Průmyslové komunikátory pro pracovní či bezpečnostní týmy

Jeden tým kde všichni slyší všechny, nebo naopak více izolovaných týmů se společným kanálem pouze na vyžádání, to všechno umí obsloužit komunikační systém Vokkero Guardian. Týmy či chcete-li komunikační skupiny můžou být až tři (ale nemusí, jak chcete) a mohou být pevně nastaveny, nebo se mezi nimi je možné uživatelsky přepínat pomocí dvoupolohového páčkového přepínače (páčkového proto, aby ho šlo ovládat i v pracovních či zateplených rukavicích). Takové jsou „týmové“ možnosti komunikačních skupin, které komunikátory Vokkero Guardian. Spojení mezi členy týmů je tak možné do velké míry optimalizovat a zamezit tak vzájemnému překřikování jak ho známe z prostředí klasických vysílaček (o tom, že by vám do komunikace pořád někdo „lezl“ vůbec nemluvě). Přenos komunikace systému Guardian je navíc šifrovaný (až 128bitový klíč), takže je v praxi neodposlouchávatelný a komunikace s tímto systémem je zcela bezpečná (tedy pokud nepoužijete BlueTooth headset) a nemusí se jí bát ani taktické týmy operativců.

Mimo bezpečnosti nabízí Guardian také všechno co správný lehký bezdrátový komunikační systém umět: dosah má více než kilometr, výdrž na jedno nabití je 12 hodin, odolná konstrukce včetně odolnosti proti vodě, bezobslužný duplexní provoz (trvalé zaklíčování či klíčování hlasem), neomezený počet uživatelů a samozřejmě maximálně srozumitelný zvuk i ve velkém hluku (točivé stroje, projíždějící vlak atp.). Za zmínku stojí také široká škála náhlavních souprav (sluchátek s mikrofonem) počínaje nenápadnými lehkými sadami určenými k nenápadnému nošení, přes standardní náhlavky s mikrofonem na raménku, až po těžké průmyslové headsety, sloužící zároveň k ochraně sluchu. Komunikátory Guardian jsou po zákaznické úpravě konektorů (používají spolehlivé konektory LEMO) kompatibilní prakticky s jakýmikoliv náhlavkami, takže je možné použít například i skrytá sluchátka se smyčkou (například Phonak Phonito) či sluchátko s akustickým zvukovodem.

Zkrátka ať už jste pracovní četa v jaderné elektrárně, zásahový tým bezpečnostní služby, nebo třeba jen partička nadšenců hrající airsoft, profesionální komunikátory Vokkero Guardian jsou tu pro vás (a pro mnoho dalších příležitostí).

Klíčové vlastnosti komunikátorů Vokkero Guardian

 • Absolutní spolehlivost (dobrý dosah i v budovách mezi patry)
 • Bezobslužný duplexní provoz (není třeba mačkat klíčovací tlačítko)
 • Excelentní srozumitelnost (optimalizační DSP)
 • Diskrétnost komunikace (přenos šifrovaný AES128)
 • Snadné nošení (malý a lehký komunikátor)
 • Škálovatelnost (dva až třicet uživatelů, modulární nabíječka)
 • Pracuje mimo zarušení WiFi ve volných pásmech UHF
 • Cenově dostupné řešení (různé varianty)
 • Více komunikačních kanálů (společná a tři další komunikační skupiny)
 • Možnost připojení do velína na hlasitý poslech a stolní mikrofon
 • Provozní výdrž 12 hodin a vyměnitelná baterie (akumulátor)
 • Kompatibilita s komerčními náhlavními soupravami i po BlueTooth 
 • Lze připárovat mobil s hovory do systému či soukromě
 • Splňuje hygienické a provozní standardy EU
 • Snadné čištění a dezinfekce (komunikátor je vodě odolný)
 • Přispívá ke zlepšení efektivity týmové práce
 • Rychlý servis a domácí podpora (vyráběno v EU)

Tím ale výčet vychytávek tohoto komunikačního nástroje nekončí. V případě potřeby je možné systém propojit například s centrálním komunikačním systémem velení a to na společném kanále, nebo (při použití více rozhraní do 4W) i na jednotlivých komunikačních kanálech. Mimo to každý komunikátor je možné mít napárovaný na mobilní telefon a přijímat přes něj veškeré příchozí hovory.

Prostě je toho opravdu hodně co umí komunikační systém Vokkero Guardian (zmínil jsem vibrační oznamovací signál?). Pokud byste si je chtěli vyzkoušet (malou sadu máme k dispozici i s průmyslovými sluchátky vybavenými aktivním potlačením hluku), klidně se nám ozvěte.

Více informací na požádání rád podá a případně zařízení předvede či zapůjčí

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com