Amfiteátr Koka Booth ozvučen balíčkem technologií Electro-Voice a Dynacord

Amfiteátr Koka Booth ozvučen balíčkem technologií Electro-Voice a Dynacord

Reference

Ve vyběrovém řízení na ozvučení venkovního koncertního areálu s kapacitou 7000 posluchačů zvítězil „balíček“ tvořený line array systémem Electro-Voice X-Line Advance, novými výkonovými zesilovači řady Dynacord IPX a systémovým softwarem SONICUE.

Provozovatelé venkovního amfiteátru Koka Booth v severokarolínském Cary (USA) se rozhodli odstávku během pandemie využít k modernizaci ozvučovacího systému. Do „konkurzu“ na nový systém byl přizván i dlouholetý dodavatel audio řešení – společnost CareySound AVL, která zájemcům předvedla line array systém Electro-Voice X-Line Advance párovaný s novými zesilovači Dynacord.

Předchozí zvukový systém amfiteátru pracoval s reproduktorovou konfigurací LCR (levá, střed, pravá) doplněnou o outfieldové zpožďovací jednotky. Po prostudování koncertního areálu, který pravidelně hostí například vystoupení orchestru North Carolina Symphony, se tým společnosti  CareySound rozhodl nasadit line array systém X-Line Advance v uspořádání „levá-pravá“ s kardioidními subwoofery.

Uvědomili jsme si, že přítomnost několika dalších výrobců udělá z celé předváděčky spíše ‚přestřelku‘. Vzhledem k tomu, že si většina velkých produkcí vozí své vlastní systémy, naším cílem bylo uzpůsobit instalaci především potřebám symfonického orchestru. To znamenalo dosáhnout rovnoměrného full-range pokrytí a udržet energii systému – a zejména energii subwooferů – mimo jeviště. Díky tomu se naše demo lišilo od ostatních. Ostatní systémy se totiž vyznačovaly ohromujícími basy, které mají tendenci silně zastírat detaily. V porovnání s nimi zněl systém složený z EV a Dynacord skvěle, respektive velmi přesně a zřetelně.

Ken Carey, Zakladatel a jednatel CareySound

CareySound konzultovali finální provedení systému s aplikačními inženýry firmy Electro-Voice. Line array jednotky a subwoofery nasazené v Koka Booth jsou tak přizpůsobeny pro nasazení ve zcela otevřeném venkovním prostředí a jsou připraveny na nepříznivé povětrnostní podmínky. Dvojice array systémů s pěti elementy X1i-212 využívá pro primární pokrytí tři 90stupňové a dva 120stupňové boxy (umístěné ve spodní části hnízda). Původní středový array nyní nahrazují duální 18palcové subwoofery X12i-128 v kardioidním provedení, které jsou uchyceny na závěsu, jenž zkonstruovala firma CareySound. Všechny prvky systému se vyznačují sklolaminátovým opláštěním a krytou elektronikou.

Ke všem třem hlavním závěsům je připojen jeden downfill reproduktor EVF-1122D/94. Podél hrany pódia je v roli frontfillů rozmístěno šest boxů  EVC-1082/96. Dalších šest nízko-profilových EV MFX-12MC plní roli pódiových monitorů. Budovu ve tvaru půlměsíce, která je umístěna mimo pódium v zadní části hlediště, odbavuje 12 kompaktních reproduktorů EVC-1082-96.

Všechny reproduktory jsou buzeny zesilovači Dynacord IPX. Celý zvukový systém je sledován a optimalizován prostřednictvím softwaru SONICUE a pracuje se síťovým protokolem Dante (s využitím optických a Cat-6 kabelů). Kombinace šesti Dynacord IPX10:4 budí reproduktory pomocí pouhých osmi zesilovačů (na rozdíl od 25 zesilovačů původního řešení). Všech šest modelů navíc využívá integrovanou 96kHz DSP jednotku.

Transparentní zvuk, DSP a výkon těchto zesilovačů jsou mimořádné,.Dynacord IPX jsou tak dobré, že jejich nasazení doporučuji v každé instalaci, kterou realizujeme. Třešničkou na už tak působivém ‚balíčku‘ je dokonalá a bezproblémová integrace se systémovým softwarem SONICUE.

John Carey

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com