Koaxiální aktivní monitor Dynacord AXM 12A

Koaxiální aktivní monitor Dynacord AXM 12A

Novinky

Společnost Dynacord rozšiřuje svoje portfolio o multifunkční a všestranný aktivní monitor AXM 12A.

Tento monitor nabízí jak čistý a detailní odposlech, tak dostatečnou hlasitost, které dosahuje i přes malé rozměry a nízkou hmotnost. Díky náklonu v úhlu 33° je reprobox AXM 12A ideální i pro menší pódia. Je-li však součástí ozvučovací aparatury, jako doplňkový reproduktor nebo zpožďovaná vykrývka představuje AXM 12A atraktivní ozvučovací řešení. V kombinaci se subwooferem lze tento nový monitor od Dynacordu použít i jako poměrné výkonný a přitom malý třípásmový PA systém.

Úspěch vystoupení umělce často do velké míry závisí na tom, zda se detailně slyší v odposlechovém systému a dokáže kontrolovat svůj hlas. Díky koaxiální konstrukci 12“/1.75“ se aktivní monitor AXM 12A může pochlubit prvotřídním pokrytím a to rovnoměrně kónicky v úhlu 90°. Vysoká efektivita měničů v kombinaci s vestavěným 520W zesilovačem třídy D (360W Lo + 160w Hi) umožňují dosáhnout maximální hladiny akustického tlaku na úrovni 128 dB

Vlastní konstrukce 12“ aktivního monitoru AXM 12A je reakcí společnosti Dynacord na náročné požadavky každodenních živých vystoupení. Patří mezi ně integrovaný digitální signálový procesor s nastavením filtrů IIR/FIR, digitální třípásmový ekvalizér (s parametrickými středy), přizpůsobitelný ořez hloubek a proměnný filtr proti zpětné vazbě. K dispozici jsou tři audio vstupy: dva MIC/Line vstupy přes XLR/jack kombinované zdířky (s možností individuálního zapnutí fantomového napájení) a stereofonní RCA vstup (phono/cinch). Podsvícený LCD displej a otočný enkodér představují uživatelsky příjemné rozhraní a poskytují mimo jiné informace o nastavení a o úrovních všech tří vstupů. Odposlech disponuje pěti předvolbami pro použití jako odposlech či jako PA, navíc je k dispozici pět pamětí pro uživatelské nastavení. Kvůli efektivní ochraně během transportu a použití je ovladací panel zapuštěný tak, aby nehrozilo poškození enkodéru.

Pro snazší a pohodlnější přenášení je monitor vybaven držadly, a to přestože váží necelých 15 kg. Ozvučnice reproduktoru AXM 12A je vyrobena z patnáctimilimetrové březové překližky s vrstveným ochranným nátěrem a je opatřena pevnou kovovou mřížkou, která zajišťuje spolehlivý výkon a odolnost i při náročných podmínkách rockových turné.

I mimo koncertní pódia se všestrannost reproduktorů AXM 12A dobře uplatní: připevníme-li je na stojan, mohou sloužit jako kompaktní, ale přitom výkonná ozvučovací aparatura nebo jako pomocný reproduktor. Díky integrované funkci zpoždění (pro vzdálenosti do 100m v intervalech 0,1m) je možné model AXM 12A snadno použít i jako zpožďovaný vykrývací systém. Navíc kombinací s aktivním subwooferem lze vytvořit velice kompaktní aktivní třípásmový systém. Další praktický detail: když se připevní na stojan, je možné reproduktor AXM 12A používat ve svislé poloze, takže ovladací panel je díky umístění na straně přístupný za všech okolností.

 • Více o produktech značky Dynacord a možnostech jejich využití naleznete v našem produktovém katalogu – ZDE.
 • Související články: Rozhovor s nejvytíženějším německým baskytaristou Oliverem Poschmannem nejen o odposlechu AXM 12A – ZDE.

Zaujal vás tento produkt, chcete se o systémech Dynacord dovědět více nebo potřebujete poradit s ozvučením?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com