Komunikátory Vokkero pomáhají výzkumným týmům v laboratořích

Komunikátory Vokkero pomáhají výzkumným týmům v laboratořích

Reference

Spolupráce mezi společností VOGO a laboratoří Sys2Diag projektem EasyCov neskončila. Jakmile se vědci ze světově proslulé výzkumné laboratoře seznámili s funkčností a výkonem komunikačního systému VOKKERO GUARDIAN, pochopili, jak moc jim tyto komunikátory budou při jejich každodenních úkonech nápomocné.

Klinická studie zabývající se vývojem screeningového testu EasyCov na odhalení nemoci COVID-19 je toho přesvědčivým důkazem. Studie hovoří o tom, že výzkumníci Sys2Diag museli každý den analyzovat 50 až 70 vzorků. Aby dokázali rychle a efektivně reagovat na vývoj epidemie, byli nuceni odpovídajícím způsobem zorganizovat svoji práci.

Vytvořili řetězec pracovních pozic od recepce přes experimentální vývoj až po analytické úkony. Jednotlivé činnosti byly vykonávány v místnostech, které od sebe dělily různé překážky (betonové zdi, chodby, výtahové šachty).

Radiokomunikátory VOKKERO přispěly k plynulosti celého provozu a umožnily nám se neustále informovat. Díky nim jsme byli v nepřetržitém spojení a mohli čistě, srozumitelně komunikovat. Od začátku až do konce jsme měli přesný přehled o manipulacích a získali jsme i spoustu drahocenného času.

Laurence Molina, Research Engineer – CNRS

Vzhledem k laboratorní práci s lidskými biologickými vzorky, musí být výzkumníci a členové týmu vybaveni příslušnými ochrannými prostředky –  ochrannými plášti, rukavicemi, čepicemi a maskami. Pokud by museli z nejrůznějších důvodů (například kvůli dohledání materiálu) opouštět místnost, jednalo by se o obtížnou, zdlouhavou a obtěžující proceduru.

Komunikační systém VOKKERO GUARDIAN umožnil účinnou koordinaci mezi jednotlivými články řetězce. Výzkumníci se mohli chránit a zároveň se připravit na sérii manipulačních kroků se vzorky. Pokud dodatečně potřebovali nějaké vybavení, komunikovali s osobou zvenčí.

Laboratoř Sys2Diag je společným projektem největší francouzské výzkumné a vývojové organizace CNRS a ALCEDIAG, dceřinnou společností skupiny ALCEN. Sys2Diag se věnuje inovativnímu a špičkovému výzkumu v oblasti lékařské diagnostiky a vývoji nových generací interaktivních lékařských přístrojů.

Komunikační systémy Vokkero nacházejí široké uplatnění při zajištění čisté a zřetelné komunikace v průmyslovém, komerčním i sportovním prostředí. Efektivně propojují jednotlivce i celé pracovní týmy.

Chcete se o možnostech využití komunikačních systémů dovědět více? Rádi poradíme s výběrem vhodného řešení.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com