Produkční společnosti zůstávají ve spojení i díky technologiím společnosti Clear-Com

Produkční společnosti zůstávají ve spojení i díky technologiím společnosti Clear-Com

Reference

Lidé, kteří se věnují pořádání a technickému zajištění nejrůznějších forem živých představení museli díky nelehké době a různým omezením prokázat značnou flexibilitu ve způsobu konfigurace stávajících technologií. Příkladem adaptace na novou situaci je například americká společnost Insight Productions, která tradiční „support“ přímo na místě doplnila také o inovativní prvky vzdálené produkce.

K úspěšné realizaci tohoto hybridního přístupu je nezbytná efektivní a kvalitní komunikace mezi technickým personálem, klienty a účinkujícími, a to bez ohledu na to, zda je někdo z nich na cestě, v dějišti akce nebo doma. Za tímto účelem Insight Productions využívá IP rozhraní řady LQ Series a mobilní aplikaci Agent-IC – obojí od společnosti Clear-Com, předního světového dodavatele interkomových řešení.

Insight Productions se věnuje pořádání nejrůznějších událostí včetně koncertů, udílení cen, sportovních akcí i gamingových turnajů v rámci rychle rostoucího „e-sportovního“ segmentu. Jejich osmimetrový přívěs slouží nejen jako mobilní řídící centrum a studio, ale také jako základna pro technologie Clear-Com.

Velmi rychle jsme si uvědomili, že stávající řešení není z hlediska spolehlivosti a kvality dlouhodobě životaschopné. Potřebovali jsme profesionální hardware, software i funkce pro dálkové spojení. Vybrali jsem si Clear-Com a vůbec toho nelitujeme. Občas trávíme na cestách celé týdny, jindy potřebuji odbavit produkci z domova. Díky tomuto systému mohu sedět doma s headsetem na hlavě a komunikovat s týmem stejně, jako kdybych byl s nimi přímo na místě. Jako produkční posuzuji technologie podle toho, zda dokáží zjednodušit život účinkujícím či obsluze. I když dáte Clear-Com do rukou někomu nezkušenému, dokáže s ním pracovat takřka okamžitě. Clear-Com zkrátka splňuje všechno, co potřebujeme.

Austen Robertson, zakladatel Insight Production

Potřeba dálkové komunikace se ukázala jako obzvlášť důležitá, a to především s ohledem na nové zdravotnické a bezpečnostní předpisy, které omezují počet lidí v dějišti akce. Produkční, klienti nebo dokonce i režiséři, kteří byli dříve zvyklí pracovat přímo na místě, byli najednou nuceni komunikovat s produkčním týmem na dálku.

Tým Insight Productions může vzdálenou či lokální produkci řídit ze svého přívěsu tím, že směřuje komunikační kanály přes LQ rozhraní do režie klienta, svým „roadies“ nebo účinkujícím. Řada LQ rozšiřuje možnosti interkomového systému o jednu nebo i více vzdálených lokací. Na těchto místech stačí umístit LQ rozhraní a připojit k němu zařízení Clear-Com, jako jsou beltpacky, SIP klienti nebo mobilní aplikace Agent-IC. Zařízení řady LQ dokáží bez ohledu na značku a platformu propojit různé standardní typy 2drátových interkomů a 4drátových audio systémů.

Hlavní technik společnosti Insight Productions, Cliff Edwards, vzpomíná na akci, kdy byli zvukaři i osvětlovači zpočátku velmi skeptičtí vůči komunikačním schopnostem aplikace Agent-IC. „K čemu je nám to dobré?,“ popisuje jejich první reakce Edwards. „První pochyby ovšem rychle vystřídalo nadšení,“ dodává.

„Jsem schopen určit, kdo se do daného hovoru zapojí. Nemusí to být pokaždé celá síť. Je mnohem jednodušší probrat s někým něco ‚stranou‘. Můžu komunikovat jen s jedním člověkem nebo volat se všemi najednou. Nezáleží na tom, zda je k síti připojeno dvacet nebo pět lidí.“

Svým jednoduchým použitím a „plug-and-play“ principem systémy Clear-Com také výrazně šetří čas při přípravě akce. Dylen Austen (bratr Robertsona) připomíná událost, jejíž přípravu se díky technologii Clear-Com podařilo zkrátit přibližně o sedm hodin. „Jednalo se o velkou akci, kde jsme měli asi dvanáct lidí, kteří pobíhali kolem a snažili se vše včas připravit. Pro to, co děláme, je interkom naprosto zásadní. Jeho rychlé a snadné uvedení do provozu je bezpochyby ten nejlepší způsob, jak zajistit i hladký průběh samotné akce.“

Produkční tým společnosti Insight Productions s klidem vyhlíží i dny příští, respektive nové a rostoucí nároky na produkci. Jsou přesvědčeni o tom, že systémy Clear-Com s nimi dokáží držet krok.

Potřebujete poradit s výběrem komunikačních technologií,  vhodného interkomového řešení pro vaše podnikání?

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com