Zpravodajská televize WELT vsadila na interkomové IP systémy Clear-Com

Zpravodajská televize WELT vsadila na interkomové IP systémy Clear-Com

Reference

Systémy Eclipse, FreeSpeak II a LQ pomáhají zpravodajskému kanálu držet krok s novými trendy.

Německá zpravodajská televize WELT z mediální skupiny Axel Springer  vysílá z nové budovy v centru Berlína. Zdejší studio bylo od základu vybudováno s použitím moderního inovativního vybavení v čele s IP technologií a komunikačním systémem, který je tvořen digitální maticí Clear-Com Eclipse HX, digitálním bezdrátovým interkomem FreeSpeak II a uživatelskými panely V-Series Iris.

WELT každý den živě vysílá minimálně 14 hodin nejnovější zprávy z celého světa. Prioritou zpravodajského kanálu je proto schopnost včasně reagovat na jakoukoliv významnou událost.

Při zajištění bezproblémové komunikace napříč všemi složkami komplexního studia, které se rozkládá na ploše 175 metrů čtverečných, se WELT spoléhá na systémy Eclipse HX a FreeSpeak II v kombinaci s  panely V-Series Iris.

Vzhledem k tomu, že vysílací průmysl jednoznačně směřuje k přenosu zvuku přes IP (AoIP), bylo nanejvýš důležité, aby nové studio mělo protokol AES67 takříkajíc ‚v krvi‘. Systém Clear-Com Eclipse Median lze škálovat až do 448 portů, které podporují protokoly Dante a AES67, a dokáže připojit i jiná zařízení přes IP. Nový komunikační IP systém zpravodajského kanálu odpovídá nárokům na nejmodernější vybavení. Je flexibilní, dostatečně agilní a dokáže se rychle adaptovat na novou situaci

Martin Koops, Senior Project Engineer for MCI

Bezdrátový interkom FreeSpeak II je ve studiu  připojen k matici Eclipse pomocí karet E-IPA. V prostoru studia jsou rozmístěny uživatelské panely V-Series Iris, které se mimo jiné vyznačují IP konektivitou.

Díky inovativnímu softwaru Dynam-CE, který je určen pro správu Eclipse HX, může obsluha stanice v reálném čase sledovat zapojení a aktuální přiřazení interkomu.

Dynam-EC lze používat ke správě systémů N-1, zpětného poslechu (IFB) pro cueing, konferencí, a nebo k online přepínání SIP portů v reálném čase. Správa protokolů pro inicializaci relací (SIP) patří mezi důležité vlastnosti Dynam-EC. Umožňuje skrze SIP porty vytáčet a vytvářet externí linky a dynamicky je dle produkčních potřeb přepínat na panely Clear-Com Iris.

Potřebujete poradit s nejrůznějším řešením studiové techniky? Vybavujeme studia televizní, rozhlasová i nahrávací.

Ivan Lehký

ivan.lehky@audiopro.cz+420 603 884 772

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com