Královský institut britských architektů zvolil technologie firem Electro-Voice a Dynacord

Královský institut britských architektů zvolil technologie firem Electro-Voice a Dynacord

Reference

Konferenční hala Jarvis Hall, kterou v Londýně spravuje institut RIBA (profesní sdružení a orgán pro britské i mezinárodní architekty), byla vybavena flexibilním zvukovým systémem firem Electro-Voice a Dynacord.

Královský institut britských architektů (RIBA) se při renovaci zvukového systému sálu Jarvis Hall v Londýně rozhodl použít reprosoustavy Electro-Voice – EVC-1122 a zesilovače Dynacord – IPX10:8. 

Tento prostor byl původně otevřen již ve 30. letech minulého století, kdy sloužil jako přednáškový sál a studovna. Dnes má jeho hlavní část kapacitu 284 míst, které je možné navýšit až na 400 osob. Součástí sálu je také oddělený prostor (tzv. breakout room), který je uschován v zadní části za pohyblivou tapisérií, a který umožňuje privátnější setkávání menších skupin návštěvníků. Proces vytvoření flexibilního systému a jeho instalaci v památkově chráněném historickém objektu měla na starost společnost TS Professional Sound+Light ze Západního Sussexu.

Původní zdejší systém byl poměrně značně omezený,“ hodnotí manažer pro AV techniku institutu RIBA – Steve Barrett-White. „Měli jsme zde dvoukanálový systém se čtyřmi reproduktory. Protože se však značně zvýšil počet našich akcí, rozhodli jsme se instalovat prostorový zvuk ve formátu 7.1, s jehož pomocí bychom dokázali odbavit různé filmové projekce. Kromě toho jsme schopni přizpůsobit směr ozvučení v oddělené místnosti za tapisérií tak, aby v případech, kdy prostor využíváme jako jednu velkou halu, mířily reproboxy na hlavní pódium. Tyto reproboxy můžeme natáčet o 90 stupňů. Celkem tak máme v obou částech haly 13 reproduktorů.

Společnost TS Professional Sound+Light provedla instalaci zvukového systému během tří dnů. Jako hlavní reproboxy byly použity modely Electro-Voice EVC-1122, v roli „side-fillů“ byly nasazeny EVC-1082 a pro pokrytí středové části hlavní haly slouží EVU-2082B. Basové spektrum bude mít na starosti pár subwooferů EVC-1181, které byly instalovány pod pódiem. V oddělené místnosti jsou instalovány další tři EVC-1082, které umožňují použít systém v několika různých konfiguracích.

Dvoupásmový reproduktor Electro-Voice EVC-1122 12“
Pohled na pódium, kde jsou použity reproboxy EVU-2082B

O výkon a řízení systému se starají dva zesilovače Dynacord IPX10:8. Tyto modely jsou určeny pro osmikanálovou instalaci. Autoři ozvučení díky nim nemuseli použít samostatnou audio matici a naopak mohli nasadit DSP s vysokým rozlišením (96 kHz) a podporu protokolů Dante a OCA.

Tyto zesilovače pracují s předem připravenými konfiguracemi, které si můžeme při různém využití haly zvolit,“ upřesňuje Gabriel Thorp, hlavní technik institutu RIBA. „Tím se nám pro využití tohoto prostoru otevírají nové možnosti. Našim klientům navíc můžeme zajistit, že zvukový systém bude pracovat přesně podle jejich potřeb.

Celý projekt zastřešuje nový systémově zaměřený software Dynacord SONICUE, který umožňuje systém monitorovat a ovládat skrze uživatelské rozhraní na principu zobrazení nasazených reproduktorů. Díky tomu mají zvukoví technici v reálném čase vizuální kontrolu nad tím, co se se zvukovým systémem děje. Mohou sledovat impedanci jednotlivých reproboxů, ovládat jejich úrovně, a nebo je v případě potřeby zcela ztlumit.

Chcete poradit s ozvučením nejrůznějších prostor?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com