Historické londýnské divadlo se spoléhá na komunikační systém HelixNet společnosti Clear-Com

Historické londýnské divadlo se spoléhá na komunikační systém HelixNet společnosti Clear-Com

Reference

V proslulé divadelní čtvrti Theatreland (Říše divadel) v londýnském West Endu se usídlil komunikační systém HelixNet

Společnost Autograph Sales & Installations provedla první rozsáhlou instalaci komunikačního systému HelixNet v jednom z divadel londýnského West Endu. Historická divadla čtvrti Theatreland provozují své stále scény již více než sto let, přičemž jedno z nich – divadlo Aldwych – nedávno absolvovalo rozsáhlý proces rekonstrukce. Investice několika milionů liber má – dle vlastníka divadla, kterým je společnost Nederlander Theatres – Aldwych umístit na seznam budov mimořádného významu (stupeň II), a také mu má vrátit jeho původní velkolepost, kterou se toto divadlo pyšnilo při svém otevření v roce 1905 - v éře krále Edwarda.

„Hlavním cílem projektu bylo zajistit co možná největší technickou flexibilitu divadla – tedy to, aby dokázalo vyhovět technickým požadavkům představení jakékoliv velikosti."

David Stone, technický konzultant projektu

Součástí rekonstrukce byly zásadní úpravy technické infrastruktury, která je klíčovou součástí současné pódiové produkce, včetně instalace zcela nového komunikačního systému v podobě digitálního partyline interkomu Clear-Com HelixNet s IP rozhraním řady LQ Series.

„Výběr instalovaného komunikačního systému myšlenku flexibility naplňuje bezezbytku a budoucí produkce se tak mohou těšit na naprosto bezproblémový servis. Potřeba kvalitního komunikačního systému bývá často podceňována, což může – obzvláště v období měnících se nároků vznikající produkce – velmi komplikovat život technickým týmům. Fanouškem interkomu HelixNet jsem od té doby, co jsem před několika lety tento systém instaloval v divadle Dominion Theatre. Věděl jsem tedy, že nárokům flexibilního řešení dostojí.“ Dodává D. Stone.

Celkový inventář partyline systému HelixNet divadla Aldwych zahrnuje jednu základnovou stanici Master Station, deset beltpacků HXII-BP-X4, pětici headsetů CC110, pět headsetů typu CC300, tři reproduktorové stanice a jednu vzdálenou interkomovou stanici.

„Pokud jde o komunikační systémy, interkom HelixNet je synonymem flexibility,“ vysvětluje David Stone. „Odpadají svazky kabelů a díky síti uživatelských stanic dokážeme v několika minutách nasadit komunikační systém doslova kdekoliv v divadle. K tomu nám významným způsobem pomáhá chytrý systém správy interkomu HelixNet v podobě tzv. uživatelských rolí. Nezáleží na tom, kam jdete, stačí si jen vybrat, co chcete slyšet, když se tam dostanete. A navíc: schopnost odbavit po jednom kabelu až 24 komunikačních kanálů je pro náročnou produkci skutečné terno.

Potřeba přizpůsobit se hostujícím produkcím vedla realizátory rekonstrukce také k použití zařízení řady Clear-Com LQ Series – univerzální a cenově přístupných interface pro propojení a rozšíření systému přes zabezpečené LAN, WAN a IP sítě.

„Vlastní instalovaný systém je samozřejmě skvělé řešení. Je ovšem třeba myslet i na to, že hostující společnosti potřebují do sítě připojit svůj vlastní systém – ať už kvůli rozšíření, a nebo proto, že hostující jevištní manažer má prostě rád ovládací panel staré MS-704! Ať už je to jakkoliv, v tomto kontextu vznikalo naše rozhodní použít LQ rozhraní,“ dodává Stone.

Nejnovější verze konfiguračního softwaru (v4) umožňuje LQ bezproblémově integrovat se systémem HelixNet a vybavit ho tak rozhraním pro rozšíření o komunikační systémy těch největších produkcí. „K LQ rozhraní je možné připojit jakýkoliv XLR3 nebo RJ45 konektor v budově. To znamená, že do systému HelixNet můžete velmi jednoduše – jen několika konfiguračními změnami ve webovém rozhraní – přidat analogové i čtyřvodičové systémy. Se dvěma dvouvodičovými (2-drát) a čtyřmi čtyřvodičovými (4-drát) porty dokáže systém bez dalšího hardwaru a během několika minut komunikovat také se standardními analogovými PL systémy, bezdrátovými systémy či dalšími základnovými stanicemi,“ uzavírá David Stone.

Podrobnější informace o systému HelixNet naleznete ZDE.

Chcete vědět více o využití HelixNetu i dalších technologiích Clear-Com?

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com