluboké a zároveň výrazně směrové pokrytí hornou v závislosti na výšce, ve které je upevněn. Náklopný systém každého boxu, který se nachází v místě montáže, umožňuje technikům přesně vyladit oblast pokrytí v předních řadách hlediště. Pro celkové a rovnoměrné pokrytí byly při této instalaci zapotřebí pouze čtyři modely VI buzené dvěma zesilovači Dynacord L2800 v řídícím stanovišti.

Kromě hlavních FOH reproboxů je součástí instalace také osm nástěnných kompaktních reproduktorů Electro-Voice EVID 4.2, které jsou buzeny pomocí čtyř zesilovačů Dynacord L1300. Zesilovače jsou umístěny na pochozí lávce a odbavovány jsou řídícím a monitorovacím softwarem MARC. Nasazené reproduktory EVID poskytují osm kanálů prostorového audia včetně zadních reproduktorů. Spolu s reproboxy VI je tak dosaženo souvislého zvukového pokrytí a přesvědčivé hudební produkce, která prostřednictvím zvukových efektů a ploch výrazně pomáhá zesílit divácký prožitek.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vnitřních i venkovních prostor?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com