Systémy Bosch pro veřejné ozvučení a hlasové výstražné systémy získaly jako první certifikaci EN 54

Systémy Bosch pro veřejné ozvučení a hlasové výstražné systémy získaly jako první certifikaci EN 54

Novinky

Bosch (Electro-Voice a Dynacord) je celosvětově první výrobce, jehož hlasové výstražné systémy a systémy veřejného ozvučení získaly osvědčení o souladu se standardem EN 54. Bosch je rovněž první, kdo je schopen nabídnout vlastní systémy PA i ELA (100V), ověřené dle standardu EN 54.

Od března 2013 získalo několik produktových řad reprosoustav Electro-Voice certifikaci dle EN 54-24, což je soubor evropských standardů pro systémy požární detekce a výstrahy, které se týkají právě reprosoustav. Nyní, s certifikací svých hlasových výstražných systémů, řízení a indikace podle EN 54-16, rozšiřuje Bosch své portfolio produktů s certifikací EN 54.

Nejen že produkty Bosch, které řadu let prokazují svou spolehlivost, odpovídají bezpečnostním standardům a doporučením, ale díky této certifikaci si společnost Bosch upevnila místo na trhu jako průkopník na poli hlasových výstražných systémů.

„Zaznamenali jsme trend slučování systémů pro hlasovou výstražnou signalizaci a elektrickou požární signalizaci. Díky certifikaci našeho systému DYNACORD PROMATRIX 8000 dle standardu EN 54-16, který zahrnuje i komponenty PA, tak zákazníkům nabízíme i v tomto segmentu produkty odpovídající kvality. Bosch je celosvětově první společností, která nabízí vlastní flexibilní a modulární systémy plošného i PA ozvučení dle standardů EN.”

Oliver Sahm, ředitel aplikačního designu Bosch Communications Systems

Následující produkty z oblasti PA (Pro Sound) získaly nedávno, jako součást systému DYNACORD PROMATRIX 8000, certifikaci dle EN 54-16: Electro-Voice NetMax N8000 systémový kontrolér a digitální matice DYNACORD P64 , včetně souvisejících síťových karet CobraNet a Dante vícekanálové zesilovače Electro-Voice CPS a DYNACORD DSA, stejně jako modul RCM-810 pro vzdálené řízení modul LML-1 pro monitoring kontinuity 100V vedení v reálném čase.

Prvním projektem, který bude kompletně navržen a implementován podle doporučení EN 54 je stadion Allianz Riviera v Nice (Francie). „Tímto jsme dokázali předvést, že kromě skvělých zvukových kvalit jsou naše systémy schopné splnit i náročné požadavky evropských standardů,“ dodává Sahm. „Klíčovou roli v úspěšném procesu certifikace sehrál náš software IRIS-Net, nabízející unifikovanou platformu a široké možnosti konfigurace,” upřesňuje Tobias Pirtsch z oddělení Application Design and Tech Support Installed Sound, a zároveň vedoucí projektu, odpovědný za získání certifikace EN 54 pro produkty kategorie Pro sound. „Dalším faktorem byly samozřejmě naše dlouholeté zkušenosti z úspěšně realizovaných instalací, ve kterých již ozvučovací systém a systém hlasové výstrahy tvořily jeden integrovaný celek. Abychom mohli zákazníkům poskytnout potřebné informace, připravujeme nejen informační dokumentaci, ale i speciální školení, zaměřené na požadavky standardů EN a jejich správnou implementaci do návrhu systému.”

„Na úspěšné certifikaci dle EN 54 vydělají především naši zákazníci,” říká Oliver Sahm. „Díky ní totiž mají naši zákazníci dlouhodobou jistotu při plánování a implementaci svých projektů – a to na celoevropské úrovni. Navíc to pro instalační firmy představuje značné zjednodušení při získávání certifikace na instalované PA a ELA (100V) systémy, které tak integrátoři nemusí tvořit komplikovanou kombinací produktů od více dodavatelů, což dává jak nové možnosti při tvorbě špičkového zvukového systému bez kompromisů i z hlediska bezpečnosti provozu, tak značně zrychluje celou realizaci. Takové řešení je tak nyní doslova spásou pro všechny moderní multifunkční arény: kombinovaný systém, integrující ozvučení a systémy hlasové výstrahy snižuje náklady a eliminuje potřeby více systémů,” zdůrazňuje Pirtsch. „V mnoha případech tak je možné díky rozšíření certifikace hlasových výstražných systému o ozvučovací systémy realizovat takovou instalaci bez potřeby další speciální autorizace.”

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších prostor vč. evakuačního rozhlasu?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com