Interkomy HelixNet a FreeSpeak II asistovaly při výroční konferenci 2022 světoznámého National Geographic

Interkomy HelixNet a FreeSpeak II asistovaly při výroční konferenci 2022 světoznámého National Geographic

Reference

Ocenění „Rolex National Geographic Explorer of the Year“ je každoročně udělováno jednotlivcům, jejichž činy a odhodlání přinášejí důležité objevy, osvětlují problémy, kterým naše planeta čelí, a inspirují svět k tomu, aby jednal ve prospěch udržitelnější budoucnosti. Tato slavnostní událost probíhá v rozsáhlém kampusu světoznámé zeměpisné a výzkumné společnosti National Geographic ve Washingtonu D.C.. K hladkému průběhu letošních oslav výraznou měrou přispělo nasazení digitálních interkomových systémů Clear-Com.

říjen 2022

Samotný kampus, formálně označovaný jako National Geographic Base Camp, hraje klíčovou roli v činnosti celosvětově působící neziskové organizace již od konce 19. století. Areál je především místem, kde se mohou badatelé a průzkumníci setkávat a sdílet své zkušenosti s veřejností. Kromě muzea, kina a hlavního ústředí pokrývá kampus téměř celý městský blok. Zajištění komunikace při podobných akcí proto představuje nemalou výzvu.

Společnost FC-Production, jež měla na starosti technické odbavení, patří mezi vůbec první produkční firmy, které na východním pobřeží USA nasadily do akce systémy Clear-Com HelixNet®, FreeSpeakTM a mobilní aplikaci Agent-IC®, Dlouhodobě zajišťují akce velkého rozsahu, včetně udílení cen pro „objevitele roku“.  Letos je to však poprvé, kdy si organizátoři z National Geographic přáli vytvořit komplexní komunikační a zvukovou infrastrukturu. Té bylo nakonec dosaženo pomocí bezdrátového digitálního interkomu Clear-Com FreeSpeak II a digitálního party-line interkomu HelixNet, který byl prostřednictvím 10 transceiverů rozmístěn v ústředí National Geographic. Zatímco hlavní část slavnosti probíhala v sále kina, pořadatelé měli pro ostatní návštěvníky vyhrazen ještě další prostor a také venkovní nádvoří s ozvučením a scénou pro DJe.

Dříve bývaly tyto sekce zajišťovány různými dodavateli, v jejichž očích nebyl interkom tím nejdůležitějším. S tímto řešením bylo spojeno nemálo výzev a problémů, nemluvě o tom, že tito dodavatelé pracovali s různorodou směsí analogového a digitálního vybavení. Šlo doslova o ‚mišmaš‘ produktů různých výrobců a různého stáří. Proto jsme letos byli vyzváni, abychom zamezili obvyklým problémům a od prvního dne vše zefektivnili pomocí systémů FreeSpeak II a HelixNet.

Joseph Fole, FC-Production’s Operations Manager

Společnost FC-Production využila celkem 25 beltpacků FreeSpeak II a 20 beltpacků HelixNet. „Ti, kdo nemuseli být mobilní, používali HelixNet. Kdokoliv, kdo potřeboval být v pohybu, byl vybaven beltpacky FreeSpeak,“ objasňuje Foley. Centrální řídící stanoviště bylo umístěno v kině a dále „rozvětveno“ přes optická vlákna do dalších částí areálu. HelixNet a FreeSpeak byly distribuovány přes POE a Cat5, v každé lokaci byly nasazeny rozbočovací jednotky FreeSpeak a transceivery.

„Letos se akce poprvé obešla bez dlouhých měděných XLR kabelů vedených přes 200 metrů napříč kampusem a také bez krkolomných pokusů propojovat jednotlivá dějiště.“ Nové řešení snížilo časové nároky na zajištění komunikace a zásadně pozvedlo její kvalitu. Operátoři kamer se například mohli rychle přesouvat mezi jednotlivými místy, protože už nemuseli nechávat své beltpacky v jedné místnosti, běhat přes budovu pro nové a snažit se přizpůsobit novému nastavení hlasitosti a komunikace. Poprvé mohli mít v Nat Geo centralizovanou video-režii, která odbavuje střih streamované části představení a zároveň snadno komunikuje s každým operátorem kdekoliv v areálu, což byla funkce, kterou producenti této slavnosti velmi ocenili. „Z beltpacků byli vysloveně nadšeni...“ říká Foley. „Nejen proto, že je mohli mít stále u sebe, dokonce i během cateringu tři patra nad hlavním dějištěm, ale zejména proto, že se nemuseli obávat toho, že ztratí spojení s lidmi, se kterými potřebují komunikovat.“

Přechod na virtuální eventy během pandemie přitáhl větší pozornost k výhodám jednotného systému, který je zajištěn zkušeným a technicky zdatným poskytovatelem. V posledních několika letech jsme spolupracovali s National Geographic na virtuálních akcích, které sice interkom v takovém rozsahu nepotřebovaly, ale i tak vyžadovaly propojení s jinými místy buď za pomocí mobilní aplikace Clear-Com Agent-IC®, nebo prostřednictvím IP jednotek řady LQ. Klient si díky tomu uvědomil, že existuje lepší řešení, potřeboval jen udělat první krok. Nasazení FreeSpeak a HelixNet dokázalo, že věci jde dělat rychle a jednoduše. Oba systémy během této akce fungovaly velice dobře a jejich integrace byla zcela bezproblémová.

Joseph Fole, FC-Production’s Operations Manager

Potřebujete poradit s výběrem správných interkomů pro vaši práci?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com