EVC Series s novým typem technologie – Variable Intensity – pro optimální zvukové pokrytí

EVC Series s novým typem technologie – Variable Intensity – pro optimální zvukové pokrytí

Novinky

Patentovaná konstrukce reproduktoru Electro-Voice, která minimalizuje odchylky úrovně napříč poslechovou oblastí obdélníkového prostoru

Modelová řada EVC Series je novinkou v rodině instalačních reproduktorů Electro-Voice EV-Innovation. Reprezentována je reproboxem EVC-1122-VI (Variable Intensity), který pracuje s novým typem technologie, jež má za úkol zajistit optimální zvukové pokrytí.

Dvoupásmový EVC-1122-VI je konkrétně konstruován tak, aby pokryl vymezenou poslechovou plochu ve tvaru obdélníku, a sice s téměř žádnými změnami v kvalitě zvuku a jen s minimálními odchylkami v úrovni hlasitosti v oblasti od prvního až po posledního diváka či posluchače.

Vysoko-frekvenční sekce modelu EVC-1122-VI je tvořena 1 1/4“ kompresním driverem s titanovou membránou, který v kombinaci s jedinečným typem vlnovodu, propůjčuje jednomu reproboxu funkcionalitu horny s dlouhým (long-throw) i krátkým (short-throw) „dostřelem“.

Montážní úhel basového reproduktoru a dolů směřující asymetrický vlnovod mají společně na svědomí rovnoměrné a zřetelné pokrytí obdélníkové oblasti publika jedním jediným reproduktorem.


Model VI využívá stejný typ 12“ wooferu, se kterým pracují i reproboxy EVC-1122. Liší se ovšem obvodem výhybky, konfigurací ozvučnice a vyladěním systému. Všechny komponenty jsou uloženy v kompaktním nizkoprofilovém těle, které úhledně „vklouzne“ do stropů či rohů ozvučovaného prostoru

Rozměry oblasti pokrytí jsou určeny výhradně montážní výškou a úhlem směřování reproduktoru. Zvukový výkon tohoto modelu byl výrazně vylepšen použitím nově upraveného reproduktoru a zcela nového typu vlnovodu (oba komponenty byly navrženy za pomocí nejnovějších akustických simulačních nástrojů, jako je např. Multiphysics). Díky tomu bude EVC-1122-VI dobře sloužit nejen jako systém pro působivou hudební reprodukci, ale také jako systém schopný přirozeného a zřetelného podání mluveného slova.

Veškeré modely řady EVC jsou vyladěny tak, aby mohly být bez problémů použity i s dalšími systémy instalační série EV-Innovation ( EVA, EVF, EVH, EVU). Model EVC-1122-VI může být použit ve spojení s některým z uvedených typů, včetně dalších dvoupásmových systémů řady EVC. Je ovšem možné ho použít také jako samostatný full-range systém, a nebo v kombinaci se subwooferem EVC-1181S jako středo/výškový reprobox

.Všechny modely EVC jsou vybaveny špičkovou a mimořádně odolnou firemní povrchovou úpravou EV Coat (v černém a bílém provedení). Pro větší odolnost vůči přírodním vlivům jsou dostupné také vodě-odolné verze PI, které mají navíc ochranné mřížky z nerezové oceli, hydrofobní (vodu odpuzující) tkaninu a speciální kryt pro ochranu vstupního terminálu

Za účelem provozu při 70/100 V je vstupní panel vybaven slotem pro montáž vysoce kvalitního transformátoru EV TK150 (podrobněji viz článek o automatické kompenzaci saturace transformátoru (ASC).

Řečeno ve zkratce, EVC-1122-VI je systémem jedinečné konstrukce, která nabízí efektivní řešení v jednom reproboxu pro každodenní „akustické výzvy".

Chcete se o reprosoustavách Electro-Voice dovědět více nebo si některé z nich poslechnout u nás?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com