Pravidelná porce koncertů v tradiční restauraci pod taktovkou ozvučení Electro-Voice a Dynacord

Pravidelná porce koncertů v tradiční restauraci pod taktovkou ozvučení Electro-Voice a Dynacord

Reference

Tradiční restaurace Tolbert’s Restaurant & Chili Parlor v texaském Grapevine pravidelně hostí své zákazníky nejen dobrým jídlem a pitím, ale také živou hudbou. Majitel Paul Ryan se rozhodl dosavadní ozvučovaní systém renovovat. Společnost Sound Productions (SoundPro), která dostala modernizaci na starost, zvolila pro nové ozvučení reprosoustavy Electro-Voice, a také zesilovače a řídící technologie Dynacord.

listopad 2022

Naši klienti se ve své původní představě přikláněli k ozvučení pomocí line array sestavy. V okamžiku, kdy jsme na vlastní oči viděli jejich prostory, nám bylo jasné, že zde bude lepší využít spíše bodové pointsource uspořádání. Jde totiž o poměrně obtížně ‚zkrotitelnou‘ dlouhou a úzkou místnost s tvrdými povrchy.

Kris Landrum , Sound Productions

Vhodnou volbou se nakonec ukázaly být reprosoustavy Electro-Voice řady EVF. Tyto systémy jsou dostupné s různými úhly pokrytí, jsou vybaveny otočnými hornami a jednotlivé moduly lze poskládat horizontálně i vertikálně zcela podle individuálních nároků konkrétního prostoru.

V tomto případě je hlavní ozvučovací systém tvořen čtyřmi 12palcovými modely EVF-1122D, které jsou zavěšeny ve dvojicích po pravé a levé straně pódia. V každém clusteru je zastoupen model s vyzařovacím úhlem 60 x 40 a 90 x 60 stupňů. Jejich provedení splňuje požadované pokrytí i výkon, přesto zůstávají nenápadné a nezaclánějí posluchačům. Basové složky zvuku jsou podpořeny 15palcovým subwooferem XLCi-215, který je schován pod pódiem.

"Použité modely řady EVF Series mají vzhled line array systému, který si zadavatel přál, a pokrytí, které si zase žádá ozvučovaný prostor,“ dodává Landrum. Reproduktory jsou buzeny jedním zesilovačem Dynacord IPX10:8 DSP, který se z provozního hlediska ukázal jako velmi důležitý. „Vzhledem k tomu, že jde vlastně o restauraci, chybí tu obvyklá kabina pro zvukaře, kterou supluje jen nevhodně umístěná kóje,“ vysvětluje Landrum. „Tak malý pracovní prostor nás přiměl sestavit pojízdný rack, ve kterém je uschován místní digitální mixážní pult, zesilovač Dynacord a zásuvky pro uložení kabelů a dalšího příslušenství."

„IPX10:8 zabírá na výšku jen dvě rackové jednotky, přesto dokáže vyprodukovat 10 000 wattů napříč osmi kanály! To je dostatečný výkon pro EVF i subwoofer, navíc se dvěma zbývajícími volnými kanály,“ pokračuje. „Rackový vozík lze umístit kdekoliv na pódiu, protože místní zvukař míchá pomocí iPadu. Zesilovače IPX jsou zkrátka předurčeny k vyřešení nejrůznějších problémů – jsou výkonné, inteligentní a mimořádně efektivní.

Pro potřeby konfigurace a vyladění systému obsluha používá software Dynacord SONICUE, a sice s pomocí továrního přednastavení pro reproduktory EV, které ještě více zlepšuje jejich výkon. Dalším obrovským kladem celého projektu byla podpora ze strany výrobce. Společnost SoundPro při navrhovaní systému spolupracovala přímo z odborným týmem Electro-Voice a Dynacord. „Podpora Electro-Voice je vynikající,“ hodnotí Landrum. „Pro finalizaci systému nám dokonce poslali vlastního inženýra. Dal si skvostný oběd, provedl několik měření a dobře nastavený systém okamžitě vyladil na perfektní. Proto tak rád s těmito profesionály pracuji.

Pro pódiový monitoring je na místě připraveno hned šest aktivních odposlechů Electro-Voice PXM-12MP. Hráči na bicí dostanou „přidáno“ prostřednictvím aktivního subwooferu EKX-15P. V době obědů nebo při přenosech fotbalových zápasů, kdy nehraje živá kapela, slouží k reprodukci audia nástěnné reprosoustavy Electro-Voice EVID 6.2.

Vertikálně zavěšená sestava reproduktorů Electro-Voice EVF při živé produkci v restauraci Tolbert’s Restaurant & Chili Parlor v Texasu.

Naše nové vybavení od EV jednoduše zbožňujeme. Pokud máte – tak jako my – ve svém podniku každý večer živou hudbu, neobejdete se bez opravdu špičkového systému. Čistota podání jednotlivých nástrojů a vokálů je ohromná. Systém je velmi snadno ovladatelný a při všech hlasitostech zní zřetelně a plně. Dostali jsme řadu komplimentů od kapel, zákazníků i zaměstnanců, takže jen těžko můžeme být spokojenější!

Paul Ryan , Majitel restaurace

Hledáte adekvátní ozvučení vašeho prostoru? Bary, restaurace, kluby, obchody, sauny, fitness, učebny, haly, atd. Ozvučíme nejrůznější vnitřní i venkovní prostor.  Nabízíme technologie pro pevné i mobilní ozvučení. Rádi vám poradíme.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com