Interkomová komunikace v izolovaných laboratořích (kabelové a bezdrátové spojení)

Interkomová komunikace v izolovaných laboratořích (kabelové a bezdrátové spojení)

Řešení

Interkomy nalézají efektivní využití v nejrůznějších oborech lidské činnosti. Vedle tradiční televizní, divadelní a koncertní praxe před časem našly široké uplatnění také v moderním lékařství, medicíně. V nemocničním provozu uzavřených laboratorních pracovišť je možné využívat hned několik interkomových subsystémů, které dovolí personálu komunikovat s řídícím centrem a mít přitom volné ruce k výkonu své práce. Výhoda komunikace bez nutnosti aktivního použití rukou snižuje u těchto izolovaných pracovišť riziko kontaminace. Řešení firmy Clear-Com navíc zajišťuje přímé a okamžité spojení řídícího centra se všemi místnostmi, které jsou k systému připojeny. 

Zatímco interkomové subsystémy řeší hands-free komunikaci uzavřených laboratoří s řídícím centrem, jejich integrace do telefonního systému je schopna zajistit rovněž konzultace s externími lékaři a odborníky. Zřetelnou a responzivní komunikaci v rámci širšího týmu lze řešit uživatelsky snadno nastavitelným menším analogovým partyline systémem se SIP rozhraními a několika pevně připojenými panely s integrovanými bezdrátovými beltpacky.

Kabelové spojení

Výhody interkomového řešení spočívají v zajištění hands-free komunikace v přímém a okamžitém spojení řídícího centra se všemi připojenými místnostmi. Díky hybridnímu telefonnímu a SIP rozhraní lze komunikovat také s externími účastníky telefonicky. Zvuk je možné samozřejmě také nahrávat či streamovat, což je vhodné například v rámci výuky. Připomínáme, že systém snižuje riziko kontaminace tím, že nepracuje se zařízeními, která vyžadují ruční manipulaci.

Bezdrátové řešení

Bezdrátové řešení

Pevně připojené panely lze doplnit také o bezdrátový systém pro mobilní hands-free komunikaci. Drobná in-ear sluchátka umožní důvěrný způsob sdělování citlivých lékařských informací zašifrovaným přenosem. Bezdrátové transceivery jsou určeny k upevnění na tělo nebo za opasek, jsou vodě odolné a dají se dezinfikovat. Příklad: samostatný bezdrátový systém používá bezdrátový interkom založený na bezdrátovém systému DX410.

Jiné příklady mohou zahrnovat bezdrátovou komunikaci uzavřené části s vedoucími pracovníky oddělení, s týmem lékařů nebo s rodinou pacienta – vše přes skleněnou přepážku.


Další příklady využití interkomové komunikace:
Komunikační systém pro zdravotní odběrová místa

Chcete se dovědět více o možnostech využití interkomové komunikace? Rádi vám poradíme.

Jan Šafařík

jan.safarik@audiopro.cz+420 605 219 170

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com