MXE5 – první člen nové řady maticových mixážních procesorů MXE od Dynacordu

MXE5 – první člen nové řady maticových mixážních procesorů MXE od Dynacordu

Novinky

Společnost Dynacord zařadila po uvedení mezinárodně uznávaných zesilovačů řad IPX / TGX a softwaru SONICUE pro ozvučovací systémy do své nabídky také vysoce kvalitní profesionální elektronické řešení v podobě nového maticového mixážního procesoru MXE5. Je navržen pro konzultanty, produkční společnosti a systémové integrátory, kteří vyžadují tu nejvyšší kvalitu podkresového zvuku a nekompromisní odbavení živé produkce.

Audio matice 24x24 pracuje s možnostmi vedení signálu i mixážními funkcemi. Vyznačuje se 12 analogovými mikrofonními/linkovými vstupy a osmi linkovými výstupy. MXE5 slouží zároveň jako komunikační hub pro všechny IP periferie a na systémové úrovni poskytuje komplexní dohled nad veškerými příkazy.

 • Nejvyšší možná zvuková kvalita pro podkresovou hudbu a živou produkci.
 • Komplexní řízení a dohled nad širokou škálou aplikací.
 • Sada pokročilých funkcí pro profesionální zvukový mix a vedení signálu.
 • Plná integrace se softwarem SONICUE pro ozvučovací systémy.

Připraven k širokému uplatnění

MXE5 je navržen pro konzultanty, produkční společnosti a systémové integrátory, kteří vyžadují tu nejvyšší kvalitu podkresového zvuku a nekompromisní odbavení živé produkce. Jedná se o perfektní volbu pro instalace na stadionech a sportovištích, v kongresových, konferenčních a uměleckých centrech, v kostelech a ve velkých vzdělávacích střediscích. Produkční společnosti mohou MXE5 nasadit také v systémovém racku během ozvučení živé hudby.

Nejvyšší zvuková kvalita

MXE5 díky využití pokročilého DSP procesoru poskytuje mimořádnou zvukovou kvalitu. Procesor pracuje se vzorkovací frekvencí 96 kHz, s dynamickou odezvou více než 118 dB a ve srovnání s konkurencí i s nejnižší latencí méně než 0,22 ms. Špičková DSP technologie firmy Dynacord vyniká rovněž v dalších „disciplínách“, jako je například extrémně nízká úroveň zkreslení (<0,002 dB THD) a odstup signálu od šumu v hodnotě větší než 118 dB.

Pro účely mixu a vedení signálu

MXE5 není „jen“ výkonným maticovým systémem, uživatelům nabízí i mnoho dalších funkcí. Funguje rovněž jako „systémový manažer“ a OCA kontrolér pro kompletní možnosti monitoringu a dohled nad systémem. Kromě toho může sloužit také k ovládání procesoru FIR-Drive v reproduktorech. Za účelem vylepšení výkonu stávajících systémů je prostřednictvím plug-inů podporována i integrace s technologiemi třetích stran. Jako první je podporován plug-in pro kontrolní systém Q-SYS. Maticový mixážní procesor MXE5 využívá kompletní síťovou infrastrukturu, včetně přenosu audia přes protokol Dante, řídícího protokolu AES70 a nulových požadavků pro dodatečně integrované externí karty.

MXE5 je vybaven 24 kanály profesionálních vstupní a výstupních prvků a funkcí pro zpracování zvuku, jako jsou zone mixing, dynamický EQ, delay, kompresor, limitace, funkce ducking, de-esser a další. V budoucnu budou přidány volně dostupné funkce pro DSP konfiguraci, auto mixing, engine pro správu úkolů, funkce Acoustic Echo Cancellation (AEC), Automatic Gain Control (AGC) a Ambient Noise Control (ANC).

Základním pilířem konstrukce MXE5 je jeho mimořádná spolehlivost a bezporuchovost během provozu. Primární a sekundární porty s OMNEO rozhraním navíc zajišťují flexibilitu a možnost integrace do různých síťových prostředí, včetně například podpory protokolu RSTP. Osm řídících GPIO portů pracuje s vestavěným multicastovým filtrem, díky kterému je MXE5 ideální pro řízení přes Wi-Fi sítě.

Postaveno na komplexním softwarovém řešení

Postaveno na komplexním softwarovém řešení

MXE5 je zcela integrován se softwarem Dynacord SONICUE. Tento software pro ozvučovací systémy patří k nejfunkčnějším řešením na trhu, poskytuje ucelené ovládání a snadný a intuitivní provoz. Díky SONICUE je možné k procesoru MXE5 přiřadit personalizované funkce, definovat oprávnění pro správu systému a provádět GPIO konfiguraci.

Volitelný dotykový ovládací panel TPC-1 se vyznačuje nízkým profilem a 5,7“ HD displejem. Díky univerzálnímu montážnímu mechanismu (EU, UK, US) a technologii PoE (napájení přes Ethernet) lze panel snadno připevnit a instalovat. TPC-1 lze ovládat a konfigurovat pomocí softwaru SONICUE.

Chcete se o systémech Dynacord dovědět více nebo potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vnitřních i venkovních prostor?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com