Pomohou videokonference vylepšit systém vzdělávání v Evropě?

Pomohou videokonference vylepšit systém vzdělávání v Evropě?

Reference

European Schoolnet využívá videokonference Lifesize ve své Future Classroom Lab

Společnost Lifesize oznámila spolupráci s neziskovou sítí 31 evropských ministerstev školství European Schoolnet, jejímž cílem je zapojovat do výuky moderní technologie a inovace, které přinesou kvalitativní posun. Ve své Future Classroom Lab využijí videokonference Lifesize, které jsou založené na cloudových technologiích a nabízejí HD kamerové a telefonní systémy. European Schoolnet také využije řešení Lifesize v rámci své vlastní organizace, aby usnadnil komunikaci a spolupráci členů, kteří působí v různých geografických oblastech a časových pásmech.

V roce 2012 vytvořil European Schoolnet v Bruselu Future Classroom Lab (FCL) – laboratoř, v níž testuje využití nových technologií pro kvalitativní zlepšení výuky. Toto inspirativní vzdělávací prostředí pomáhá přehodnotit roli pedagogiky, technologie a designu ve školních učebnách a podněcuje přijetí nových technologií do vzdělávání. Díky začlenění technologie Lifesize do systémů FCL bude možné vyzkoušet různé možnosti využití videokonferencí v obohacení výuky. Od virtuálních výletů, učení na dálku až po propojení tříd napříč různými zeměmi a kontinenty. Videokonference pomohou vystavit studenty kontaktu se světem, jaký byl dosud nepředstavitelný.

„V rámci Future Classroom Lab jsme navrhli šest učebních zón – Interact, Exchange, Investigate, Create, Present and Develop – v nichž ukazujeme, jak mohou různé studijní styly těžit z inovativních výukových praktik a vzdělávací techniky,“ vysvětluje Marc Durando, výkonný ředitel European Schoolnet. „Videokonference a živé propojení tříd budou v budoucím vzdělávacím prostředí hrát velkou roli. Nabízejí téměř nekonečné možnosti a my se těšíme na zkoumání toho, jak co nejlépe zpřístupnit studentům propojenější svět. „

„Využití videokonferencí ve výuce má potenciál formovat a lépe vzdělávat novou generaci,“ řekl Craig Malloy, generální ředitel společnosti Lifesize. „Jsme nadšeni, že spolupracujeme s European Schoolnet na přípravě nových perspektiv vzdělávání a přispějeme k propojení a spolupráci různých geografických oblastí a kultur.“ 

„Jak je vidět i z našich praktických zkušeností, dnes už nejsou videokonference výsadou velkých firem, kde zprostředkovávají rychlou a efektivní spolupráci vedení a nejrůznějších pracovních týmů, ale jsou využívány i v dalších složkách a oborech jako je např. zdravotnictví nebo školství. Právě zde rozšiřují obzory nejen studentům, ale i samotným pedagogům,“ dodává Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která Lifesize zastupuje na českém trhu.

Chcete se o smart videu a cloudových službách společnosti Lifesize dovědět více, nebo navrhnout videokonferenční systém dle potřeb a velikosti vaší firmy? 

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com