Komunikace pro lékařský tým

V lékařském prostředí jsou interkomy Vokkero jako doma. Ačkoliv zde nebývá potřeba potlačovat extrémní hluk jsou tu na komunikační jednotky kladeny zase jiné nároky. Především je to dosah a spolehlivost, ale také snadná hygienická údržba. Ať máte tým čtyř lékařů v neprodyšných ochranných oblecích na jednotce intenzivní péče, nebo velký tým třiceti i více zdravotníků ve velkém polním lazaretu či ve sterilním prostředí laboratoře, bezdrátový dorozumívací systém Vokkero Guardian je nemá problém udržet v trvalém spojení.

Jednotky Vokkero Guardian jsou plně duplexní (můžete souběžně mluvit i poslouchat), pracují v obecně nezarušeném volném pásmu (na výběr je 10 různých v souladu s ETSI) a umožňují komunikaci ve čtyřech různých nezávislých skupinách (pokud je třeba). Komunikátor je zkonstruován jako vodě a prachu těsný a pyšní se stupněm krytí IP55, takže je možné jej poměrně snadno a bez problémů dezinfikovat běžnými prostředky. Vydrží v provozu 12 hodin, takže není problém jej mít pod ochranným oblekem celou směnu (nabití trvá 4 hodiny, popřípadě lze jen vyměnit za záložní akumulátor). 

Neméně podstatná je také diskrétnost. V prostředí, kde si zdravotnický personál potřebuje sdělovat citlivé lékařské informace je důležité, aby byl komunikační kanál maximálně diskrétní a nebylo možné tyto informace odposlouchávat. Komunikační jednotky Guardian používají 128 bitové šifrování, takže nehrozí únik informací touto cestou.

Klíčové vlastnosti komunikátorů Vokkero Guardian

 • Absolutní spolehlivost (dobrý dosah i v budovách mezi patry)
 • Bezobslužný duplexní provoz (není třeba mačkat klíčovací tlačítko)
 • Excelentní srozumitelnost (optimalizační DSP)
 • Diskrétnost komunikace (přenos šifrovaný AES128)
 • Snadné nošení (malý a lehký komunikátor)
 • Škálovatelnost (dva až třicet uživatelů, modulární nabíječka)
 • Pracuje mimo zarušení WiFi ve volných pásmech UHF
 • Cenově dostupné řešení (různé varianty)
 • Více komunikačních kanálů (společná a tři další komunikační skupiny)
 • Možnost připojení do velína na hlasitý poslech a stolní mikrofon
 • Provozní výdrž 12 hodin a vyměnitelná baterie (akumulátor)
 • Kompatibilita s komerčními náhlavními soupravami i po BlueTooth 
 • Možnost připárování mobilu s hovory do systému či soukromě
 • Splňuje hygienické a provozní standardy EU
 • Snadné čištění a dezinfekce (komunikátor je vodě odolný)
 • Efektivní týmová práce při péči o pacienta, výrazně menší pocit osamění
 • Rychlý servis a domácí podpora (vyráběno v EU)

Celé provedení komunikátoru je velmi robustní a bytelný je také průmyslový konektor (LEMO) pro připojení náhlavní soupravy (headsetu). V nabídce jsou jak lehké náhlavky s mikrofonem na raménku, tak těžká hluk izolující sluchátka typu „Otík“ s mikrofonem.  Ta se, mimochodem, hodí i pro náročné podmínky letecké přepravy pacientů, kde spolu s optimalizačními algoritmy dokáži zajistit srozumitelnost i ve velmi hlučném prostředí.

Do prostředí nemocnice, kde se používá těžký ochranný oblek či dokonce maska, se ale nejlépe hodí lehká sluchátka s citlivým mikrofonem vestavěným přímo v náušníku, takže nijak nepřekáží. V případě potřeby je ke Guardianu možné připárovat libovolnou komerční náhlavku pomocí BlueTooth a využít výhod bezdrátového připojení (ovšem po drátě je to jistější). Třešničkou na dortu a vítanou pomocí pro lékařské týmy je možnost připárovat po BT mobilní telefon a přijímat hovory (například lékařskou konzultaci) přímo do sluchátka interkomu Guardian.

Při přepravě pacientů na delší vzdálenosti je dobrá komunikace lékařského a doprovodného týmu zásadní.

Kompaktní provedení i balení

Celý systém je vymyšlen s ohledem na jednoduchou obsluhu a opravdu nebudete potřebovat pomoc žádného kolegy z IT oddělení. Je (tedy může být) dodáván v pevném transportním kufříku kde je bezpečně uložená nabíječka (ta věc s displejem co vypadá jako vlak TGV), několik komunikátorů Guardian, sada záložních baterií a případně, chcete-li, všechny náhlavní soupravy (i když v praxi bývá zvykem že každý uživatel má z hygienických důvodů svoji). Zprovoznění systému je pak otázkou necelé minuty - pokud máte nabito pak stačí jen zapnout a rozdat komunikátory uživatelům a jste připraveni.

Lekarsky dorozumivaci system Guardian

Všechny shora zmiňované vlastnosti a ještě mnohé další vychytávky (zmínil jsem připojení k externímu komunikačnímu či poplachovému systému?), činí z komunikátorů Vokkero Guardian ideální prostředek komunikace pro lékařské týmy. Pokud byste si je chtěli vyzkoušet (malou sadu máme k dispozici) klidně se nám ozvěte.

Informace o komunikátorech Vokkero Guardian rád podá a na požádání předvede či na vyzkoušení zapůjčí

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

Soubory ke stažení​

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com