Komunitní (městská) rozhlasová stanice

Komunitní (městská) rozhlasová stanice

Řešení

Jak jednoduše a rychle informovat a oslovit své sousedy a spoluobčany? Prostřednictvím lokální rozhlasové stanice to dokážete.

Technické řešení vysílacího řetězce je koncipováno s ohledem na co nejmenší nároky na obsluhu a její technické znalosti. Proto navrhujeme takové řešení, které umožňuje automatické odbavení programu s možností jednoduchého vkládání příspěvků a jejich automatické zařazení do denního playlistu. Zároveň navrhované technické řešení umožní jednoduchým způsobem živě vstoupit do programu a automaticky, v případě potřeby, distribuovat živé, nebo předtočené programové prvky do okruhů městského rozhlasu. Společnost Audiopro je autorizovaným dodavatelem veškeré technologie pro tento projekt. Zajišťuje dodávky, instalaci, záruční i pozáruční servis všech komponent vysílacího řetězce.

Vysílací studio

Vysílací studio

Vysílací studio bude pracovat v režimu OFF-AIR, kdy program bude odbavován přímo z odbavovacího sysému a studio může sloužit pro výrobu příspěvků, nebo v režimu ON-AIR, které umožní „živé vysílání“. Přechod mezi těmito dvěma režimy bude plně automatický, stiskem jednoho tlačítka. Automatické odbavení kompletního programu zajišťuje digitální odbavovavovací systém DAD od společnosti ENCO. Tento systém umožňuje velice jednoduše vkládat připravené příspěvky a automaticky, podle daných pravidel, je vkládat do denního playlistu.Zároveň umožňí vysílané příspěvky, případně živé vysílání automaticky distribuovat, v požadovaných časech do okruhu městského rozhlasu. Jako mixážní pult bude použitý ON-AIR pult AIRMATE-USB od holandského výrobce D&R. Tento typ umožňuje jak živé vysílání, tak zvukovu výrobu a produkci, pokud studio bude v režimu OFF-AIR. K mixážnímu pultu budou připojeny dva mikrofony a jednoduchý telefonní hybrid pro přípravu předtočených rubrik, případně pro živé vysílání. Pro zvukovou produkci bude sloužit vícestopý editor COOLDAD, který je dodáván jako součást odbavovacího systému a umožňuje přímý export příspěvků do databáze odbavovacího systému. K vybavení studia bude patřit i přenosné digitální záznamové zařízení, které umožní nahrávání v terénu.

Doprava modulace na vysílač

Pokud je vysílací stanoviště umístěné na jiném místě než studio (vzdálenost cca do 10 km, přímá viditelnost), bude pro dopravu modulace použitá mikrovlnná IP trasa v pásmu 5 GHz Na straně studia bude audio enkódovano do IP streamu, na straně vysílacího stanoviště bude dekodováno a dále distribuováno do samotného vysílacho systému. Jako IP enkoder/dekoder budou použité kodeky zn. Barix. Pokud není přímá viditelnost mezi studiovou stranou a vysílacím stanovištěm, je možné opět pomocí enkoderu/dekoderu Barix distribuovat audio prostřednictvím veřejného internetu.

Vysílací stanoiviště

Kompletní vysílací technologie (FM modulační procesor, RDS enkoder, vysílač) bude od anglického výrobce BW Broadcast. FM modulační procesor DSPX-FM zajšťuje technické parametry MPX signálu, zejména výkon multiplexu 0dBr. RDS enkoder RDS2+ vkládá do MPX signálu identifikaci programu a přidělený PI kód Vysílač řady TX a vysílací anténní systém zajšťuje vyzářený výkon a vyzařovací diagram v souladu s oprávněním vydaným Českým telekomunikačním úřadem.

Zaujalo vás toto řešení, potřebujete poradit s obdobným požadavkem?

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com