Distribuční systém pro odbavení tiskových konferencí – flexibilní AV řešení pro organizace a státní instituce.

Distribuční systém pro odbavení tiskových konferencí – flexibilní AV řešení pro organizace a státní instituce.

Reference

Potřeba rychle, často a srozumitelně sdělovat zásadní informace nabyla v posledních letech nebývalého významu. Představitelé státní správy se i několikrát za den staví před kamery a mikrofony novinářů, jejichž prostřednictvím živě informují veřejnost o zásadních rozhodnutích. Jasná a přehledná sdělení, stejně jako flexibilní interakce se zástupci médií, se ovšem neobejdou bez odpovídajícího technického řešení tiskových konferencí, briefingů či podnikových all-hand meetingů.

Audiopro s.r.o. dodává nejrůznějším státním, vzdělávacím i soukromým organizacím profesionální audiovizuální řešení, která výrazně zlepšují kvalitu poskytovaných služeb, interní i externí komunikaci, a také samotné pracovní prostředí. Svým řešením distribuce audia zareagovalo mj. na požadavky Ministerstva zdravotnictví, jehož mediální výstupy patří aktuálně k těm nejsledovanějším.

Naše společnost připravila distribuční systém, který nyní MZČR používá pro zajištění svých tiskových konferencí. Kromě nároků na srozumitelnost zvuku a vizuální čistotu jsme při instalaci kromě značné mobility systému zohlednili také jeho větší vstřícnost vůči novinářům. Tento systém lze samozřejmě instalovat i napevno a XLR konektory pro linkový audio signál novinářům zpřístupnit formou nástěnného panelu tak, jak s tím počítáme například v případě chystaného řešení pro další vládní instituce.

Michal Černý, Key Account Manager – Audiopro s.r.o.

Obrovskou výhodou z hlediska interakce s novináři je možnost přes XLR konektory připojit k systému kamery a získat tak linkový audio signál tiskové konference. Před každým z řečníků je pak umístěn jen jeden diskrétní mikrofon, scéna tak zůstává vizuálně čistá. Kromě technické přehlednosti koncipovalo Audiopro tento systém rovněž jako vysoce mobilní a kompaktní. Potřebné komponenty lze umístit pouze do dvou až tří rackových boxů značky SKB, které jsou nejenže snadno přenosné, ale i takřka nezničitelné.

Mobilní provedení distribučního systému dává možnost zvolit lokaci tiskové konference a přizpůsobit volbu prostoru nejrůznějším aspektům – počtu novinářů, naléhavosti situace apod. Celé řešení zprovozníte do patnácti minut.

Navržený systém se opírá především o audio matici Biamp Tesira, která obstarává veškerou distribuci vstupů a výstupů. Děje se tak s využitím AVB standardu, jenž je vhodný pro nízko-latenční a časově synchronizovaný přenos zvuku a videa a dokáže podobné systémy zbavit nepřehledného množství propojovacích kabelů. Ostatní komponenty distribučního systému lze měnit podle potřeby, a sice v závislosti na počtu řečníků, velikosti prostoru nebo dle nároků na akustiku.

V případě Ministerstva zdravotnictví byly použity dva špičkové miniaturní řečnické mikrofony na husím krku dánské značky DPA, přijímače Electro-Voice pro bezdrátové mikrofony (slouží moderátorům a pro dotazy novinářů), zesilovač Biamp (4x60W), profesionální pasivní dvoupásmové reprosoustavy Dynacord a rozšiřující jednotka Biamp TesiraCONNECT pro navýšení počtu AVB portů.

Audiopro slaví se svým řešením úspěchy také v podnikovém prostředí. Zmiňované systémy jsou totiž mimořádně škálovatelné a lze je přizpůsobit různým nárokům např. při odbavení townhall (či all-hand) meetingů, jejichž prostřednictvím vedení firem přímo oslovuje své týmy a zaměstnance. Toto konkrétní řešení namísto panelu pro novináře počítá s USB rozhraním, ke kterému lze připojit notebook. Vedení firmy pak může meeting živě streamovat přes libovolnou platformu (Lifesize, Microsoft, YouTube, Facebook apod.)  tisícům zaměstnanců napříč kontinenty a následně umístit záznam na intranet apod.

Využití těchto systémů je velmi široké a flexibilní. Díky námi na klíč dodávaným AV řešením, jsme schopni systém přizpůsobit měnícím se potřebám uživatelů. Společným jmenovatelem je v tomto případě technická přehlednost, spolehlivost, rychlé zprovoznění, srozumitelný zvuk a efektivní distribuce audiovizuálního obsahu.

Michal Černý, Key Account Manager – Audiopro s.r.o.

Potřebujete poradit s obdobným  řešením?  Hledáte vhodné technické vybavení pro teamovou spolupráci či podnikovou komunikaci?  Malým i velkým firmám nabízíme řešení na klíč.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com