Clear-Com slaví padesáté výročí. | Audiopro s.r.o.

Clear-Com

Clear-Com slaví padesáté výročí.

Společnost Clear-Com®, dodavatel technologií a služeb pro komunikaci v reálném čase, slaví padesáté výročí svého založení. Při této příležitosti si připomíná bohatou historii plnou inovací a průlomových řešení v oblasti komunikace.

„Během posledních padesáti let se ze společnosti Clear-Com stala jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších komunikačních značek v profesionálním zvukovém průmyslu,“ říká Mitzi Dominguez, generální ředitel společnosti Clear-Com. „Zatímco naše značka se stala synonymem pro nejrůznější komunikační zařízení, která profesionálům umožňují pracovat v rozhodujících chvílích společně, cesta společnosti Clear-Com je nakonec příběhem lidí, kteří byli v této branži stěžejní; vizionářští tahouni z minulosti i současnosti, bývali i současní zaměstnanci, obchodní partneři, loajální zákazníci a autority z oboru. Letos se ohlédneme za klíčovými momenty inovace a vynalézavosti a zároveň budeme hledět kupředu a hledat nové možnosti lepší komunikace.“

Skromné začátky společnosti Clear-Com, založené 18. dubna 1968, nalezneme v San Franciscu v Kalifornii, kde ji v době, kdy hudební scéna vzkvétala a ohlušující muzika byla normou, provozoval pouze dvoučlenný tým. Právě tehdy se potkali Bob Cohen a Charlie Button a společnými silami vytvořili úplně první produkční interkom, známý jako RS-100, analogový beltpack systém. Model RS-100 se stal okamžitým úspěchem a pro produkční komunikaci ho používali legendární rockoví zpěváci a kapely jako Jefferson Airplane, Janis Joplin nebo Grateful Dead.

Od té doby společnost Clear-Com zůstává nejen věrná svým kořenům a analogovým komunikačním systémům pro koncertní vystupování, ale rozšířila své působení i do oblasti televizních a rozhlasových přenosů, využití ve státní správě, letectví, armádě, sportu, církvi, zábavním průmyslu  i např. v  námořní dopravě. Této pestré škále cílových trhů nyní slouží bohaté portfolio složené z aplikací na bázi IP, digitálních bezdrátových řešení, technologii fungujících přes optické vlákno i mobilních aplikací pro skupinovou i dvoubodovou komunikaci na vícečetných soukromých kanálech. Každý den se někde na světě používají systémy Clear-Com, ať už pro živá hudební vystoupení, televizní zprávy určené pro místní nebo celosvětové vysílání, ve zvláštních řídících procesech, které ovlivňují miliony životů, nebo na námořních plavidlech, a umožňují týmům různých lidí plnit složité úkoly.

„Na své cestě jsme toho hodně dosáhli a v průběhu těchto oslav zjistíte, že jde o víc než o pouhé vzpomínání; společnost Clear-Com z roku 2018 se v mnoha ohledech změnila k nepoznání od společnosti, kterou jsme založili toho parného léta lásky v San Franciscu,“ říká Bob Boster, prezident společnosti Clear-Com. „Naše technologické postupy, celosvětová působnost, rozmanitost našich výrobků určených pro široké spektrum oborů jsou daleko za hranicemi představ zakladatelů společnosti Clear-Com. Tato oslava je naším společným vyjádřením vzájemného respektu a úcty ke všemu, čeho jsme za ta léta společně dosáhli.Připijme si na minulost, utvářejme přítomnost a inspirujme budoucnost.“ 

Společnost bude slavit své výročí různými způsoby v různých částech světa – na veletrzích, na místních akcích s obchodními partnery a zákazníky, na sociálních sítích a na svých webových stránkách věnovaných právě padesátému výročí: www.clearcom50.com.

Významnou a nezastupitelnou roli sehrají inter-komunikační  produkty Clear-Com mj. i na XXIII. zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu, kde budou komunikačně propojovat  stovky  produkčnchí a sportovních týmů.

Více o společnosti a produktech Clear-Com v našem produktovém kataloogu – ZDE.

Audiopro s.r.o.

Lužná 591/4
160 00 Praha 6
Česká republika

© 2013 Audiopro s.r.o. Všechna práva vyhrazena.