Výzkum společnosti Lifesize ukázal, že většina firem netuší, kolik je stojí nástroje pro firemní spolupráci a komunikaci

Výzkum společnosti Lifesize ukázal, že většina firem netuší, kolik je stojí nástroje pro firemní spolupráci a komunikaci

Reference

Výsledky průzkumu společnosti Lifesize - specialisty na videokonferenční systémy - potvrzují, že firmy si jsou vědomé toho, že pro své efektivní působení potřebují výkonné nástroje pro komunikaci a spolupráci, ale často nemají ponětí o skutečných celkových nákladech na vlastnictví (TCO) těchto řešení.

Více než polovina (56 %) dotázaných na IT pozicích s rozhodovací pravomocí neví, kolik utrácejí za předplatné a licence pro videokonference a řešení pro spolupráci.

Průzkum ukázal, že IT profesionálové často vedou své firmy v oblasti komunikace cestou největšího odporu. Používají v průměru 4,4 různá řešení (web, audio, video, chat, atd.) od různých poskytovatelů. Správa více systémů nejen zvyšuje náklady, ale také generuje další potenciální problémy – s kvalitou přenosu, vytížením sítě, správou a řízením služeb.

Průzkum také ukázal, že:

Řešení pro spolupráci jsou vnímaná jako velmi důležitá

 • Téměř sedm z deseti IT odborníků uvedlo, že pro současnou strategii jejich společnosti je spolupráce vysokou prioritou nebo dokonce zásadní
 • 88 % respondentů se domnívá, že koncoví uživatelé ocení ještě větší zaměření na řešení pro spoluprác

Použití více řešení je časté

 • 92 % respondentů používá nebo uvažuje o nasazení více řešení pro spolupráci
 • Nejčastěji používaná řešení pro spolupráci zajišťují zasílání zpráv (uvádí 74 % respondentů), sdílení na webu/ obrazovce (72 %), hlas/ zvuk (72 %) a video (70 %)
 • 66 % dotázaných využívá více poskytovatelů

TCO nejsou jen poplatky za předplatné a licence

 • Respondenti uvedli, že do TCO za nástroje pro spolupráci a komunikaci podle nich patří i náklady na: infrastrukturu na podporu řešení (52 %), řešení problémů s IT (49 %), požadavky na šířku pásma (48 %), odstraňování problémů koncových uživatelů (44 %), nasazení řešení (42 %), školení koncových uživatelů (41 %) a na správu (36 %)

Náklady jsou jen jedním z mnoha problémů

 • Jako problematické vidí respondenti především omezení v síti (28 %), nároky na šířku pásma (27 %), odpojování konferencí (26 %), bezpečnostní omezení bránící sdílení souborů (25 %), špatnou kvalitu videa (22 %)

„Poptávka lidí po spolehlivých řešeních pro spolupráci na pracovišti roste a očekávají spolehlivou, bezpečnou, snadno použitelnou a ovladatelnou komunikační technologii," řekl Craig Malloy, generální ředitel společnosti Lifesize. „Správa více řešení pro spolupráci od mnoha dodavatelů je komplikovaná a chaotická. Funkce jednotlivých řešení se překrývají, jejich fungování je nekonzistentní, lidé se musejí učit ovládat více systémů a produktivita tak klesá. Proto Lifesize koncipujeme jako komplexní nástroj pro spolupráci, který spojuje video, web, zvuk, chat, nahrávání a živé vysílání. "

Pokud se o Lifesize cloudovém řešení videokonferencí chcete dovědět více, není nic jednoduššího než se na nás obrátit. Ať už jste menší, či větší firma a uvažujete o pořízení videokonference, rádi vám navrhneme na míru šité řešení, lze se mj. také domluvit na jejím zapůjčení. Můžete si tak vyzkoušet komunikaci, sdílení dat, prezentací, videa atd. přímo ve vašem pracovním prostředí.

Chcete se o smart videu a cloudových službách společnosti Lifesize dovědět více, nebo navrhnout videokonferenční systém dle potřeb a velikosti vaší firmy?

Michal Černý

michal.cerny@audiopro.cz+420 608 213 669

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com