Electro-Voice uvádí ZLX G2 – druhá generace kultovních reprosoustav

Electro-Voice uvádí ZLX G2 – druhá generace kultovních reprosoustav

Novinky

Společnost Electro-Voice uvádí na trh druhou generaci fenomenálních přenosných reprosoustav řady ZLX. Modely ZLX G2 staví na všem, co z původní série udělalo tak oblíbený a ikonický produkt a nadto přidává i značné množství nových funkcí a vlastností. Nová řada zahrnuje 15“, 12“ a zcela nově i 8“ dvoupásmové modely v aktivní i pasivní verzi. 

únor 2024

Pokračování úspěšného příběhu

Společnost Electro-Voice představila první generaci reprosoustav řady ZLX v roce 2013. Jejím tehdejším cílem bylo přivést na trh produkt, který by za nebývale nízkou cenu nabídl profesionální výkon se špičkovým zvukem, robustním provedením a průlomovými možnostmi konfigurace i ovládání. Všech těchto kvalit – včetně výjimečné spolehlivosti při každodenním používání – si rychle všimli uživatelé po celém světě a reprosoustavy ZLX se brzy staly měřítkem toho nejlepšího ve třídě, kterou samy vytvořily.

Příběh, o jehož úspěšnosti svědčí více než jeden milion prodaných kusů, má nyní své pokračování. Nová – druhá – generace ZLX G2 staví na vítězné receptuře svého předchůdce a na trh přichází se širším frekvenčním rozsahem, s navýšeným SPL, výraznější odolností, rozšířenou konektivitou a vylepšenou ergonomií.

Prvotřídní technologie, prvotřídní zvuk

Prvotřídní technologie, prvotřídní zvuk

Byl to právě špičkový zvuk, který přesvědčil nespočet uživatelů, aby si pro ozvučení živého hudebního vystoupení, reprodukci hudby či mluvené slovo zvolili právě přenosné reprosoustavy ZLX. Druhá generace jde v tomto směru ještě dále. Maximální SPL bylo navýšeno na 129 dB (ZLX-15P-G2) a za krycí mřížkou jsou ukryty nejnovější technologie firmy Electro-Voice, díky kterým tyto reprosoustavy podávají opravdu ohromující akustický výkon. Jedná se především o patentovaný typ vlnovodu SST (Signal Synchronized Transducers), ke kterému je uchycen woofer i kompresní měnič každého modelu, a který navzdory kompaktním rozměrům ozvučnice rozšiřuje basovou odezvu reprosoustavy a přispívá k vyrovnanému vertikálnímu i horizontálnímu pokrytí napříč celým frekvenčním spektrem.

Chytré ovládání a konektivita

Chytré ovládání a konektivita

Poznámka „Powered by Dynacord“ na modelech řady ZLX G2 neznamená nic jiného, než že nové reprosoustavy Electro-Voice mají ve svých útrobách prémiovou elektroniku sesterské značky Dynacord. Mimořádně účinné moduly s 1000wattovými výkonovými zesilovači ve třídě D jsou vybaveny integrovaným čtyřkanálovými digitálním mixem se třemi vstupy a vysoce kvalitními efekty. Součástí mixážní jednotky jsou také dva kombinované XLR/TRS konektory s možností 24V phantomového napájení a podporou vysoko-impedančního signálu (Hi-Z). Nechybí pokročilé funkce, jako jsou automatické potlačení zpětné vazby, audio ducking, komprese, nastavení zpoždění reproduktoru a další.

Nové reprosoustavy mají k dispozici pět továrních předvoleb: Music, Live, Speech, Club a nově i FRFR. Poslední jmenované přednastavení FRFR (Full Range, Flat Response) pracuje s plochou/neutrální frekvenční odezvou, díky které lze přes ZLX G2 přesně reprodukovat zvuk různých modelingových procesorů a simulací kytarových reproboxů, což je v této kategorii reprosoustav naprostá novinka.

Aktivní reproduktory ZLX G2 mají rovněž presety určené pro produkci se subwooferem, které pomáhají sladit hlasitost a crossover point v rozsahu překrytí 12 dB. Kompatibilitu obou komponent lze dále doladit pomocí horno-propustných (HP) filtrů DSP jednotky.

Veškeré funkce mixu lze u všech modelů ZLX G2 ovládat a monitorovat na dálku prostřednictvím mobilní aplikace Electro-Voice QuickSmart, která je dostupná pro iOS a Android. Pomocí této aplikace lze také libovolně párovat a seskupovat až šest přenosných reprosoustav Electro-Voice s podporou Bluetooth. Díky bezdrátovému stereofonnímu přenosu přes Bluetooth mohou uživatelé bezdrátově spárovat dva reproduktory ZLX G2 a používat je jako stereo sestavu.

Konfiguraci reprosoustav v místě použití zvládnou uživatele všech úrovní. Lze ji provést během několika sekund pomocí jednoho jediného ovladače a LCD displeje, který je u druhé generace větší a má vyšší rozlišení.

Nová forma i obsah

Nová forma i obsah

Design ozvučnice, ergonomie a všestrannost – to jsou tři priority, na které se tým společnosti Electro-Voice při vývoji druhé generace soustředil. Výsledkem je elegantní a zároveň robustní spojení „formy a funkčnosti“ – koncept, který rozvíjí konstrukci modelů první generace a zároveň významným způsobem zlepšuje uživatelský komfort.

Černé reproduktorové skříně jsou u ZLX G2 vyrobeny z odolného polypropylenu a nově mají také výztužnou „páteř“ s vyraženým logem Electro-Voice. Symetrické zakřivení bočních stran v úhlu 55º přispívá ke strmějšímu vyzařovacímu úhlu v okamžiku, kdy je reproduktor používán v roli pódiového monitoru. Kromě snadnějšího poslechu má uživatel i lepší přístup ke vstupnímu/ovládacímu panelu na druhé straně.

U 12“ a 15“ verze lze ozvučnici podsadit (kick-back) ve vertikální poloze tak, že reproduktor vyzařuje zvuk směrem nahoru v úhlu 23º. Přepracováno bylo také posazení skříně a to tak, aby při jejím umístění přímo na subwoofer (bez použití distanční tyče) reprosoustava mířila přímo dopředu. Přepracovaný design ozvučnice je spíše vertikální povahy a proto je – dle slov výrobce – vizuální dojem z početnější sestavy ZLX G2 vzhlednější.

U nové řady je k dispozici také montážní příslušenství pro trvalou instalaci. Jedná se o nástěnný držák ve tvaru „U“ pro horizontální či vertikální montáž 12“ a 15“ modelů; dále o nástěnný držák s dlouhým ramenem pro vertikální instalaci 12“ a 15“ modelů (s nastavením náklonu) a nástěnný držák s krátkým ramenem pro vertikální umístění 8“ verze.

Pro všechny modely jsou dodávány krycí návleky. Díky plochému provedení vrchní strany návleků se reproduktory snadněji balí, dobře se skládají na sebe, skladují a převážejí.

Připraveno pro široký okruh uživatelů

Připraveno pro široký okruh uživatelů

Všechny uvedené vlastnosti a vylepšení nové generace znovu potvrzují, že řada ZLX zůstane skvělou volbu při výběru prvního profesionálního PA systému. Nové vlastnosti zároveň rozšiřují užitnou hodnotu těchto reprosoustav na další specifické okruhy uživatelů.

Například DJové budou ve srovnání s předchozí generací těžit z vyššího SPL, využívat mohou bezdrátový stereo přenos a ovládání, automatické potlačení zpětné vazby, audio ducking a nastavitelné systémové presety. Hudebníci ocení vestavěný mix s ekvalizérem, kompresorem a efekty, předvolby pro nástrojové a mikrofonní vstupy, vysoko-impedanční vstup a phantomové napájení. Rentalové a produkční společnosti mezi svými stávajícími reproduktory uvítají menší 8“ model. Reprosoustavy ZLX G2 v neposlední řadě představují uživatelsky přívětivé řešení pro všechny audio nadšence, kteří chtějí zvýšit kvalitu zvuku pro domácí použití, setkání a slavnosti nejrůznější povahy.

Potřebujete poradit s ozvučením nejrůznějších vnitřních i venkovních prostor?

Lukáš Král

lukas.kral@audiopro.cz+420 777 238 283

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com