Mikrofony DPA jednoznačně vedou ve hře na schovávanou.

Mikrofony DPA jednoznačně vedou ve hře na schovávanou.

Reference

Ideální subminiaturní mikrofony pro divadlo a film. Mistr zvuku Ken Travis nepřestává ohromovat diváky na Broadwayi plným, filmovým zvukem mikrofonů DPA

 

Malé rozměry nového subminiaturního mikrofonu d:screetTM 6060 CORE od DPA Microphones a jeho schopnost odolávat potu jsou velkou výhodou při jeho použití na divadle.

Už patnáct let dělá Ken Travis dojem na návštěvníky divadel svým inovativním pojetím zvuku v mnoha významných broadwayských inscenacích a během muzikálových turné po USA. Travis má na kontě už úctyhodnou řádku broadwayských muzikálů, mimo jiné Newsies, Jekyll & Hyde, Scandalous, A Christmas Story, Memphis, Barefoot in the Park nebo Steel Magnolias a stále se při své práci spoléhá na výběr mikrofonů od společnosti DPA, pomocí kterých tvoří plný, téměř filmový zvuk a díky jejich flexibilitě se mu daří zachytit Velkou bílou cestu, jak se Broadwayi přezdívá, v celé její velkoleposti.

Travis se poprvé seznámil se značkou DPA díky jednomu kolegovi z oboru v roce 2002. Od té doby používá celou řádku mikrofonů DPA včetně miniaturních všesměrových mikrofonů DPA d:screetTM 4061 a/nebo všesměrových náhlavních mikrofonů d:fineTM v každé broadwayské inscenaci, na které pracuje.

Když si Travise vybrali za mistra zvuku pro nesmírně úspěšný broadwayský hit, muzikál Alladin, znovu zvolil značku DPA. V muzikálu Alladin se Travis spoléhá na mikrofony DPA d:screet 4061 a nedávno u herců přešel na inovovaný subminiaturní model d:screet 6060 CORE. V orchestřišti Travis využívá kardioidní mikrofony DPA d:dicateTM 2011 s dvojitou membránou, kardioidní mikrofony d:dicateTM 4011 a nástrojové mikrofony d:voteTM 4099.

„Mikrofon d:screet 4061 byl můj klopový mikrofon první volby kvůli jeho neuvěřitelně transparentnímu zvuku,“ říká. „Lidský hlas a hlava jsou velmi složité, takže je skvělé mít k dispozici mikrofon jako je d:screet 4061, který tak výborně funguje. Nedávno jsme u našeho džina přešli na nový model d:screet 6060 CORE, protože je menší a zdá se, že odpuzuje pot ještě lépe, než původní mikrofon. Opravdu nesnáším, když jsou mikrofony na hercích viditelné, takže pracuji s kostýmy a parukami tak, abych je co nejlépe zamaskoval.“

Předtím než začal používat mikrofony d:screet 4061 během práce na muzikálu Alladin, pracoval Travis na muzikálu Rain od Michaela Johna LaChuisy, ve kterém po celé představení pršelo. „Objednal jsem si ‚voděodolné‘ mikrofony od nejmenované společnosti a vybavil jsem jimi herce společně s mikrofony DPA d:screet 4061. Nakonec jsme v této inscenaci vůbec konkurenční značku nepoužili, protože mikrofony DPA fungovaly v těch extrémních podmínkách výborně. Bylo mi jasné, že můžu věřit v jejich další vývoj. Mikrofon d:screet 4061 byl skvělý, co se týče odolnosti vůči vlhkosti a líčidlům.“

Kromě broadwayské adaptace Travis zajišťoval zvukový design pro každou verzi muzikálu Alladin, která se po celém světě hrála a to včetně severoamerického turné, West Endu, hamburské produkce i uvedení v Japonsku a Austrálii a kde to bylo možné, používal mikrofony DPA.

Muzikanty v orchestru Travis snímá pomocí nástrojových mikrofonů d:vote 4099, aby získal čistý a přirozený zvuk. „Když připravuji zvukovou stránku nového muzikálu, mám už předem daný výběr mikrofonů pro orchestr,“ vysvětluje Travis. „Během nedávné inscenace muzikálu Last Days of Summer byla kapela přímo na jevišti a přesah zvuku mezi dechovou sekcí a smyčci byl problematický. Použil jsem mikrofon d:vote 4099 s držákem na housle a to vyřešilo všechny potíže. A muzikanti byli velmi spokojení s výsledným zvukem.“

Mezitím, co Travis zavedl mikrofon d:vote 4099 v minulých broadwayských adaptacích, společnost DPA uvedla na trh nový, inovovaný nástrojový mikrofon d:voteTM CORE 4099, který posouvá kvalitu zvuku na novou úroveň. CORE by DPA je výkonná nová zesilovací technologie, která vnáší do reprodukce hudby větší čistotu a detail v rámci celého dynamického rozsahu.

Travis bude používat DPA mikrofony i nadále ve svých budoucích projektech, mimo jiné muzikálech Ever After v divadle Alliance v Atlantě a Life After v Old Globe v San Diegu. Přestože byste těžko nalezli dvě rozdílnější díla, všestrannost a flexibilita mikrofonů DPA mu umožní použít je v obou muzikálech s naprostou důvěrou.

Chcete si u nás některý z námi nabízených mikrofonů vyzkoušet? Rádi vám poradíme s výběrem toho pravého. Domluvte si schůzku.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com