Videokonference – Lifesize představuje koncové end-to-end šifrování pro každého

Videokonference – Lifesize představuje koncové end-to-end šifrování pro každého

Novinky

Zabezpečení pro placené i bezplatné účty. Společnost Lifesize, jeden z předních dodavatelů vysoce kvalitních řešení pro podnikovou komunikaci, nedávno ohlásila novou strategii. Tento inovátor v oblasti sjednocené komunikace přichází s novým komplexním řešením zabezpečení svých služeb. Všichni jeho zákazníci mohou nyní využívat kompletní koncové (end-to-end) šifrování pro videohovory dvou stran (point-to-point) i pro hovory skupinové.

Toto nové řešení představuje první skutečně komplexní koncové šifrování určené pro veškeré druhy videokonferenčních služeb. Vztahuje se jak na ke cloudu připojená zařízení zasedacích místností, tak na „cloudový“ video software. Nové vydání této aktualizace se spustí automaticky ve třetím letošním čtvrtletí.
K novému šifrování získají přístup všichni uživatelé Lifesize a své video hovory budou moci šifrovat provozovatelé placených i bezplatných účtů. Koncové šifrování budou podporovat desktopové, webové i mobilní aplikace. Počítáno je rovněž s pokrytím 4k systémů určených pro konferenční technologie Lifesize.

Technologie Lifesize jako reakce na COVID-19

Ačkoliv poptávka po videokonferencích v posledních několika letech vytrvale rostla, cestu ke cloudovým službám dramaticky urychlila až opatření vyhlášená v souvislosti s koronavirem COVID-19 . Společnosti v reakci na celosvětovou pandemii přijaly videokonferenci jako nástroj pro komunikaci a spolupráci týmů a jednotlivců na dálku. Společnosti ovšem zároveň vyžadují, aby byly jejich hovory spolehlivě zabezpečeny.
Vedoucí výzkumu v poradenské společnosti Gartner, Mike Fasciani, v dubnu 2020 zveřejnil článek, ve kterém hovoří o důležitosti zabezpečení videohovorů. Toto téma nabývá na naléhavosti zejména kvůli rostoucímu počtu nezabezpečených systémů na trhu. Kyber-útoky na nezabezpečené videokonference, jako je například tzv. „zoombombing“, způsobily, že se zákazníci začali ve větší míře obávat o to, co se s jejich daty na cloudu děje.

Bezpečnost bude u podnikových videokonferenčních systémů představovat vždy jedno z rozhodujících hodnotících hledisek. Nedávné odhalení slabých míst v oblasti zabezpečení a zajištění soukromí toto znepokojení ještě zvýšilo. Současní dodavatelé podnikových video služeb musí zajistit, aby jejich řešení nebyla jen snadno použitelná nebo funkčně bohatá, musí být také spolehlivě zabezpečena. Videotechnologie by proto měly k zabezpečení a ochraně zákaznických dat přistupovat systematicky.

Zabezpečení moderní zasedací místnosti

Díky této nové metodě koncového šifrování (E2EE) budou uživatelé Lifesize moci šifrovat veškeré své videohovory. Tato podpora se týká volně dostupných a placených plánů. Šifrováno bude navíc jak video, tak i zvuk. Šifrovací klíč bude možné bezpečně sdílet mezi všemi účastníky videokonference. Média budou šifrována na úrovni (od) každého účastníka a zůstanou šifrována i během přenosu.


Vzhledem k rostoucí poptávce po video spolupráci a komunikaci je zřejmé, že si vedoucí představitelé firem nemohou dovolit riskovat. Jednání a rozhovory potřebují vhodné šifrování, které jim zajistí soulad s nejnovějšími požadavky a předpisy. Servery Lifesize budou nabízet přístup pouze lidem, kteří mají k dispozici vygenerovaný šifrovací klíč pro daný video/audio hovor. Společnost Lifesize rovněž plánuje zavést správu šifrovacích klíčů na úrovni zákazníka. Společnosti, které pracují v silně regulovaném prostředí, tak budou mít nad procesem šifrování ještě větší kontrolu.

V případě nasazení koncového šifrování dojde v rámci konferenční místnosti k dočasnému omezení účastníků PSTN hovorů (veřejné komutované telefonní sítě), videokonferenčních záznamů a podpory zařízení třetích stran. V tomto důležitém mezníku dějin komunikace představuje tato další ochranná vrstva zcela zásadní prvek pro zabezpečení firem z nejrůznějších odvětví.

Příprava na „věk videa“

Vzhledem k tomu, že se pro práci na dálku stávají videokonference zcela běžným nástrojem, v oblasti jeho zabezpečení neexistuje žádný důvod pro kompromisní řešení. Podle technologického ředitele společnosti Lifesize, Bobbyho Beckmanna, pokusy o nasazení vhodného IP zabezpečení do praxe přinesou více škody než užitku.

Firmy se na zabezpečení videokonferencí musí zaměřit takříkajíc „od prvního dne“. Lifesize k tomuto úsilí přispívá tím, že zajišťuje ochranu dat všech zákazníků. Zabezpečení citlivé komunikace a hovorů je k dispozici bez ohledu na to, zda se jedná o platícího klienta, či nikoliv.

Poskytnutí komplexní ochrany všem zákazníkům na celém světě posílí závazek společnosti Lifesize řešit skutečně všechny výzvy, kterým mohou zákazníci čelit. Lifesize pomáhá svým zákazníkům postavit se čelem k vytvoření spolehlivě zabezpečené zasedací místnosti. V okamžiku, kdy firmy neustále inovují své vybavení a připravují se na věk nových technologií a nových způsobů spolupráce, je tento přístup zcela zásadní.

I přesto, že Lifesize odmítá dělat v oblasti zabezpečení kompromisy, jeho zákazníci nebudou připraveni o uživatelskou zkušenost snadno použitelné technologie – jednoduché, intuitivní videokonference.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné videokonferenční či prezentační techniky? Malým i velkým firmám nabízíme řešení na klíč.

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com