Electro-Voice představil mikrofonní řadu zpěvových a nástrojových mikrofonů v sérii ND

Electro-Voice představil mikrofonní řadu zpěvových a nástrojových mikrofonů v sérii ND

Novinky

ND série kabelových zpěvových a nástrojových mikrofonů je nástupce proslulé řady N/Dym.  Nová série ND rozšiřuje původní produktovou nabídku o čtyři zpěvové a čtyři nástrojové modely určené pro živá vystoupení a práci ve studiu.

Každý model série ND je vybaven funkcemi, které jsou jedinečné v poměru cena a způsob využití. Všechny tyto mikrofony jsou navrženy tak, aby mohly nabídnout vynikající zvukovou kvalitu, kontrolu nad akustikou a odolnost. Srdcem těchto nových dynamických modelů je nová mikrofonní vložka s velkou membránou, která technologii původních N/Dym vložek povyšuje na novou úroveň po stránce akustického přednesu.

Zpěváci si mohou vybrat určitý model ze série ND tak, aby dosáhli optimálních výsledků a to s ohledem na velikost koncertního sálu a nebo úroveň hlasitosti. Zvukaři i muzikanti ocení výhody snadné montáže díky inovativním mechanickým vychytávkám, které řeší typické problémy s umístěním nástrojových mikrofonů. Celá série se pyšní mřížkami Memraflex, odolnými proti promáčknutí, humbucker snímači kvůli ochraně proti elektromagnetickému šumu a odpruženými vložkami pro minimalizaci ruchů vznikajících při manipulaci.

Dynamické zpěvové mikrofony série ND jsou navrženy tak, aby vyhovovaly třem oblastem využití, a liší se směrovou charakteristikou, zvukovým vyladěním vložky a tvarem mřížky. Modely ND76 a ND76S (s přepínačem vypnuto/zapnuto) jsou ideální volbou pro malé až střední koncertní sály, mají kardioidní směrovou charakteristiku a zvýrazněné vyšší střední pásmo pro jiskrný, čistý a vyvážený zvuk vokálů. Model ND86 bude skvěle fungovat na velkých koncertech a festivalech, má regulovanou superkardioidní směrovou charakteristiku a omezenou citlivost vůči určitým frekvencím mimo osu, zejména pak hluku ze scény. Mikrofon ND96 je pak vynikající pro hlasité koncerty na scénách jakékoliv velikosti, vykazuje velmi vysokou odolnost proti zpětné vazbě, díky které protlačí vokály v mixu. Má superkardioidní směrovou charakteristiku, upravenou frekvenční křivku a charakteristickou hranatou mřížku, která umožňuje zpěvákovi maximální přiblížení k mikrofonní vložce. Nástrojové mikrofony série ND se výborně hodí jak pro živý zvuk tak pro studiovou práci. K dispozici jsou tři dynamické modely a jeden kondenzátorový mikrofon s malou membránou. Každý z nich je optimalizován s ohledem na způsob svého použití pomocí směrové charakteristiky, zvukovým vyladěním vložky a mechanickou stavbou.

ND44 je lehký klipový dynamický mikrofon ideální pro tomy a virbly. Inovativní upínací klipsa zajišťuje rychlé a bezpečné připnutí na lem bubnu, zatímco jeho malé rozměry a nenápadná zkosená hlava umožňují přesné a nenápadné umístění mikrofonu. Stejnou službu udělá, i když ho umístíte na kytarové reproduktory a to buď pomocí stojanu nebo prostým zavěšením přímo nad reproduktor. Větší dynamický mikrofon ND46 je určen pro bicí nástroje a obecně snímání hudebních nástrojů. Je vybaven unikátním mechanismem jistícího čepu, který umožňuje snadné a přesné nastavení polohy, zejména v obtížně dosažitelných místech bicí soupravy. Skvělých výsledků s ním dosáhnete i při snímání hlubších frekvencí, včetně kotlů a basových reproduktorů. Se sérií ND přichází i jeden kondenzátorový mikrofon s malou membránou – model ND66. Filtry, tlumiče a otočná hlava modelu ND66 (jediná svého druhu na trhu) z tohoto mikrofonu činí nesmírně všestrannou volbu pro snímání bicích nad hlavou, pro hi-hat, bubny snímané z malé vzdálenosti, akustické kytary, klavír a všechny případy, pro které je typické používání kondenzátorového mikrofonu s malou membránou. Sérii ND doplňuje dynamický mikrofon ND68 vyladěný tak, aby poskytoval úderný silný zvuk bicích bez nutnosti použít ekvalizér. Má rozšířenou odezvu v nízkých frekvencích a zvládá extrémně vysoké hladiny akustického tlaku, takže je vysoce efektivní i při použití s jinými basovými nástroji.

 • Mohlo by vás zajímat:
  Jak si vybrat nejlepší mikrofon na zpěv – čtěte ZDE.

Potřebujete poradit s výběrěm mikrofonu nebo si některý z naší nabídky rovnou u nás vyzkoušet?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com