Koncertní open-air scéna pod taktovkou technologií Electro-Voice a Dynacord

Koncertní open-air scéna pod taktovkou technologií Electro-Voice a Dynacord

Reference

Electro-Voice X2 společně se zesilovači Dynacord TGX a softwarem SONICUE ozvučují koncertní open-air scénu v nové víceúčelové lokalitě The Island Quarter v britském Nottinghamu.

březen 2023

Nottingham se v posledních letech stal jedním z nejvíce inovativních a nejdynamičtějších měst Spojeného království. Mezi nejvýznamnější projevy současného rozvoje vyniká 36hektarová multifunkční čtvrť The Island Quarter – bývalý průmyslový areál, který byl v rámci projektu obnovy přetvořen na víceúčelovou zábavní a obytnou lokalitu s novými domy, kancelářemi, obchody, komunitními prostory a studentskými ubytovnami. Kulturním centrem The Island Quarter je tzv. Canal Turn – budova na břehu Nottinghamského kanálu, která vychází z dědictví a kontextu místa a připomíná sklady a továrny z průmyslové minulosti. Vedle baru a restaurace zde byl vybudován také prostor pro pořádání akcí, o jehož ozvučení se starají line array systémy Electro-Voice X2, společně se zesilovači a dalšími technologiemi firmy Dynacord.

Zvukový systém v Canal Turn instalovala místní společnost Music Gear Installations (patřící do skupiny MGD Group). Základním požadavkem zde byla schopnost systému se vší potřebnou dynamikou odbavit menší eventy (například pouze mluvené slovo) i plnohodnotná koncertní vystoupení.

Trochu jsme posunuli technologické hranice a vše je postaveno tak, aby byl systém připraven do budoucna. Základní idea byla taková, že zde bude možné uvést libovolné vystoupení od „tribute“ kapel a středně velkých skupin až po opravdu velká hudební tělesa. Systém by měl zvládnout sólového interpreta s akustickým nástrojem (třeba i s vlastním mixážním pultem), ale i plnohodnotný hudební festival. Celé toto místo působí skvěle a jeho majitelé s ním mají opravdu velké plány. Společně jsme vytvořili centrum, které je připraveno na budoucí výzvy, skvěle zapadá do okolního prostředí i dalších plánů v této lokalitě. A co je nejdůležitější, všichni jsou spokojeni s tím, jak to zni.

Mick Whittemore, Music Gear Installations

Společnost Music Gear Installations při realizaci projektu využila podpory konzultanta společnosti Bosch (Electro-Voice / Dynacord) Neala Allena, který jim line array X2 doporučil. „Tento produkt znám velmi dobře,“ říká Allen. „Majitelům se nejprve líbily mé reference z předchozích projektů. Když  potom X2 slyšeli na vlastní uši, jeho zvuk se jim velmi líbil.

Prostor, který je v Canal Turn pod širým nebem, pokrývá šest modulů X2-212/90 na každé straně a také dvojice subwooferů X12-128, které mají na starost basovou odezvu systému. „X2 do detailu splňuje  potřeby tohoto typu projektu,“ uvádí Allen. „Je to dobře znějící box, který zvládne různé hudební žánry.“ Na pódiu mají účinkující k dispozici osm multifunkčních monitorů Electro-Voice MFX-15MC. Pódiové odposlechy řady MFX jsou buzeny zesilovači Dynacord IPX, hlavní PA pracuje se zesilovači řady TGX. Funkce směrování a míchání signálu byly svěřeny maticovému mixu MXE5. Ovládání a konfiguraci systému zajišťuje systémový software SONICUE.

„Díky SONICUE bylo vyladění systému velmi jednoduché. Jeho nejnovější aktualizace je – zejména pokud jde o obecné ovládání systému – přívětivá i pro běžné uživatele,“ dodává Allen. „Ti totiž používají pouze ty segmenty SONICUE, které potřebují – například předvolby a změny úrovní. Znamená to, že systém může na každodenní bázi stejně snadno provozovat zvukař i studenti.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vnitřních i venkovních prostor? Od menších restaurací, sportbarů, obchodů či fitness až po koncertní nebo sportovní haly a hřiště.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com