Clear-Com slaví padesáté výročí

Clear-Com slaví padesáté výročí

Novinky

Když na komunikaci záleží – půl století inovací interkomu a spojování lidí

Společnost Clear-Com®, dodavatel technologií a služeb pro komunikaci v reálném čase, slaví padesáté výročí svého založení. Při této příležitosti si připomíná bohatou historii plnou inovací a průlomových řešení v oblasti komunikace.

„Během posledních padesáti let se ze společnosti Clear-Com stala jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších značek v profesionálním zvukovém průmyslu, v oblasti komunikačních systémů."

Mitzi Dominguez, generální ředitel společnosti Clear-Com

Zatímco naše značka se stala synonymem pro nejrůznější komunikační zařízení, která profesionálům umožňují pracovat v rozhodujících chvílích společně, cesta společnosti Clear-Com je nakonec příběhem lidí, kteří byli v této branži stěžejní; vizionářští tahouni z minulosti i současnosti, bývali i současní zaměstnanci, obchodní partneři, loajální zákazníci a autority z oboru. Letos se ohlédneme za klíčovými momenty inovace a vynalézavosti a zároveň budeme hledět kupředu a hledat nové možnosti lepší komunikace.“, pokračuje Mitzi Dominguez.

Skromné začátky společnosti Clear-Com, založené 18. dubna 1968, nalezneme v San Franciscu v Kalifornii, kde ji v době, kdy hudební scéna vzkvétala a ohlušující muzika byla normou, provozoval pouze dvoučlenný tým. Právě tehdy se potkali Bob Cohen a Charlie Button a společnými silami vytvořili úplně první produkční interkom, známý jako RS-100, analogový beltpack systém. Model RS-100 se stal okamžitým úspěchem a pro produkční komunikaci ho používali legendární rockoví zpěváci a kapely jako Jefferson Airplane, Janis Joplin nebo Grateful Dead.

Od té doby společnost Clear-Com zůstává nejen věrná svým kořenům a analogovým komunikačním systémům pro koncertní vystupování, ale rozšířila své působení i do oblasti televizních a rozhlasových přenosů, využití ve státní správě, letectví, armádě, sportu, církvi, zábavním průmyslu i např. v námořní dopravě. Této pestré škále cílových trhů nyní slouží bohaté portfolio složené z aplikací na bázi IP, digitálních bezdrátových řešení, technologii fungujících přes optické vlákno i mobilních aplikací pro skupinovou i dvoubodovou komunikaci na vícečetných soukromých kanálech. Každý den se někde na světě používají systémy Clear-Com, ať už pro živá hudební vystoupení, televizní zprávy určené pro místní nebo celosvětové vysílání, ve zvláštních řídících procesech, které ovlivňují miliony životů, nebo na námořních plavidlech, a umožňují týmům různých lidí plnit složité úkoly.

Na své cestě jsme toho hodně dosáhli a v průběhu těchto oslav zjistíte, že jde o víc než o pouhé vzpomínání; společnost Clear-Com z roku 2018 se v mnoha ohledech změnila k nepoznání od společnosti, kterou jsme založili toho parného léta lásky v San Franciscu.Naše technologické postupy, celosvětová působnost, rozmanitost našich výrobků určených pro široké spektrum oborů jsou daleko za hranicemi představ zakladatelů společnosti Clear-Com. Tato oslava je naším společným vyjádřením vzájemného respektu a úcty ke všemu, čeho jsme za ta léta společně dosáhli.Připijme si na minulost, utvářejme přítomnost a inspirujme budoucnost.“

Bob Boster, jeden ze zakladatelů společnosti Clear-Com

Společnost bude slavit své výročí různými způsoby v různých částech světa – na veletrzích, na místních akcích s obchodními partnery a zákazníky, na sociálních sítích a na svých webových stránkách věnovaných právě padesátému výročí: www.clearcom50.com.

Významnou a nezastupitelnou roli sehrají inter-komunikační produkty Clear-Com mj. i na XXIII. zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu, kde budou komunikačně propojovat stovky produkčnchí a sportovních týmů.

Chcete se o možnostech využití interkomů Clear-Com dovědět více?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com