Jak na produkci virtuálních video eventů. Přechod ze živé na virtuální produkci

Jak na produkci virtuálních video eventů. Přechod ze živé na virtuální produkci

Reference

Společnost Show Imaging (Kalifornie), jež se dosud věnovala technickému zajištění živých produkcí, se ve stínu současné pandemie proměnila ve firmu, která zprostředkovává prvotřídní virtuální eventy. Díky technologiím Clear-Com dokázala na jedno virtuální pódium přivést techniky, klienty, producenty a talenty z nejrůznějších zeměpisných končin.

Zástupci Show Imaging předvídali blížící se posun již na konci března 2020, v době počátečních pandemických opatření. Své nové produkční studio tehdy vytvořili za pouhých sedm dní. Po dvouměsíčním vábení klientů si zarezervovali svoji první virtuální produkci a od té doby jsou nepřetržitě vytíženi.

Během produkce živých akcí pro nás byl interkom skoro až druhořadým nástrojem. Neříkám, že by nebyl pro show zásadní, ale vždy jsme si náš výběr analogových a digitálních interkomů přivezli a nastavili až na místě podle potřeb jednotlivé lokace. V případě virtuální produkce interkom stojí takřka v epicentru všeho, neboť je to jediný způsob, jak můžeme všechny společně propojit a takovou lokaci vůbec nasimulovat.

Beau Monaghan, Director of Technology – Show Imaging

Společnost Show Imaging dokázala během této proměny využít svůj stávající inventář produktů Clear-Com. Digitální matice Eclipse HX dokáže propojit vzdálená místa společně s rozhraními LQ IP a umožnit vzdálenému producentovi ve vzdáleném studiu s pomocí digitálního bezdrátového interkomu FreeSpeak II komunikovat prostřednictvím partyline systému HelixNet s uživatelem Zoom v jiném studiu a v jiném státě.

Měli jsme sklad plný vybavení pro živou produkci. Schopnost pracovat s tím, co máme, byla pro transformaci naší činnosti zcela zásadní. Doplnili jsme několik modelů LQ a po otestování Eclipse HX jsme přišli na to, že skvělým způsobem doplní naše stávající produkty. Proto jsme se rozhodli, že si tento maticový systém pořídíme také

Beau Monaghan, Director of Technology – Show Imaging

Klienti, kteří dosud neměli s interkomem žádnou zkušenost, někdy potřebují během virtuálního eventu mírně nasměrovat. V takových případech se osvědčil komunikační klient Agent-IC. Jedná se totiž o snadno osvojitelný a rychlý doplněk interkomových systémů. „Naše firma umí zajistit snadný a jasný způsob komunikace po celém světě. Díky tomu jsme dokázali úspěšně odbavit akce s participací několika měst i tisíců účastníků,“ vysvětluje Monaghan.

Jako příklad může posloužit projekt ve spolupráci s farmaceutickou společností z Atlanty. Společnost Show Imaging měla za úkol v reálném čase propojit své hlavní studio v kalifornském městě Vista se sídlem klienta v Georgii a s několika dalšími místy v Texasu, New Jersey a Kansasu.

S pomocí mobilní aplikace Agent-IC a panelů LQ připojených k místním systémům HelixNet a FreeSpeak II a následně zpět k systému Eclipse v hlavním studiu mohly všechny zúčastněné strany mezi sebou efektivně komunikovat.

Vedle hlavního studia společnost vybudovala rovněž deset menších studií – čtyři s analogovými partyline systémy Clear-Com Encore a šest postavených na systému HelixNet. Tato studia nepracují s kamerami, slouží spíše jako virtuální režie, které ze živého a předem nahraného materiálu utvářejí různé pořady. Až bude opět možné pořádat živé akce, Show Imaging plánuje tato studia udržet v provozu jako součást své celkové nabídky služeb.

Zajímají vás vysílací technologie, chcete poradit s živou či virtuální produkcí?

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com