Divadelní společnost přechází na technologii CORE by DPA

Divadelní společnost přechází na technologii CORE by DPA

Reference

Lepší dynamický rozsah a zvýšená odolnost vůči nešetrnému zacházení na jevišti i v zákulisí jsou klíčovými důvody pro investici do miniaturních mikrofonů DPA d:screetTM CORE 4061.

Jakožto dlouholetý uživatel mikrofonů DPA neváhala Sydneyská Divadelní Společnost (Sydney Theatre Company – STC) s pořízením  nové zesilovací technologie CORE by DPA, která byla dánským výrobcem DPA Microphones úspěšně implementována do miniaturních mikrofonů d:screetTM, náhlavních sad d:fineTM a nástrojových mikrofonů d:voteTM.

Vedoucí zvukového a audiovizuálního oddělení STC Ben Lightowlers říká: „Jakmile přišla nová technologie CORE na trh, těšil jsem se, že ji podrobím zatěžkávací zkoušce během jedné obvyklé sezóny STC. Naším cílem na divadle není rušit diváky zřetelnou tonalitou použitých mikrofonů, ale raději usilujeme o co nejpřirozenější zesílení hlasu. Nové mikrofony CORE se pyšní otevřenější kmitočtovou odezvou, což je zajímavé, když se snažíte vyvážit hlasové výkony různé dynamiky v případě, kdy někteří herci mluví na scéně výrazně tišeji než jiní.“

STC dále disponuje puškovými mikrofony d:dicateTM 4017, náhlavními sadami d:fine, nástrojovými mikrofony d:vote 4099, zpěvovými mikrofony d:factoTM a tolika legendárními miniaturními mikrofony d:screet 4061, že je Ben Lightowlers ani nedokáže spočítat.

„Odhaduji, že za těch třináct let, co působím v STC, jsme zakoupili každý rok průměrně padesát mikrofonů d:screet 4061 pro inscenace na hlavní scéně, kterých uvedeme asi dvanáct až patnáct ročně,“ prozrazuje. „Tyto mikrofony dobře odolávají potu, kontaktu s kůží, rychlým výměnám paruk a kostýmů a dalším extrémním podmínkám, kterým je pravidelně vystavujeme. V minulosti jsme měli například hru, ve které se úplně nazí herci plácali přes scénu po vodní skluzavce plné vody. Nebo v jiné zase skupina herců vedla důvěrnou konverzaci za běsnění tajfunu a přitom diváci rozuměli každému slovu. Někdy se stane, že herec v průběhu celého představení neopustí jeviště nebo máme případy, kdy hra trvá i déle než šest hodin.“

Přestože mikrofony d:screet CORE 4061 jsou dost malé na to, aby je bylo možné schovat ve vlasové linii tak, aby nebyly příliš vidět, Ben Lightowlers přiznává, že se nemůže dočkat, až vyzkouší novou řadu subminiaturních mikrofonů DPA 6000, protože ty jsou ještě menší a nenápadnější.

„Čím menší, tím lepší,“ tvrdí. „Veškerá technika DPA splňuje certifikaci IP58, ale konstrukce mikrofonů série 6000 je pro vodu ještě méně propustná, a toho by si měli všimnout režiséři, kteří chtějí, aby jejich herci hráli pod vodou. Ani vám nedokážu říct, kolikrát jsem seděl na produkční schůzce, na které po mně mistr zvuku, režisér nebo kostymér chtěli rady, jak se vypořádat s nějakou bláznivou jevištní scénou napsanou ve scénáři, při které ale zároveň probíhal významný dialog. Znovu a znovu zjišťujeme, že v takových situacích představení zachraňují právě mikrofony DPA.“

Potřebujete poradit s výběrem mikrofonu nebo si u nás některý z naší nabídky vyzkoušet?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com