Revoluční zesilovací technologie CORE by DPA pozvedá cenami ověnčené mikrofony k novým výšinám

Revoluční zesilovací technologie CORE by DPA pozvedá cenami ověnčené mikrofony k novým výšinám

Novinky

Když se nejlepší stává ještě lepším – Technologie CORE nově i u nástrojových  mikrofonů DPA d:vote 4099

Společnost DPA Microphones je mezi profesionály z oblasti audia, televizního a rozhlasového vysílání, koncertní produkce a studiového nahrávání známa především jako výrobce miniaturních kondenzátorových mikrofonů, které napříč všemi uvedenými odvětvími prokazují bezkonkurenční zvukovou kvalitu. Na letošním dubnovém veletrhu NAB DPA představí novou technologii „CORE by DPA“ pro amplifikaci miniaturních klopových mikrofonů d:screet™, headsetů d:fine™ i nástrojových mikrofonů řady d:vote™ 4099. Účelem této technologie je výraznější snížení celkového zkreslení signálu, rozšíření dynamické odezvy mikrofonů a dosažení ještě čistšího zvuku. 

Technologii CORE si již stihli oblíbit uživatelé z oblasti broadcastingu či filmového a divadelního světa. Zvukoví inženýři a designeři, kteří dobře znají vlastnosti mikrofonů DPA, přijali nové „CORE verze“ s velkým nadšením. Tito nároční uživatelé mohou totiž nyní pracovat s miniaturní velikostí mikrofonů, které nabízejí ještě přirozenější zvuk než dosud. Někteří z nich se dokonce nechali slyšet, že je pro ně nyní velmi obtížné rozeznat zvuk miniaturních mikrofonů od velkých studiových modelů.  

Během NAB budou v kombinaci se zesilovačem CORE nově představeny nástrojové mikrofony d:vote 4099. Cenami ověnčená řada d:vote Series dnes patří k mikrofonům s nejpřirozenějším zvukovým podáním. Modely d:vote jsou určeny pro snímání všech dřevěných dechových a akustických nástrojů, kytar, a také pro nástroje, jako jsou housle, cello, trumpeta nebo saxofon. Se svými diskrétními rozměry a univerzálním upínacím systémem je d:vote 4099 skvělým mikrofonem pro mnoho ozvučovacích situací od studiového snímání, přes potřeby divadelního představení, až po živé přenosy.

Nové DPA d:vote se představí v novém zjednodušeném designu. Ten se  vyznačuje výraznějším pěnovým krytem, který pomáhá snížit „zranitelnost“ snímacího elementu vůči větrným rázům či manipulačnímu ruchu. Aby uživatelé mohli lépe rozpoznat rozdíl mezi oběma nově uvedenými verzemi, budou modely d:vote ve spodní části mikrofonu barevně označeny: červená značka patří variantě Loud SPL, žlutá verzi Extreme SPL. D:vote s technologií CORE by DPA začne společnost DPA prodávat v dubnu a současně s tím přeruší výrobu verze d:vote Legacy. 

Stále vyšší rozlišení obrazu, které se stává standardem mnohých vysílacích a monitoringových systémů, klade zároveň vysoké nároky na kvalitu zvuku. Naše společnost řadou vylepšení jako vždy usiluje o to, aby zákazník dostal do ruky absolutně nejlepší dostupné mikrofonní řešení. Chceme našim uživatelům poskytnout veškeré myslitelné možnosti zachycení zvuku, který vyžaduje současná produkce. Uvedením této špičkové technologie jsme nadšeni. Jedná se totiž o technologii, která je skryta vašim očím, ale dosahuje velkých výsledků ve vašich uších.

René Mørch, produktový manažer DPA Microphones

Společnost DPA vyvinula zesilovač CORE by DPA s cílem minimalizovat zkreslení a zvýšit dynamický rozsah mikrofonů řad d:screet™, d:fine™ a d:vote. Tyto mikrofony se tak mohou pochlubit ještě čistším zvukem od „nejvyšších výšek“, až po „nejhlubší hloubky.“ Díky nové technologii byla dynamická odezva těchto mikrofonů zvýšena až o 14 dB. U mikrofonů d:vote CORE byl dynamický rozsah zvýšen ze 100 dB na 108 dB u modelu Loud SPL, a z 95 dB na 109 dB v případě modelu Extreme SPL. Technologie CORE by DPA dává mikrofonům čistší a otevřenější zvuk v celém dynamickém rozsahu.  

Všesměrové mikrofony s CORE by DPA dosáhly také vyššího stupně odolnosti proti vniknutí kapalin či cizích těles (IP58), a sice díky povlaku z nanovláken a hermetickému utěsnění citlivé elektroniky. Mikrofony s novou technologií budou prodávány v balení CORE by DPA a kvůli odlišení od starších verzí budou označeny modrým štítkem (řady d:screet a d:fine) nebo modrým kroužkem (d:vote). Kromě toho byly verze d:fine a d:screet opatřeny diskrétním laserovým gravírováním v podobě nápisu „core“.

Chcete si u nás některý z  námi nabízených mikrofonů  vyzkoušet? Rádi vám poradíme s výběrem toho pravého. Domluvte si schůzku.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com